«

بهترین مکانهایی که در تور ارمنستان نباید دیدنشان را از دست داد

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید

 

بهترین مکانهایی که در تور ارمنستان نباید دیدنشان را از دست داد

کلیسای جامع ایروان

یکی از برترین جاذبه های گردشگری که در ارمنستان وجود دارد کلیسای جامع این کشور می باشد.این کلیسای باشکوه که به نام کلیسای جامع ایروان هم شناخته می شود بزرگ ترین سازه مذهبی در سراسر این کشور می باشد که سالانه توانسته است تعداد بسیار زیادی  از گردشگران را به خود جذب کرده است. این بنای عظیم از سه کلیسای کوچک تشکیل شده است که در نوع خود بسیار جالب توجه می باشد. در کلیسای اصلی دو سالن مجزا  و جداگانه برای شاه تیرداد و ملکه اش ساخته شده است. گفته می شود که این دو فرد نقش زیادی در گسترش مسیحیت در ارمنستان داشته اند و بسیاری از مردم ارمنستان به دستور آنها و با پیروی کردن از آن ها به این دین مشرف شده اند.


 

جشنواره غذای خوشمزه دلمه در ارمنستان

  به گزارش سفر باتو یکی از برترین غذا هایی که شما می توانید در ارمنستان آن را امتحان کنید دلمه می باشد. دلمه یا دولما از غذا های اصلی و بسیار لذیذ کشور ارمنستان می باشد. دلمه جایگاهی بسیار بالا در فرهنگ غذایی ارمنستان داشته و جزئی از غذا های بسیار مهم در این کشور به شمار می آید و مردم در ایام و وفصل های گوناگون در طول سال در بخش های غذایی خود این غذا را نوشه جان می کنند. حتی در این کشور رستوران‌ هایی بسیاری وجود دارند که به تنهایی این غذا را برای مشتریان خود سرو می کنند و به پختن دلمه ‌های لذیذ بسیار معروف می باشند.

یکی از بهترین غذا خوری معروف در تور ارمنستان و در شهر ایروان که بسیار نیز شهرت دارد به نام دولماما در میان ساکنین این شهر شناخته می شود. جالب است بدانید که این رستوران بسیار لذیذ و خوشمزه نیز نام خود را از این همین غذای بسیار لذیذ و دوست داشتنی گرفته است. اما فستیوالی که قرار است درباره آن برای شما بگوییم در روستایی به نام هنابرد در استان های شمالی این کشور یعنی  استان آرارات اجرا می شود و آشپزهایی از سراسر این کشور بسیار زیبا و دوستداشتنی دور هم جمع شده و غذاهایی بسیار لذیذ و انواع دلمه ‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند. البته جالب است بدانید که دلمه اصلی ارمنستان که از وعده های بسیار لذیذ و سنتی مردمان این کشور به حساب می آید دارای گوشت چرخ کرده و و مواد بسیار دیگری مانند برج محلی و سبزی های معطر می باشد که درون برگ درخت انگور باهمان مو پیچیده می شود.

اگر در اواخر اردیبهشت ماه به کشور ارمنستان سفر کنید می توانید از این فستیوال بسیار دوست داشتنی و همینطور لذیذ دیدن کنید و خاطراتی را که در سفر برای شما روی می دهد را بیش از پیش فراموش نشدنی تر کنید. پس فستیوال دلمه در ارمنستان را از دست ندهید.

جالب است بدانید که به دلیل آنکه این جشنواره دقیقا در بیستم ماه می میلادی برگزار می شود بازدید کنندگان و همینطور گردشگران بسیاری می توانند از انواع دلمه ‌های خوشمزه لذت برده و از این غذای خوشمزه نهایت لذت را ببرند. البته باید بدانید که این مراسم و این جشنواره تنها با میل کردن و یا درست کردن دلمه های متنوع به پایان نمی رسد

 در تور وان زمینی میتوانید بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید .بلکه مراسمی همچون رقص و پایکوبی به همراه اجرای ساز ها و موسیقی محلی نیز رنگ و بویی بسیار دلپذیر تر و شادتر را در اختیار شما قرار می دهد و سبب می شود تا این شفر برای شما و همراهانتان بیش از پیش جالب توجه و خاطره انگیز شود. تعداد زیادی از مردم نیز در این روز از صنایع دستی بسیار زیاد و متفاوتی که تمامی آنها دست رنج خود آنها می باشد را به همراه خود به این مکان می آورند و آنها را برای فروش به نمایش می گذارند تا برای انها کمک خرجی باشد در طول سال که بتوانند از آن امرار معاش کنند.

همچنین در نزدیکی این روستا که محل برگزاری فستیوال دلمه می باشد شهر بسیار زیبا و قدیمی دوین قرار گرفته است که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. این شهر که در آن آثار به جای مانده از شهرسازی دوران کهن و باستانی این کشور یعنی ارمنستان به وضوح مشخص است دارای جاذبه های تاریخی و قدیمی بسیار زیادی می باشد که با شرکت کردن در فستیوال دلمه در واقع شما با یک تیر دو نشان را زده اید.

خانه اپرا ایروان

خانه اپرا در بخش های شمالی شهر ایروان قرار گرفته است و می توان آنرا یکی از برترین سازه های مدرن و جذاب این شهر قلمداد کرد. این ساختمان دارای یك تالار كنسرت خاچاطوریان و دیگری تالار اپرای و باله ملی تئاتر الکساندر سپندریان می باشد که بسیار خاص و زیبا بوده و سالانه تعداد بسیاری از آن دیدن می کنند و فستیوال های گوناگونی در آن برگزار می شود.

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است