«

آشنایی با ارز دیجیتال استکس و کاربردهای آن

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-2881

بلاک استکس به عنوان یکی دیگر از شبکه های متن بار به شمار می رود که از آن برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز Dapp و قراردادهای هوشمند استفاده می گردد. قابلیت اثبات انتقال بلاک استک منجر به تامین امنیت بیت کوین شده است. این یکی از مهم ترین ویژگی های بلاک استک است که منجر به ایجاد قراردادهای هوشمند شفاف با امنیت بالا را می دهد.

ارز دیجیتال بلاک استک(BlockStack) چیست؟

بلاک استک (Blockstack) یک پروژه بر بستر بلاک چین است که از سال 2013 آغاز به فعالیت کرد. این ارز با نماد STX نمایش داده می شود. تمرکز اصلی بلاک استک روی تمرکززدایی است تا از طریق آن امنیت و آزادی کاربران تامین گردد.

بنابراین ماهیت ارز دیجیتال بلاک استک قابلیت کنترل و مالکیت داده هایی است که روی اینترنت ذخیره شده اند. اصلی ترین هدف بلاک استک تولید یک اکوسیستم کامل به منظور افزایش رشد برنامه های غیرمتمرکز و سازگاری بلاک چین در تمام زمینه های وب است. از طریق بلاک استک دیگری نیاز به اعتماد سرورهای شخص ثالث نخواهیم داشت. اصلی ترین دلیل آن ایجاد نقاط اطمینان است. بلاک استک کاربران را به وسیله بلاک چین به اطلاعات ارتباط می دهد. این ارز دیجیتال در سال 2019 توسط سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا تایید گردید.

برنامه های غیرمتمرکز (Dapp) تولید شده روی شبکه استکس امکان کنترل داده ها و اطلاعات را برای کاربران فراهم می کنند.

بلاک استک چگونه به وجود آمد؟

این پلتفرم در سال 2013 توسط دو شخص به نام های مونیت علی با مدرک دکترای علوم کامپیوتر و رایان شی دارنده مدرک لیسانس مهندسی مکانیک و کامپیوتر در دانشگاه پرینستون تاسیس گردید. تا سال 2018 هر دو به عنوان مدیرعامل شرکت فعالیت می کردند. در واقع مونیب برای تز دکترای خود ایده اجرای بلاک استک را ارائه داد. در همین تاریخ رایان شرکت خود را تاسیس کرده و از این پروژه خارج شد.

در سال 2020 پس از گذشت دو سال موفقیت های پی در پی نام این کمپانی به هیروسیستم تغییر پیدا کرد.

مدیر عامل بلاک بر این عقیده است که بیت کوین برای سیستم غیرمتمرکز یا دیفای مناسب بوده لذا جزو حامیان اصلی این ارز شناخته می شود.

مهم ترین اهداف پروژه بلاک استک

مقیاس پذیری، امنیت و کنترل و راحتی استفاده و کاربرپسند بودن از مهم ترین اهداف پروژه بلاک استک به شمار می رود.

مقیاس پذیری

از اصلی ترین مشکلات در دنیای بلاک چین مقیاس پذیری آن به شمار می رود. بهبود مقیاس پذیری در واقع از اولویت های اصلی اتریوم محسوب می شود. ارز دیجیتال سگویت با هدف بهبود مقیاس پذیری ایجاد شد. در بیت کوین کش نیز برای رفع مشکلات مقیاس پذیری هارد فورکی صورت گرفت.

راهکارهایی برای اینکه دیگر با مشکل مقیاس پذیری مواجه نشویم وجود دارد.

هدف اصلی بلاک استک پشتیبانی از میلیون ها تا میلیاردها کاربر به کمک اپلیکیشن های غیرمتمرکز طراحی شده روی آن است. برای اینکه این هدف بلاک استک محقق گردد لازم است بلاک چین پروژه قابلیت پذیرش تعداد بالای کاربران را داشته باشد.

تامین امنیت و کنترل

پروژه بلاک استک با این هدف طراحی شده است که هر شخص بتواند دارایی خود را به صورت اختصاصی کنترل کند. این کار از طریق اپلیکیشن های طراحی شده توسط کاربر انجام می شود. دیگر هدف مهم بلاک استک تامین امنیت کاربران خود است.

سهولت استفاده و کاربرپسند بودن

بلاک چین دارای پیچیدگی است و این از مهم ترین مشکلات آن مخصوصا در برنامه های غیرمتمرکز به شمار می رود.

اجرای اپلیکیشن ها و برنامه های غیرمتمرکز نظیر اینستاگرام و توییتر از اصلی ترین اهداف بلاک استک به شمار می رود.

در دنیای بلاک چین پروژه های طراحی شده باید رابط کاربری جذابی داشته و کاربرپسند باشند. پاندی ایکس، ماتیک نتورک و چیلیز از جمله این پروژه ها محسوب می شوند. کاربرپسند شدن پروژه های بلاک چین منجر  به افزایش مقبولیت آن توسط کاربران خواهد شد.

نحوه کار پلتفرم بلاک استک

پلتفرم بلاک استک یک تعامل بین بلاک چین و برنامه های موجود در بلاک استک ایجاد کرده و با این کار یک تفکیک مشخص ایجاد می کند. در این پلتفرم دیگر نیازی به ذخیره اطلاعات به صورت مستقیم روی بیت کوین نیست و عملکرد آن کاملا به بیت کوین وابسته است.

آموزش خرید ارز دیجیتال استکس

صرافی های معتبری نظیر بایننس، Huabi، IDEX، HashKey pro امکان خرید ارز دیجیتال بلاک استک را فراهم می کنند.

کیف پول ارز Blockstack

ارز دیجیتال بلاک استک نیز مانند دیگر ارزها برای نگهداری نیاز به استفاده از کیف پول هایی دارد که از این ارز پشتیبانی می کنند. برخی از این کیف پول ها در ادامه آورده شده اند:

  • Ledger Nano S
  • Ledger Nano X
  • Terzor
  • Terzor one
  • Model T
  • Ledger Blue

هدف از نوشتن این مطلب آشنایی با ارز دیجیتال استکس (Blockstack) بوده است. ماهیت اصلی طراحی ارز دیجیتال بلاک استک تمرکز روی تمرکززدایی و بهبود مقیاس پذیری، افزایش امنیت و کاربر پسند بودن پلتفرم است.

منبع: کوینی فا صرافی خرید پرفکت مانی

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است