«

ابزارهای ساختمان سازی از گذشته تا امروز

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-2915

ابزارهای ساختمان سازی از گذشته تا امروز

  • 275
  • 0
  • چهارشنبه 07 اردیبهشت 1401

ابزارهای ساختمان سازی از گذشته تا امروز

صنعت ساختمان سازی از گذشته تا امروز تغییرات زیادی داشته است. این تغیرات باعث شده ساختمان ها با کیفیت تر شوند و در عین حال روند ساخت خانه نیز به شدت افزایش یابد. شاید ندانید که انسانهای اولیه چندین سال طول می کشیده که تا بتوانند برای خود خانه بسازند اما رفته رفته این زمان کمتر شد و امروزه در کمتر از چند روز می توان سازه های بزرگی را ساخت. 

حتی می توان خانه های پیش ساخته ای که کانکس نامیده می شوند را نیز تهیه کرد و بدون فوت وقت سرپناه مناسبی را برای خود فراهم کرد. در ادامه به معرفی و بررسی چند ابزاری که تاثیر زیادی در روند ساخت سازه ها دارند می پردازیم تا بیشتر با این صنعت گسترده آشنا شوید.

 

ورق گالوانیزه

 

ورق گالوانیزه نوعی فولاد است که با استفاده از پوشش روی در سراسر بدنه آن گالوانیزه شده است تا از خوردگی یا زنگ زدگی محافظت شود. فولاد گالوانیزه در مقایسه با فولاد غیر گالوانیزه عمر و دوام بیشتری دارد. فرآیند اعمال روی بر روی سازه فولادی را "گالوانیزه کردن" می نامند. این فرآیند برای اولین بار در فرانسه و انگلستان در سال 1837 اختراع و توسعه یافت، که در آن یک ورق فولادی در یک حمام مذاب روی غوطه ور می شد. هنگامی که فولاد در تماس با روی مذاب قرار می گیرد، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که روی را روی سطح فولاد پیوند می دهد. بنابراین، یک لایه روی روی فولاد به عنوان لایه ای عمل می کند که آن را از خوردگی محافظت می کند. رایج ترین روش اعمال پوشش روی بر روی فولاد، گالوانیزه گرم است. با این حال، فرآیندهای مختلفی وجود دارد که برای گالوانیزه کردن فولاد نیز استفاده می شود.

از ورق گالوانیزه برای جاهای مختلفی مانند ساخت و ساز، اتصالات فلزی، لوازم آشپزخانه و منزل، قطعات خودرو و... استفاده می شود.

 

ورق آلوزینک

ورق آلوزینک نیز مانند ورق گالوانیزه در واقع ورق فولادی می باشد. اما علاوه بر روی (43.4%)  دارای عناصر دیگری نظیر، آلومینیوم (55%) و اسلیسیم (1.6%)، است. پوشش آلیاژی از آلومینیوم و روی مورد استفاده در صنعت تهویه و عایق کاری معمولاً به عنوان علامت تجاری آلوزینک نامیده می شود.

از ورق آلوزینک در جاهای زیادی استفاده می شود. این ورق ها به دلیل خاصیت ضد زنگ زدگی می توانند در کاربرد های صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار گیرند. به طور مثال در  ساندویچ پانل های سقفی  و دیواری از این ورق استفاده می گردد. این ورق خاصیت رنگ پذیری بالایی نیز دارد و می توان زیبایی سازه را توسط آن ارتقاء بخشید. طرح های این ورق نیز می تواند صاف موج دار و یا دارای طرح های دیگر باشد.

 

خانه های پیش ساخته و کانکس

کانکس ها بهترین و سریع ترین سازه برای فراهم کردن خانه یا اتاقک می باشند. حتما کانکس ها را در جاهای مختلف دیده اید. از کانکس برای جاهایی که به طور موقت قرار است سکونت وجود داشته باشد استفاده می گردد. به طور مثال برای نگهبان خانه های در حال ساخت کانکس در اختیار قرار می دهند و بعد از اتمام ساخت و ساز کانکس را به راحی حمل می کنند.

جالب است بدانید که کانکس ها تنها محدود به کانکس های نگهبانی نیستند. حتی ویلاهای پیش ساخته نیز وجود دارند که صفر تا صد یک ویلای تمام عیار را در خود جای داده اند. از آنجایی که اندازه این نوع از کانکس ها بسیار بزرگ می باشد، آن ها به صورت چند تکه می سازند و تا محل نصب حمل می کنند و در آنجا سرهم می کنند.

 

خرید کانکس، ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه با کیفیت

 

حال که با گوشه ای از ابزارهای دنیای ساخت و ساز آشنا شدید و قصد تهیه آن ها را دارید و به دنبال محصولی با کیفیت هستید می توانید روی مجموعه کبیر پانل حساب باز کنید. این مجموعه پیشرو در تولید انواع ورق های آلوزینک، ورق گالوانیزه، کانکس، ساندوچ پانل سقفی و دیواری، فوم XPS، درب سردخانه و ... می باشد.

 

تماس با کبیرپانل

برای ارتباط با مجموعه کبیر پانل و خرید محصولات و یا ارتباط با کارشناسان فروش ما می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام کنید.

 

https://panelkala.org/

۰۲۱۲۸۴۲۴۸۳۰

۰۲۱۲۶۷۶۰۶۲۶

۰۲۱۲۶۷۶۰۲۰۸

۰۹۱۲۸۴۸۱۴۴۹

۰۹۱۲۱۲۰۴۴۴۶

۰۹۱۲۹۵۳۰۸۳۸

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است