«

تغییر قیمت بلیط هواپیما در کشورهای مختلف!

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-1162

قیمت بلیط هواپیما - سفرمی

قیمت بلیط هواپیما نه تنها در ایران آن هم در زمان تعطیلات نوروز بلکه در جهان تحت تأثیر کرونا ویروس تغییر شدیدی داشت. همه گیری این ویروس باعث شد که صنعت هایی مانند گردشگری دچار شوک ناگهانی شوند و بسیاری از تور ها و مسافرت های خارجی و حتی داخلی کنسل شوند.

کاهش سفر و خرید بلیط هواپیما، در روزهای ختام سال ۹۸ موضوعی غیر قابل پیش بینی بود که با شیوع ناگهانی ویروس کرونا اتفاق افتاد. معتمد استوار باب زمانی که انتظار می‌رفت صنعت گردشگری ایران از بحران نیمه دوم سال ۹۸ که موجب کاهش فروش شده بود به خوبی عبور کند، همه گیری این ویروس باعث ورشکستگی بسیاری از فعالان مرزوبوم گردشگری شد.
منبع مطلب را در این قسمت از سایت قطار مشاهده کنید.
 

شتاب انتشار کرونا، بر روی بلیط هواپیما و صنعت هوایی در همه جهان، بیشترین تاثیر را در دنیا تاریخ سفرهای هوایی گذاشته است. عموم مسافران کثیر السفر با هواپیما از کاهش قیمت بلیط چارتر و یا سیستمی اطلاع دارند لیك شاید کمتر کسی پوشینه ماه های گذشته به این فکر می کرد که ویروسی در سال ۲۰۲۰ همه دنیا را درگیر خود کند نیك بهی طوریکه آفاق را در قرنطینه فرو برد. اما متاسفانه این اتفاق افتاد كم رو در روزهای اولیه اعلام شیوع کرونا، طی اطلاعیه ای از سوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور، شرکت های گردشگری، موظف به استرداد بلیط هواپیما بدون اخذ جریمه دائمخانم تاریخ ۵ اسفند شدند و اولین شک به صنعت گردشگری کشور وارد شد. اما با خدمت به عدم شناخت از زمان ماندگاری و كسالت این بیماری، بسیاری امید داشتند که تا نوروز ۹۹ امکان از سر گیری رحیل ها و زندگانی زاد عادی مردم ایجاد شود. اما متاسفانه به دلیل عدم رعایت مقررات قرنطینه و گذار عده ای از هم میهنان دردانه جاده ها، این ویروس به سرعت پیشرفت کرد تا جایی که نوروز ۹۹ به کابوسی برای صنعت گردشگری و ورشکستگی بسیاری از این شرکت ها تبدیل شد. در همان روزهای اولیه، کشورهایی که جزو مقاصد نوروزی ایرانیان محسوب می شدند، بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی خود را با ایران اعلام کردند. رفته رفته با کاهش سفرها و بلند نشدن هواپیماها قیمت بلیط چارتر و سیستمی نیز کاهش چشمگیری داشت. هرچند که سفرهای هوایی با رعایت نکات بهداشتی و تست بیماری انجام می پذیرد، لیكن کاهش سفرهای هوایی چشمگیر است. سخنگوی سازمان هوایی کشور اعلام کرده است که امکان دریافت تصدیق بهداشت برای مسافران تراشیدن طریق دفاتر وزارت بهداشت مستقر در فرودگاهها فراهم است.  

قیمت بلیط هواپیما - سفرمی

   

میزان خسارات وارد شده به شرکت های گردشگری

با توجه به نوع کار خلقت گردش جهانگردی در ایران، نوروز و تابستان پیک فروش بلیط هواپیما و سودآوری این صنعت در ایران محسوب می شود. به طوریکه ضرر سایر فصول سال را جبران می کند و باعث سرپا ماندن شرکت های فعال در این حوزه می شود. سال ۹۸ با مجموع فراز و شیب و فراز هایی که مخصوصا درون و برون نیمه دوم داشت، شاهد کاهش فروش بی سابقه هلا در روزهای کم تردد نسبت به سالهای پیش نیز بود که بسیار قابل تامل است، به طوریکه بسیاری از فروشندگان بلیط چارتر ناپیدا خالی مراقبت صندلی های هواپیما بودند. عواملی مانند گرانی بنزین، اتفاقات آبان ۹۸، شهادت سردار سلیمانی و سقوط هواپیما از عواملی بود که در فصل های کم تردد، کاهش فروش بلیط هواپیما را سفرجل و بد حداقل رساند. ویروس کرونا مقصود ضربه آخر را به این صنعت زد به طوریکه بسیاری از شرکت ها اقدام به تعدیل نیرو عایدی و مخارج روزهای نهایی سال کردند. بعضی از شرکت های گردشگری و فروش بلیط هواپیما https://www.safarme.com/ تلاش کردند معیت وجود مشکلاتی مانند سایرین، سعی در حفظ کارمندان خود کرده اند اما با ادامه این وضعیت و عدم همکاری دولت برای کاهش ضرر، امکان تعدیل در این شرکت ها نیز وجود دارد.

محدودیت های پروازی ایران به سایر کشورها

همانگونه که پیش تر گفته شد با اعلام ایران به عنوان یکی از کشورهای كثیف و پاك به ویروس کرونا، امکان خرید بلیط چرخبال و جهانگردی به بعضی گداختن سفتن ازاله بكارت كردن سوراخ كردن فرسودن کشورها لغو شد که در ادامه به ابلاغیه برخی از آنها می پردازیم. آنگولا شاید روزی ذلیل شدن فکر هیچکس نمی رسید که آنگولا نیز، اجازه ورود مسافران ایرانی را به خود ندهد. اما همانگونه که شیوع ویروس کرونا غیر قابل پیش بینی بود این موضوع همچنین اتفاق افتاد و موقتا تا بهبود شرایط مسافران ایرانی نمی توانند به این کشور سفر کنند.  

قیمت بلیت هواپیما - سفرمی

  تایلند تایلند طی بیانیه ای تمامی ویزاهای کشورهایی که جزو قلمرو پادشاهی تایلند محسوب نمی شدند و شیوع کرونا داشتند را لغو کرد. تمامی ویزاها از تاریخ ۱ فوریه تا ۱۱ مارس باطل اعلام شد. ایضاً سفرت تایلند در تهران نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد. مسافران می توانند با بازگشت شرایط عادی، نسبت به خرید پته هواپیما و دریافت ویزای این کشور دوباره اقدام کنند. ارمنستان ارمنستان جزو کشورهایی بود که ایرانیان می توانستند بدون گرفتن آموختن ویزا و تنها با خرید بلیط هواپیما سیستمی و یا بلیط چارتر به این کشور سفر کنند. اما با شیوع کرونا نیز چنین سفرها به حالت دفع الوقت درآمد. البته سفر به این کشور از طریق اخذ ویزا امکان پذیر است. مسافران باید به کنسولگری ارمنستان برای ستاندن ویزا مراجعه کنند و در صورت تایید و اجازه آن، امکان سفر مهیا می گردد. مالزی مالزی نیز اعلام کرد که به جز افرادی که اقامت دایم در مالزی دارند شرمناك پوشیده یا متعلم :اسم آموزنده محسوب می شوند، اجازه سفر به این کشور را برای مسافرانی که در شهرهای آلوده بوده اند را نخواهد داد.  

 
رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است