«

اقامت و مهاجرت به کانادا به همراه هزینه و شرایط

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-3623

اقامت و مهاجرت به کانادا به همراه هزینه و شرایط کانادا یکی از زیباترین و توسعه یافته‌ترین کشورهاست و همین موضوع، افراد زیادی را برای اقامت و مهاجرت به کانادا ترغیب کرده است. این کشور که وا...

 

کانادا یکی از زیباترین و توسعه یافته‌ترین کشورهاست و همین موضوع، افراد زیادی را برای اقامت و مهاجرت به کانادا ترغیب کرده است. این کشور که واقع در آمریکاست، برنامه‌های زیادی برای جذب سرمایه  و استعدادها از سرتاسر جهان دارد و طی همین سیاست‌ها، توانسته حتی از آمریکا و کشورهای اروپایی هم از نظر محبوبیت بین مهاجران، پیشی بگیرد. یک مزیت مهم که اشخاص زیادی را به برنامه ریزی برای اقامت و مهاجرت به کانادا تشویق کرده، روش‌های متنوعیست که برای اقدام وجود دارد؛ با هر سرمایه، ایده و استعدادی که داشته باشید میتوانید راهی برای اقامت در کانادا پیدا کنید.

چرا کانادا بهترین کشور برای مهاجرت است؟!

اگر بگوییم کانادا بهترین و مهاجرپذیرترین کشور در جهان است، مبالغه‌ای در کار نیست! وقتی می‌گوییم مهاجرپذیر یعنی دولت کانادا از طریق جذب مهاجر باعث پیشرفت و توسعه‌ی بیشتر کشور خود می‌شود و از طرفی امکانات و فراوانی را در اختیار مهاجرانش قرار می‌دهد تا اقامت در کانادا را تبدیل به هدف و رویای اشخاصی کند که به هر دلیلی به فکر ترک کشور خود هستند.

 مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

 

پیش از این، در یک مقاله به طور کامل به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به کانادا پرداختیم که می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق به آن مراجعه کنید. اگر بخواهیم به طور کلی نتیجه‌گیری از این مقاله داشته باشیم باید گفت اگر تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های این کشور داشته باشید، زندگی آرام و مرفه در این کشور برایتان تضمین شده است و مزایای اقامت در کانادا آنقدر متعدد و حائز اهمیت است که می‌توان از معایب آن چشم‌پوشی کرد.

 

روش‌ های مهاجرت به کانادا

کانادا سالهاست قصد دارد بخش عظیمی از کمبود جمعیت خود را از طریق جذب مهاجر جبران کند؛ طبق این برنامه تا چندین سال سیاست های جذب مهاجر اجرا خواهند شد. نکته ی مثبتی که در این برنامه ها وجود دارد این است که شما از هر قشر و گروهی که باشید رهی برای ورود به کانادا خواهید یافت؛ البته اگر شرایط و شایستگی‌های لازم را داشته باشید. لیست زیر شامل رو‌ش‌های مهاجرت به کاناداست که با کلیک روی هر کدام، میتوانید توضیحات مربوطه را مطالعه کنید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان اقامت و مهاجرت به کانادا به سایت گلچین مراجعه کنید.

 

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا یک روش مناسب برای مهاجرت است چرا که کانادا به فکر جذب نیروی کار خبره و باتجربه‌ی خارجی از طریق روش‌های مختلف و همچنین جذب کارآفرین برای ایجاد اشتغال برای شهروندان کانادایی است. در سه سال آینده کانادا به دنبال جذب بیش از یک میلیون مهاجر است که بالغ بر ۶۰۰هزار نفر از آن‌ها، از طریق مهاجرت کاری اقدام خواهند کرد؛ با توجه به این توضیحات تعحب برانگیز نیست اگر بدانید ۶ روش‌ مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد؛

·         فدرال

·         جاب آفر

·         مهاجرت استانی

·         ویزای کار بعد از اتمام تحصیل

·         کارآفرینی و استارتاپ

·         انتقال درون شرکتی

 

برخی از شرایط مهم و مشترک اخذ ویزای کار کانادا در جدول زیر آورده شده است؛

 

 

عنوان

محدودیت

سن

50- سال

سابقه کاری

1+ سال

مدرک تحصیلی

حداقل دیپلم

سطح زبان

آیلتس 5+

امتیاز (از 100)

67

 

همانطور که گفته شد، کانادا در حال حاضر بازار کار خوبی دارد، اما طی یک آمار، موارد زیر بیشترین موقعیت‌های شغلی باز و بالاترین حقوق را دارند؛

·         مشاغل پزشکی و داروسازی

·         مشاغل مدیریتی و MBA

·         مشاغل حوزه فناوری

·         علوم مهندسی

·         مشاغل فنی

·         مالی و اداری

·         وکالت و حقوق

·         بازاریابی و ارتباط با مشتری

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا از روش‌هایی است که به ویژه بین دانشجویان ایرانی، بسیار محبوب است. رنک علمی بالای دانشگاه‌های کانادا باعث شده تا هر دانشجویی در دنیا، آرزوی تحصیل در کانادا را داشته باشد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا، به تنهایی نمی‌تواند تضمینی بر اخذ اقامت دائم باشد اما قطعا مقدمه‌ی خوبی برای رسیدن به آن است. مهاجرت تحصیلی اصولا در مقاطع ارشد و دکترا انجام می‌شود و در هر مقطع نیاز به معدل بالای ۱۴ مقطع قبلی و آیلتس حداقل ۶ دارید. هزینه تحصیل نیز بسته به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. اگر می‌خواهید دقیق‌تر و جزئی‌تر درباره‌ی این روش مهاجرت بخوانید، شما را به مطالعه‌ی صفحه‌ی مهاجرت تحصیلی به کانادا دعوت می‌کنیم.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کانادا به افرادی اعطا می‌شود که از طرق مختلف حد مشخصی از سرمایه را به اقتصاد این کشور تزریق کنند. رایج ترین روش‌های سرمایه‌گذاری عبارتند از استارتاپ، کارآفرینی و سرمایه گذاری استانی.

دو مورد اول به مدرک لیسانس، امتیاز کافی و حداکثر ۵۵ سال سن نیاز دارد اما سرمایه گذاری استانی هیچ یک از این شرایط را ندارد. در جدول زیر حداقل سرمایه مورد نیاز هر روش را بررسی می‌کنیم؛

 

 

عنوان

حداقل سرمایه

استارتاپ

30 هزاردلار

کارآفرینی

100 هزار دلار

استان کبک

2.1 میلیون دلار

بریتیش کلمبیا

200 هزار دلار

نواسکوشیا

150 هزار دلار

 

همانطور که مشاهده کردید، ارزان ترین روش سرمایه گذاری در کانادا، تاسیس استارتاپ است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید روی لینک کلیک کرده و مقاله‌ی ویزای استارتاپ کانادا را مطالعه کنید.

 

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری از بهترین روش‌های مهاحرت به کانادا می‌باشد که همانطور که از نامش پیداست، سریعترین راه است و کاندیدهایی که از این طریق اقدام می‌کنند در کمتر از ۶ ماه موفق به کسب اقامت کانادا خواهند شد. سه جریان مختلف در برنامه اکسپرس اینتری تعریف شده که کانادا قصد دارد از طریق آن‌ها ۲۴۰/۰۰۰ مهاجر جذب کند. این سه جریان عبارتند از:

·         کارگر ماهر فدرال (FSW)

·         کلاس تجربه کانادایی (CEC)

·         مشاغل ماهر کانادا (FST)

 

اگر واجد شرایط یکی از این سه جریان باشید، می‌توانید برای ساخت یک پروفایل آنلاین اقدام کنید که توسط دولت کانادا بررسی می‌شود و اگر امتیاز لازم را کسب کنید، دعوت‌نامه‌ای برایتان ارسال می‌شود. هزینه مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری برای یک فرد ۲۳۰۰$ و برای یک زوج ۴۵۰۰$ کانادا است. به علاوه وجوه تسویه حساب و تمکن مالی که بستگی به جمعیت خانواده دارد.

 

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهنده به شخصی گفته می‌شود که به علت خطرات جانی‌ای که کشور A برایش ایجاد میکند، تصمیم به ترک آن گرفته و دیگر امکان بازگشت به آن را ندارد.

در این صورت کشور B به کمک اسپانسرها به او اجازه اقامت می‌دهد. پناهندگی شامل دلایل مختلفی از جمله مذهبی، سیاسی، جنسی، نژادی و اجتماعی است. هزینه پناهندگی به کانادا، بسیار ناچیز است و شما تا یک سال از همه نظر تحت حمایت مالی خواهید بود‌ و حتی اگر پس از گذشت یک سال هم، مجددا نیازمند شناسایی شوید، از شما حمایت بیشتری خواهد شد.

 

مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی

طی سال‌های اخیر، استان‌های مختلف کانادا، برنامه‌ای به نام برنامه نامزد استانی که به PNP معروف است را مطرح کرده و نیروهای کار خارجی جهت تکمیل بازار کار خود جذب می‌کنند.

طی یک آمار از سایت Canadim در سال آینده بیش از ۸۳/۵۰۰ مهاجر از سر تا سر دنیا از این طریق به کانادا مهاجرت می‌کنند. برخی استان‌ها برای جذب نیروی خارجی حتما ارتباط نامزد با استان را مورد بررسی قرار می‌دهند امّا برخی دیگر صرفاً به تبحّر شخص برای تامین نیاز بازار آن استان توجه می‌کنند. بعد از اینکه توسط استان پذیرفته شدید، باید جهت اقامت دائم کانادا به دولت فدرال درخواست دهید.

هزینه‌های مهاجرت به این روش تفاوت چندانی با اکسپرس اینتری ندارد و فقط چند قبض مازاد بر آن خواهید داشت.

 

ديدگاه های ارسال شده است