«

آشنایی با ساندویچ پانل ‌دیواری

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-3279

آشنایی با ساندویچ پانل ‌دیواری

آشنایی با ساندویچ پانل ‌دیواری  ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی آماده است كه از دو لایه ورق تشکیل شده و مابین آن‌ها فوم تزریق شده است. این این نوع ساندویچ پانل جهت پوشش دیوار و ن...

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی آماده است كه از دو لایه ورق تشکیل شده و مابین آنها فوم تزریق شده است. این این نوع ساندویچ پانل جهت پوشش دیوار و نما استفاده میشود. از ساندويچ پانل ديواری جهت استفاده در دیوارهای خارجی و همچنین دیوارهای پارتیشن داخلی نیز استفاده میشود.

ساندویچ پانلهای دیواری معمولا دارای شیارهایی هستند که این شیارها به دلیل مقاومت بیشتر ورق و همچنین چسبندگی بهتر فوم به ورق، ایجاد میشوند. از ویژگیهای منحصر به فرد ساندویچ پانل دیواری، مونتاژ ساده و سریع آنها استاز دیگر ساندویچ پانل ها می توان به ساندویچ پانل اتاق تمیز ، سقفی و سرد خانه ای اشاره کرد.

محل استفاده از ساندویچ پانل دیواری

به دلیل مقرون به صرفه بودن و نصب آسان ساندویچ پانل دیواری، تحمل بار زیاد، سبكی، مقاومت کافی در برابر آتش و دیگر حوادث طبیعی توام با حفظ معیارهای بهداشتی و سازگاری کامل با محیط زیست، موجب استفاده از آنها در پوشش دیوارهای بیرونی و داخلی سالنها، مغازهها، فروشگاههای بزرگ، انبارها، گاراژها، سردخانههای مخصوص میوه و سبزیجات، غرفهها، سالنهای پرورش دام و مرغ، سالنهای صنعتی و کارخانجات و ... شده است. از جمله ویژگیهای ساندویچ پانلهای دنیای ماموت استفاده از ورقهای آلوزینک وارداتی با کیفیت و مقاومت بالا در برابر خورندگی است که این موارد را در رقبای ماموت کمتر میتوان یافت.

انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری را بر اساس ساختار، طرح و مواد به کار رفته در آن میتوان دسته بندی کرد. ساندویچ پانل دیواری با ورق آلوزینک، از برترین پانلهای دیواری است زیرا ورقههایی که برای این نوع از پانل دیواری استفاده میشود شرکتی هستند و شرکت سازنده برای رضایت مشتری آنها را تضمین کیفیت میکند و برای مدت زمان معینی خدمات پس از فروش به آنها تعلق میگیرد.

ساندویچ پانل دیواری با ورقههای آلومینیوم، که قیمت به صرفه و ارزانتری نسبت به مدلهای دیگر دارد. توجه داشته باشید که این مدل از پانلها قابلیت شستشو ندارند و در صورت شستشو لکههای آب بر روی آنها به جا میماند.

ساندویچ پانل دیواری با ورق گالوانیزه، مقاومت بالایی دارد و به دلیل این که ضد زنگ نیست قیمت مناسبی دارد. ساندویچ پانل دیواری پلی اورتان، در برابر حرارت و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد و به دو صورت ساندویچ پانل نسوز و دیرسوز در بازار موجود است.

ساندویچ دیواری ایکس پی اس، در روند تولید پانل ساندویچ از فوم تزریقی XPS استفاده شده است که فشردگی بالایی دارد و فضای کمتری را اشغال میکند که همین امر موجب میشود فضای بیشتری از سازه استفاده شود.

ساندویچ پانل دیواری پشم معدنی، در این مدل از پانل ساندویچ از الیاف پشم سنگ استفاده شده است که قابلیت بازیافت دارد و در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت بالایی دارد و به دلیل ویژگیهای مثبتی که دارد قیمت بالایی برای آن در نظر گرفته شده است.

ساندویچ دیواری طرح چوب با فایبرگلاس، طراحی زیبا و منحصر به فردی دارد که از آن میتوان برای بسیاری از ساختمانهای اداری و تجاری و در برخی مواقع مسکونی بهره لازم را برد.

از دیگر دسته بندیهای ساندویچ پانل دیواری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساندویچ پانل دیواری سردخانه‌ای (سردخانه‌های بهداشتی و صنایع غذایی)
  • ساندویچ پانل سوله (سوله‌های کارگاهی، مسکونی)
  • ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز (به دلیل سطح صاف از تجمع آلودگی‌ها جلوگیری می‌کند)

ورق ساندویچ پانل دیواری

آن دسته از مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری که مربوط به ورق پانل میشود. درواقع رنگ، ضخامت و جنس ورق به کار رفته در ساختار آن در کیفیت آن بسیار موثر است. معمولا نوع ورق این ساندویچ پانل آلوزینک و یا گالوانیزه است. جنس ورق ساندویچ پانل میتواند با توجه به سفارش مشتری و کاربرد پانل تغییر کند. به طور کلی میتوان پانل دیواری را به صورت یک رو ورق و یا دو رو ورق تولید کرد.

انواع ورق گالوانیزه میتواند به صورت ساده و یا پیش رنگ به صورت کورهای در پانل دیواری استفاده شود. این ورق به صورت یک رو یا دو رو در ساختار پانل به کار میرود. ورق آلوزینک نیز از فولاد مخصوص به اضافه آلیاژ روی و آلومینیوم تشکیل شده است. در واقع میتوان گفت آلوزینک از تمامی مشخصات آلومینیوم برخوردار است. استفاده از آلوزینک در پانل دیواری موجب کیفیت بالاتر و عمر مفیدتر سازه میشود. این ورق نیز به صورت یکرو آلوزینک یک رو آلومینیوم و نیز یک رو آلوزینک یکرو نایلون در ساندویچ پانل به کار می رود.

فوم عایق ساندویچ پانل دیواری

فوم عایق ساندویچ پانل دیواری، هسته ساندویچ پانل و محور اصلی آن است. این فوم لزوما باید عایق بوده و از انعطافپذیری مناسبی برخوردار باشد. از بهترین انواع فوم در ساندویچ پانل دیواری میتوان به فوم پلی اورتان اشاره کرد. این فوم به صورت مایع است و بین ورقهای ساندویچ پانل تزریق میشود. به همین دلیل هیچ گونه فضای خالی بین ذرات آن باقی نمیماند. در نتیجه میزان هدر رفت انرژی به حداقل میرسد. از دیگر جنسهای فوم عایق درونی فوم ایکس پی اس، پلی استایرن و پشم سنگ هستند. به جز جنس عایق ، دانسیته یا فشردگی آن نیز در اطلاعات فنی پانل مطرح است.

ابعاد پانل دیواری

ابعاد پانل دیواری شامل طول، عرض و ضخامت ساندویچ پانل میشود. ضخامت انواع ورق و یا لایه میانی نیز در ضخامت ساندویچ پانل دیواری موثر هستند. عرض ساندویچ پانل دیواری با توجه به شرکت تولید کننده متفاوت خواهد بود. به صورت معمول اما ضخامت آن ها بین 4 تا 12.5 سانتی متر است. درمکان هایی این مقدار تا 15 سانتی متر هم افزایش یافته است. عرض مفید پانل دیواری 1.14 متر و طول آن با توجه به سفارش مشتری بین 2 تا 14 متر است.

سخن پایانی

وزن پانل دیواری نیز از جمله مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری است. عوامل مختلفی در تعیین وزن این سازه موثر هستند. به عنوان مثال انواع ورق ساندویچ پانل و یا عایق مورد استفاده میتواند در سبکی و سنگینی ساندویچ پانل تاثیر داشته باشد. دنیای ماموت مفتخر است كه مبتنی بر نیازهای دقیق مشتریان با مشاورههای تخصصی و در صورت نیاز بازدید از محل پروژه، به مشتریان خود كمك نماید تا انتخابی صحیح داشته باشند. برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل با کارشناسان دنیای ماموت در ارتباط باشید برای مشاهده محصولات ماموت وارد لینک روبرو شوید https://mammutworld.com .

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است