«

سیما دانلود | دانلود فیلم و سریال ایرانی جدید

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-4003

زیر درخت گردو چه بکاریم؟

  • 18
  • 0
  • چهارشنبه 29 شهریور 1402

زیر درخت گردو چه بکاریم؟

از آنجایی که فاصله کاشت بین درختان گردو حداقل ۶ متر است و ۵ الی ۸ سال طول می‌کشد تا به باردهی اقتصادی برسد، بنابراین کشاورزان به دنبال کاشت محصولاتی زیر درخت گردو هستند تا بتوانند در دهه اول احداث باغ گردو سوددهی آن را به حد متناسبی برسانند، درختان گردو به خاطر خصوصیات ویژه‌ای که دارند هر نوع محصولی را نمی‌توان در زیر آن کاشت ما در ادامه بهترین محصولاتی که با درخت زیتون سازگاری داشته را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا زیر درخت گردو نمی‌توان درخت و گیاهان دیگری کاشت؟

از دلایلی که زیر درخت گردو نمی‌توان درخت و گیاهان دیگری کاشت باید به رقابت منابع اشاره کرد، معمولاً فروش نهال گردو ژنوتیپ برای کشاورزان توصیه می‌شود چون این درختان ریشه زایی عمیق داشته و قدرت بیشتری در جذب مواد غذایی و رطوبت دارند، همانطور که می‌دانید گیاهان برای رشد و توسعه باید از منابعی مانند نور، آب، مواد غذایی و فضای کافی بهره برداری کنند.

با کاشت گیاهان دیگر ممکن است رقابت برای منابع وجود داشته باشد و احتمالاً باعث کاهش رونق رشد و توسعه هر دو درخت شود، مهندسین کشاورزی معتقدند، درخت گردو برای خودش یک اکوسیستم تشکیل می‌دهد و با کاشت گیاهان دیگر ممکن است تعادل این اکوسیستم مختل شود، بنابراین، برای حفظ استقرار و رشد بهتر درختان گردو، توصیه می‌شود از کاشت گیاهان دیگر در محدوده زیر درخت گردو خودداری کنید.

از دیگر دلایلی که گیاهان زیر درخت گردو رشد مناسبی ندارند ( زیر درخت گردو چه بکاریم ) باید به ترشح هورمون ژگلون اشاره کرد، ژگلون یک ترکیب شیمیایی بسیار سمی است که توسط برخی از درختان گردو تولید می‌شود، این ترکیب قابلیت آسیب رساندن به سایر گیاهان را دارد و می‌تواند رشد و توسعه آن‌ها را متوقف کند، دلیل اصلی برای تولید ژگلون توسط درختان گردو، حفاظت از خود است.

مخصوصاً کشاورزانی که به دنبال خرید نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده هستند، این درختان قدرت محافظت بیشتری از خود داشته و سیستم دفاعی آنها قوی‌تر بوده و مانند سایر درختانی که میوه خوراکی دارند، در تلاش هستند تا رویش و جوانه‌ زنی سایر گیاهان را محدود کرده و بتوانند منابع خاص خود را از نور، آب و مواد غذایی به خوبی بهره‌ برداری کنند.

ترشح ژگلون یکی از راه‌هایی است که درختان گردو از انتشار بذرها و رشد سایر گیاهان جلوگیری می‌کنند، ترشح ژگلون می‌تواند از طریق سیستم ریشه‌های درخت گردو به خاک منتشر شده و به صورت بیولوژیکی باکتری‌ها و قارچ‌ها را که نیازمندی‌های خاص خود را دارند، شکست دهد، همچنین ژگلون می‌تواند رشد و توسعه ریشه‌های گیاهان دیگر را نیز تحت تاثیر قرار دهد و ریشه‌ها را ضعیف کند.

کاشت هلو شلیل بهترین گزینه برای کاشت در زیر درخت هلو و شلیل است

البته برخی از صیفی جات و سبزیجات هستند که تحمل ژگلون را داشته و می‌توانند به رشد خود ادامه دهند ولی از نظر مهندسین کشاورزی خرید نهال میوه و کاشت آن در بین درختان گزینه بهتری است، چون صیفی جات و سبزیجات منبع تجمع انواع آفات و بیماری هستند، ولی درختان میوه خطر کمتری برای باغ گردو دارند، کشاورزان با خرید نهال هلو یا نهال شلیل می‌توانند باغ دو منظوره خود را احداث کنند، از دلایلی فروش نهال هلو و شلیل برای باغات گردو، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نهال هلو و شلیل قدرت زیادی برای تحمل ماده سمی ژگلون داشته و دچار آسیب نمی‌شوند.
  2. نهال هلو و شلیل عمر کوتاهی دارند، آنها تنها ۱۰ الی ۱۵ سال عمر می‌کنند، در واقع وقتی درختان گردو به سن بلوغ و باروری می‌رسد دوره طلایی نهال و هلو و شلیل تمام شده و کشاورز با ریشه کن کردن آنها و فروش چوب درختان سرمایه مناسبی به دست می‌آورد.
  3. دوره آبیاری سمپاشی و کوددهی نهاد هلو و شلیل تقریباً شبیه به مراقبت‌های درخت گردو است و کشاورز لازم نیست وقت زیادی را صرف نگهداری از دو نوع نهال متفاوت کند.
  4. اگر کشاورزان در خرید نهال هلو و شریف توجه داشته باشند و نهال پیوندی را خریداری کنند این نهال‌ها مقاومت زیادی در برابر آفت زدگی و بیماری داشته بنابراین هیچ خطری برای درختان گردو نخواهد داشت
  5. اکثر نهال‌های هلو و شلیل پایه کوتاه بوده و کاشت آنها باعث ایجاد سایه در بین درختان گردو نمی‌شود.
  6. کشاورزان در خرید نهال و هلو و شدید توجه داشته باشند تا نهال‌های زود واضح را خریداری کنند.

کلام آخر

کشاورزان و باغداران برای استعلام قیمت نهال گردو و قیمت نهال هلو و شلیل همچنین شرایط فروش نهال به صورت اینترنتی و غیرحضوری می‌توانند به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و با متخصصین آن در ارتباط باشند تا اطلاعات بیشتری در مورد کاشت باغ دو منظوره گردو در اختیار داشته باشند.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

رپورتاژ آگهی

چرا کنکوری ها از ریاضی متنفرند و آیا می‌توان با آن آشتی کرد ؟

تنفری که بچه های کنکوری از ریاضی دارند یک الگوی قدیمی در نظام آموزشی ماست .

وقتی با محمد قاسمی یکی از معلم های ریاضی کنکور معروف در مورد این تنفر از ریاضی کنکورصحبت می‌کردم او یک خاطره قدیمی دوران دبیرستانش به نام آشتی با ریاضی را برایم تعریف کرد و من از زبان خودش در پایین این خاطره و روند را بیان کرده ام .

یک ویدیو 40 دقیقه‌ای هم برای این همین موضوع آشتی با ریاضی کنکور در سایت خودش یعنی کنکور تی وی موجود است که دیدنش کمک زیادی به آشتی شما با این درس به ظاهر سخت می‌کند .

قابل توجه است که در سایت کنکور تی وی ایشان مجموعه کامل تدریس صفر تا صد ریاضی کنکور را به شکل کاملاً رایگان قرار داده است و می‌توانید با مراجعه به سایتش از آن ها استفاده کنید .

شرح خاطره آشتی با ریاضی کنکور از زبان یک معلم ریاضی کنکور

روزی که کتاب ریاضی دوم دبیرستانم را بخاطر نفهمیدن معادله درجه دو پاره کردم هرگز یادم نمی‌رود و در سال کنکور خیلی از دانش آموزانم هم می‌دیدم که هیچ راهی برای آشتی با ریاضی کنکور پیدا ندارند و از این تنفر از ریاضی رنج می‌بردند و این برای من موضوع جدیدی نبود چرا که خود من هم از رنج دیدگان آموزش ریاضی بودم .

بگذارید به سال های دبیرستان خودم برگردم و از مطالبی گنگ و مبهم و کاملاً بی سر و ته ریاضی که هیچ معنایی برای من نداشتند تعریف کنم .

از طرفی هم مدرسه ما را از ابتدای سال برای کنکوری که 3 سال بعد داشتیم تحت فشار گذاشته بود و به سبک تستی و کنکوری با ما کار می‌شد .

یکی از همسایه‌های نزدیک ما حدود یک هفته بعد بهم گفت اگر سوال ریاضی داری از من بپرس
راستش من خیلی جدی نگرفتمش اما وقتی از فرط عصبانیت یادنگرفتن ریاضی تصمیم گرفتم تغییر رشته دهم ابتدا با آقا بهمن ( همان همسایه‌ی ریاضی دان ) مشورتی غیر جدی کردم .

آقا بهمن در مورد ریاضی و قصه‌های پشت هر قضیه‌ی هندسه به شکل داستان گونه توضیحاتی شفاهی بهم داد و من تا حدی تصمیم گرفتم به رشته‌ی ریاضی و درس ریاضی در حد چند روز فرصت دهم تا آقا بهمن از آن‌ها دفاع کند .

بعد از اینکه 4 بار برای مباحثه و سوال پرسیدن پیش آقا بهمن رفتم ، نگاهم به ریاضی تا حدی تغییر کرد .
دیگر عصبانی نبودم و فکر نمی‌کردم خنگم .
آقا بهمن به من یاد داد که ریاضی نوعی وادار کردن خود به فکر کردن است و مهارتی کاملاً اکتسابی است .

من تمام آن چیزی که از ریاضی کنکور می‌فهمم را مدیون ایمنی روانی هستم که آقا بهمن در برابر باور غلطم برای من ایجاد کرد .
من هرگز باور نداشتم که روزی برسد که من بتوانم یک مثال ریاضی حل کنم ، اما آن روز رسید و من آرام آرام با کمک آقا بهمن که یک معلم خوب بود خلاقیت ریاضی را در خودم تقویت کردم .

زمان بر بود و خیلی طول کشید اما نکته‌ای ارزشمند را به من آموخت که من از اولین روزی که تدریس ریاضی را در سال 1390 شروع کردم با خودم عهد بستم اولین جلسه را به بحث در مورد آشتی با ریاضی کنکور اختصاص دهم .

آشتی با ریاضی کنکور

اگر بخواهیم به تنفری که من از ریاضی و کنکور داشتم نمره 1 تا 10 بدهیم ، تنفر من از ریاضی نمره 10 را می‌گرفت ، اما همه‌ی این تنفر ناشی از احساس ناتوانی در برابر حل مساله ریاضی بود و حتی ساده ترین بحث ها مثل اتحاد ها هم برای من سخت و حال بهم زن بودند .

همه‌ی این تنفر از آنجایی ناشی می‌شد که معلمین مدرسه‌های ما وقتی می‌دیدند من هیچ علاقه‌ای به این درس ندارم و تکالیفم را نمی‌نویسم با خشم زیاد من را از کلاس درس بیرون می‌کردند .

وقتی آقا بهمن من را در موقعیتی قرار داد که نیازی نبود تکلیفی بنویسم و کسی قرار نبود من را از کلاس بیرون کند و اذیتم کند ، فرصتی پیش آمد که به ریاضی نزدیک شوم و به مرور به آشتی با ریاضی کنکور برسیم .

برای همین تجربیات تلخ من از ریاضی و کنکور همیشه اولین جلسه‌ی ما به آشتی با ریاضی کنکور اختصاص پیدا می‌کند و همواره بیش از 80 درصد دانش آموزانی که من دیدم مشکلات مشابهی که من در دوران دبیرستانم با ریاضی داشتم را داشتند و توصیه‌ی من به این بچه‌ها اینه

شما هم باید به مرور به ریاضی نزدیک شوید و بهش فرصت دهید تا باهم آشنا شوید

ریاضی در نگاه اول شاید خیلی باحال نباشد ، اما وقتی کمی جلوتر برودید ممکن است اغوا کننده هم باشد .

خیالتان را راحت کنم ، هیچ کس در دنیا وجود ندارد که نتواند ریاضی را یاد بگیرد .
من دانش آموزانی را دیده‌ام که تنفر اولیه‌شان از ریاضی بیش از تنفری بوده که من از ریاضی داشتم اما ریاضی کنکور را بالای 70 درصد زدند .

حالا من در ویدیویی که در سایتم تحت عنوان آشتی با ریاضی کنکور و تنفرم از حل معادله درجه دو و اتحاد ها قرار داده ام مفصل بخش هایی را تدریس کرده ام که فکر کنم بد نباشد اشاراتی در اینجا به آن ها بکنم .

ریاضی کنکور واقعاً سخت است ؟

به طور کلی ریاضی چیزی است که در ابتدا خیلی برای مغز عصر حجری انسان خیلی خوشایند نیست و سخت است ، حالا این ماهیت و موضوع سخت در قالب سوالات سخت و در زمان کم حدود 90 ثانیه بسیار موضوع را دشوارتر خواهد کرد .

این موضع تنفر از درس ریاضی واقعاً چیزی نیست که فقط در کشور خودمان داشته باشیم و اگر به مقالات سایت های معتبر آموزشی مثل سایت آکسفورد مراجعه کنید خواهید دید که کمابیش همین آمار در مورد تنفر از ریاضی در کشورهای دیگر هم به چشم می‌خورد .

فارغ از دلیل روش بد آموزش ریاضی در مدارس ، یکی از دلایل سختی ریاضی این است که خیلی دیر و آرام در مغز شکل می‌گیرد و نتیجه می‌دهد و معمولاً کنکوری‌ها دوست دارند سریع به نتیجه برسند اما در ریاضی این اتفاق نمی‌افتد و باید آرام باشید و صبر کنید تا مغزتان با آن خو بگیرد که البته یک تدریس مفهومی و خوب هم باید داشته باشید .

تا اینکه بالاخره یک معلم خوب ریشه این مفاهیم را برای من باز کرد و من را از چاه سیاه ابهامات ریاضی دبیرستان نجات داد و الان دقیقاً من در این تدریس های ریاضی قصد دارم یک روال طبیعی و بی ابهام را برای یادگیری شما در ریاضی ایجاد کنم تا آشتی واقعی را با ریاضی کنکور داشته باشید .

ریاضی کنکور بیشتر بخاطر آن سخت است که مغز کنکوری‌ ها با خود ریاضی خو نگرفته است و فرآیند آشتی با ریاضی کنکور را سخت می کند .

با دیدن ویدیوها آموزش ریاضی کنکور تی وی خودتان متوجه خواهید شد که طراح آنقدرها هم که فکر می‌کنید دستش برای طرح سوال باز نیست و خیلی محدود است و به راحتی می‌توان دستش را خواند .

من به شما قول می‌دهم اگر قدم به قدم با من حرکت کنید ریاضی کنکور واقعاً درس بسیار ساده‌ای خواهد شد .

رپورتاژ آگهی

در دنیای نوآورانه رمزارزها و دارایی‌های دیجیتال، تعدادی از افراد برجسته در توسعه و ترویج این فناوری‌ها به‌عنوان جنگجویان صلیبی کریپتویی شناخته می‌شوند. یکی از این شخصیت‌های تاثیرگذار، متین حسین‌آبادی است. او به عنوان یکی از پیشگامان در حوزه‌ی NFT ها (Non-Fungible Tokens) شناخته می‌شود. در این مقاله، به سفر متین حسین‌آبادی در حوزه‌ی NFT ها خواهیم پرداخت و دیدی نزدیک‌تر به او در دنیای پیچیده و پرنشاط ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی (NFT) خواهیم داشت.

ادامه و دانلود...
#simadl-3999

گویندگی و تولید آثار صوتی یکی از پرطرفدارترین هنرهای امروزی است که تمامی افراد برای پیشرفت فردی و کاری خود به آن مراجعه می کنند.

برای مثال مدیران کمپانی با توجه به قدرت تعیین کننده تبلیغات در بالا بردن فروششان، سفارش نریشن فارسی ؛ عربی ؛ انگلیسی می دهند و هر ساله بخشی از بودجه خود را برای نمایش تبلیغات در رسانه های جمعی اختصاص می دهند زیرا این اطمینان را دارند که با سفارش نریشن و نمایش تبلیغات جذاب، سودی چند برابر هزینه عایدشان می شود.

ادامه و دانلود...

هر آن چه که باید درباره خرید لپ تاپ استوک بدانید

از زمانی که کامپیوترها پیشرفت کرده‌ و امکانات متعددی را در اختیار ما قرار می‌دهند، کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از این ابزار کاربردی استفاده نکند. همه ما در خانه، مدرسه، دانشگاه و محل کار از نرم‌افزارهای مختلف در رایانه شخصی خود استفاده می‌کنیم تا کارهایی که قبل‌تر با مشقت فراوان انجام می‌شدند را به آسانی پیش ببریم. اینترنت و فضای مجازی بخش مهمی از کاربرد این ابزار را تشکیل می‌دهند و دسترسی ما به دنیایی از اطلاعات کاربردی را سبب شده‌اند. حال اگر به فکر خرید یک لپ تاپ جدید باشید، حتماً برخی از فاکتورها برایتان اهمیت زیادی دارند و به احتمال زیاد، هزینه پرداختی یکی از آن‌هاست. با توجه به وضعیت فعلی بازار و قیمت بالای تجهیزات الکترونیکی، به نظر می‌رسد خرید لپ تاپ استوک تنها در صورتی ممکن است که یک لپ تاپ نه چندان باکیفیت را انتخاب کنید. با این حال یک راه بهتر نیز برای خرید لپ تاپ ارزان وجود دارد و آن هم خرید لپ تاپ استوک است. در ادامه این مقاله به چند و چون آن خواهیم پرداخت.

ادامه و دانلود...