«

از برج الفبا در شهر باتومی تا پل ماخونتستی در جاذبه های دیدنی در گرجستان

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید

از برج الفبا در شهر باتومی تا پل ماخونتستی در جاذبه های دیدنی در گرجستان 

تندیس علی و نینو باتومی Monument Ali & Nino 

مجسمه ای علی و نینو به یکی از نمادهای شهر مدرن باتومی تبدیل شده است که تماشای آن بسیار جالب خواهد بود. این تندیس تماما از فلز ساخته شده و داستانی عاشقانه را روایت می نماید. این تندیس در ساحل دریای سیاه قرار دارد ، و تماشای آن بویژه در شب بسیار زیباتر خواهد بود. 

 

 

 پارک معجزه در شهر باتومی Miracle Park 

پارک معجزه یکی از مناطق پر طرفدار در شهر باتومی در تور گرجستان ارزان است که علاوه بر داشتن مناظر طبیعی بسیار زیبا دارای امکانات تفریحی بسیاری است. در این منطقه علاوه بر مسیرهای پیاده روی در امتداد دریا از هتل رادیسون بلو ، مرکز تجارت باتومی ، برج الفبا و فانوس دریایی باتومی نیز دیدن خواهید نمود. همچنین برج فواره ها ( Chacha tower ) و چرخ و فلک باکو نیز در همین منطقه به چشم می خورد.  

به گزارش سفر باتو ، گفتنی اکثر برنامه های فرهنگی این شهر نظیر کنسرتها و فستیوالهای مختلف در طول سال در همین پارک برگزار می گردد . 

  

برج الفبا در شهر باتومی Alphabetic Tower 

این سازه زیبا و مدرن تماما از فلز ساخته شده و با ارتفاعی در حدود یکصد و سی متر که در شمال شرقی بلوار باتومی به چشم می خورد. در طراحی این سازه از سی و سه حرف الفبای گرجی الهام گرفته شده و در کنار هم به گونه ای قرار گرفته اند که DNA سلولی را به نمایش گذارده اند. به هنگام تاریکی هوا این برج با هزاران لامپ نورپردازی شده اند که جلوه ای زیباتر به آن بخشیده و تماشای آن را جالب تر می نماید. 

 کلیسای جامع مادر مقدس در شهر باتومی  

کلیسای باشکوه و زیبای مادر مقدس مابین سالهای 1898 تا 1903 و برای پیروان کاتولیک توسط رومیان ساخته شده است . اما رفته رفته تغییر نمود و امروزه ظاهری ارتودوکسی یافته است . معماری این بنا بسیار باشکوه و دیدنی است و برای طراحی و ساخت آن از سبک گوتیک الهام گرفته شده است برای بازدید از آن می بایست به خیابان باراتاشویلی بروید .  

 پل ماخونتستی Bridge Mahunetseti 

پل سنگی و بسیار زیبایی ماخونستی بر روی رودخانه بسلتکا قرار دارد که دارای معمار جالب و دیدنی است . این پل در فاصله حدودا چهل کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و برای گرامیداشت پادشاه تامار ، پل تامار نامگذاری شده است . این پل در قرن دوازدهم میلادی و با استفاده از سنگهای آتشفشانی ساخته شده و هم اکنون نیز برای گذر عابران مورد استفاده قرار می گیرد . 

 پارک آبی باتومی Aquapark 

اگر در شهر باتومی به دنبال مکانی برای سپری نمودن روزی سراسر شاد هستید به پارک آبی باتومی سری بزنید . این مجموعه در حدود سه کیلومتر تا مرکز شهر فاصله دارد لذا دسترسی به آن بسیار آسان است . با ورود به این پارک آبی از امکانات رفاهی و تفریحی متعدد در آن لذت خواهید برد. این مجموعه دارای چهار استخر در اندازه های مختلف است و کنار آن رستوران ها و کافه های متعدد نیز در حال پذیرایی از گردشگران هستند البته ده ها بازی و سرگرمی نیز در این مجموعه وجود دارد که گردشگران را بسیار سرگرم خواهند نمود . 

 آکواریوم باتومی  

این مجموعه دیدنی از سال 1966 در این شهر ساخته شد و بیش از صد گونه ماهی و آبزی در ان نگهداری می گردد که اغلب آنها از نوع ماهیان زینتی هستند و آبهای دریای سیاه به این منطقه آورده شده اند . برای طراحی و ساخت ساختمان این آکواریوم از ساحل باتومی و سنگ ریزه های موجود در آن الهام گرفته شده است و نمای بیرونی آن نشانگر چهار سنگ بزرگ است که در داخل هرکدام از آنها گونه های خاصی از آبزیان نگهداری می گردد.  

این مجموعه در بندرگاه باتومی واقع شده و هم از درون دریا و هم از نقاط دور خشکی قابل رؤیت است .  

این مجموعه هر روز از ساعت ده صبح تا هفت عصر باز می باشد . 

 موزه باستان شناسی باتومی Batumi Archaelogical Museum 

موزه باستان شناسی باتومی یکی از قدیمی ترین موزه های این کشور است که در آن آثار ارزشمند تاریخی از منطقه قفقاز به نمایش در آمده است . این موزه در سال 1994 میلادی افتتاح گردیده و نزدیک به بیست و سه شی تاریخی و باستانی را در خود جای است که اغلب آنها طی حفاریهای مختلف در منطقه آجارا کشف شده است . این موزه دارای ساختمانی بسیار کوچک است و شامل دو طبقه است . در طبقه همکف آن آثار مربوط به دوران باستان و اوایل و اواخر قرون وسطی به نمایش در آمده که با تماشای آن با تاریخ و فرهنگ این سرزمین بیشتر آشنا خواهید شد. دربهای این مجموعه همه روزه از ساعت ده صبح تا شش عصر به روی بازدید کنندگان باز می باشد. 

  

موزه هنرهای زیبای آجارا Adjara Arts Museum 

این موزه ارزشمند و دیدنی آثاری ارزشمند از پیروسمانی و آخولدیانی و نقاشیهای روسی و اروپایی را به نمایش گذارده که اغلب آنها مربوط به سده نوزدهم و بیستم میلادی هستند . ساختمان این مجموعه نه چندان بزرگ دارای دو طبقه است و برای بازدید از آن می بایست به خیابان گورگیلادزه بروید. 

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است