«

آرام بند درب چیست و از کجا بخرم؟

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-1391

.

 امروزه وجود آرام بند درب یک امتیاز محسوب می‌­شود، امتیازی که باعث می­‌گردد تا درب، بدون سرو صدای اضافی باز و بسته شود و طول عمر مفید قفل و به طور کلی درب افزایش یابد. اگر شما هم به فکر افتاده­‌اید تا برای انواع درب­هایی که با آن­‌ها سرو کار دارید، آرام بند تهیه نمایید و به دنبال قیمت انواع آرام بند درب هستید، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید. ما درباره انواع آرام بند درب حیاط، آرام بند درب ورودی آهنی، آرام بند درب ضد سرقت، آرام بند درب چوبی و قیمت انواع آرام بند اطلاعات مفیدی در این مطلب به شما ارائه خواهیم داد.

آرام بند درب چیست و چه مزایایی دارد؟

آرام بند، یکی از اجزای درب­‌های جدید است که بودن آن ضروری و حتمی نیست، اما وجودش یک مزیت محسوب می‌­شود. آرام بند درب به سبب جلوگیری از وارد شدن ضربات پیاپی در هنگام بسته شدن، به عمر مفید قفل و درب می‌­افزاید و از ایجاد سرو صدا نیز پیشگیری می­‌کند. آرام بند درب را به طور کلی باید مکانیزمی عنوان نمود که معمولا در قسمت بالای درب­‌ها نصب می‌­شود و همان‌طور که از نامش برمی‌­آید، باعث آرام بسته شدن درب می­‌گردد. در واقع آرام بند درب به نوعی طراحی شده که مانع کوبیده شدن درب می‌­شود، اما از میزان فشار کافی برای بسته شدن درب برخوردار است. انواع آرام بند درب حیاط، آرام بند درب ورودی آهنی، آرام بند درب ضد سرقت و آرام بند درب چوبی اگرچه بر روی درب‌­هایی با کارکردهای متعدد نصب شده‌­اند، اما نوع عملکرد همه آن­‌ها و هدف از نصب آرام بند در روی این درب‌­ها یکی است. البته مزایای آرام بند درب فقط به کاهش سرو صدا و افزایش عمر مفید درب خلاصه نمی­‌شود، بلکه وجود آرام بندها نقش مهمی در پرهیز از هدر رفت انواع انرژی دارد. بسته شدن به موقع درب از هدر رفت انواع انرژی گرمایی و سرمایی جلوگیری می‌­کند. از طرفی آرام بند درب موجب امنیت بیشتر نیز می­‌شود، به خصوص در محیط­های اداری و تجاری، وجود آرام­ بند درب، آرامش خاطر را برای کارمندان و کارکنان به ارمغان می­‌آورد.

انواع آرام بند درب کدامند؟

آرام بندها را بر اساس ویژگی­‌های متعددی تقسیم بندی می­‌کنند. از لحاظ شکل ظاهری به:

  • آرام بند ریلی
  • آرام بند بازویی

تقسیم بندی می‌­شوند. آرام بندها بر اساس نحوه نصب بر روی انواع درب به دو نوع:

  • آرام بند آشکار
  • آرام بند نهان

تفکیک می‌­شوند.

قیمت انواع آرام بند درب

قیمت آرام بندها بسته به مواد اولیه ای که در آن‌ها به کار رفته و اینکه متعلق به کدام شرکت سازنده و یا برند مشهور باشند، متفاوت است. در ادامه درباره قیمت انواع آرام بند درب توضیحاتی را ارائه می­‌کنیم: 

  • قیمت آرام بند درب ورودی آهنی

است آرام بندهای 3 سرعته مانند NHN 83 بهترین گزینه برای منازلی است که درب ورودی آن­‌ها آهنی است و مجهز به قفل برقی می­‌باشند. آرام بندهای 3 سرعته مانند NHN 83بدون کوچک‌ترین سرو صدایی به سرعت و با رعایت استانداردهای لازم عمل می­‌کند و درب را می‌­بندد. برای اطلاع از قیمت این نوع از آرام بندها به فروشگاه اینترنتی دیده بان ایمن پارسیان به آدرس (dideban-cctv.com) مراجعه نمایید. چنانچه قیمت آرام بند درب ورودی آهنی سه سرعته برایتان گران بود، با اطلاع از قیمت انواع آرام بند درب، مدل‌های دیگر را انتخاب نمایید.

  • قیمت آرام بند درب چوبی

درب‌های چوبی نیز نیاز به آرام بند دارند، اما آرام بند این سبک از درب ها باید با توجه به قفل و وزن در انتخاب شود. اگر درب چوبی شما مجهز به قفل برقی نیست، می­‌توانید از آرام بند RYOBI 9903 استفاده نمایید که برای اطلاع از قیمت آن باید به فروشگاه دیده بان مراجعه کنید. اگر درب چوبی شما سنگین است بهتر است از مدل آرام بند KING730 استفاده نمایید. بهتر است پیش از خرید آرام بند اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، حتما با متخصصان و تکنسین‌های این حوزه مشورت کنید تا خریدی صحیح و هوشمندانه داشته باشید.

 آیا آرام بند درب قابل تعمیر و تعویض است؟

آرام بند درب نیز مانند هر تجهیزات دیگری ممکن است دچار مشکل شود که در این صورت بحث تعمیر و یا تعویض آن مطرح می‌­شود. اما با دانستن مواردی که از عمر مفید آرام بند می کاهد، می توان از خرابی آن پیشگیری نمود:

  • اول اینکه وقتی دربی مجهز به آرام بند است، دیگر نیازی نیست که با دست بسته شود. بنابراین اجازه دادن اینکه آرام بند درب کار خودش را بکند، مانع از خراب شدن آن خواهد شد.
  • دوم اینکه سرعت استاندارد و مجازی برای باز و بسته شدن درب، توسط آرام بندها در نظر گرفته شده و این تجهیزات مطابق طراحی خود عمل می‌کنند. هرگونه عجله در باز و بسته کردن درب، موجب آسیب رسیدن به آرام بند خواهد شد.
  • سوم اینکه آرام بند درب نیاز به تنظیمات فصلی دارد تا بتواند به درستی عمل کند. پیچاندن محکم پیچ‌های آرام بندها به منظور تنظیمات، می­‌تواند منجر به خرابی آن‌ها شود.

آرام بند درب را از کجا بخریم؟

dideban-cctv.com021-91024104

همان‌طور که در ابتدای این مطلب نیز گفته شد، آرام بند جزیی اصلی و دائمی از انواع درب­‌ها نیست، اما دربی که مجهز به آرام بند باشد، ممتاز شناخته می­‌گردد. درباره انواع آرام بندها و نیز نحوه نگهداری از آن‌ها در راستای افزایش طول عمر مفید آن ها نیز مباحثی به میان آمد. اما اگر شما صاحب یکی از صنایع تولید کننده درب و یا فعال در صنعت ساختمانی هستید و به آرام بند درب نیاز دارید، ما برای شما یک پیشنهاد شگفت انگیز داریم. فروشگاه اینترنتی دیده بان ایمن پارسیان ضمن عرضه محصولاتی مانند دوربین مدار بسته، کرکره برقی، جک درب پارکینگ، آرام بند درب، قفل ریموت دار و...در نصب و راه‌اندازی این تجهیزات نیز در کنار شما خواهد بود. محصولاتی که از فروشگاه دیده بان تهیه می­‌نمایید مانند آرام بند درب حیاط، آرام بند درب ورودی آهنی، آرام بند درب ضد سرقت و آرام بند درب چوبی همگی دارای گارانتی بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل به طور رایگان تعمیر و یا تعویض می­‌شوند. با خرید از فروشگاه دیده بان، لذت خریدی آسان در این روزهای کرونایی در محیطی امن و مطمئن را خواهید چشید و به توسعه کسب و کار و یا افزایش رفاه خانوادگی خود می­‌افزایید.

منبع: درب کرکره پارکینگ و آرام بند درب حیاط

ديدگاه های ارسال شده است