«

تفاوت احداث باغ تجاری و مدرن بادام با باغ سنتی و بذری چیست؟

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید

 بعد از توجیه پذیری اقتصادی احداث باغ بادام، باید راه اندازی باغ بادام را به عنوان یک کارآفرینی بیان کنیم و کشاورزان زحمت کش در این...

بعد از توجیه پذیری اقتصادی احداث باغ بادام، باید راه اندازی باغ بادام را به عنوان یک کارآفرینی بیان کنیم و کشاورزان زحمت کش در این زمینه را به عنوان کارآفرینان موفق در عرصه تولید میوه بادام شناسایی و از آنها تقدیر شود، چون سرمایه‌گذارانی که به جای خرید طلا و دلار و سرمایه‌گذاری در بورس یا ساخت ساز به فکر احداث باغ بادام و تولید میوه همچنین صادرات آن به کشورهای اطراف جهت ارزآوری هستند، به اقتصاد کشور کمک فراوانی می‌کنند.
 
مزیت احداث باغ بادام مدرن و تجاری در کشور ایران
اگر شما به دنبال احداث باغ بادام هستید و مقالات گوگل را دنبال می‌کنید حتما این سوال در مورد مزایای باغ تجاری و مدرن برایتان پیش می‌آید، چه فرقی بین احداث باغ بادام مدرن و تجاری با باغ سنتی است که در سال‌های گذشته بر روی آن تاکید فراوان شده است؟ چرا سودآوری بیشتری داشته؟ 
باید بگوییم تنها چند نکته اساسی که هزینه چندان زیادی برای باغدار ندارد، باعث می‌شود تا ۵۰ درصد هزینه مربوط به باغ شما کاهش در عوض سود سالانه شما افزایش پیدا کند، در اینجا چند نمونه کوچک را برای شما بیان می‌کنیم:
⦁    برای باغ احداث تجاری و مدرن معمولاً از نسل جدید نهال بادام ( نهال-بادام/https://bartarnahal.ir )استفاده می‌کنند بهترین نهال بادام طول عمر طولانی داشته و همین امر باعث می‌شود تا شما با احداث باغ تجاری نسل بعدی از خانواده نیز از درآمد و سود حاصل از این باغ استفاده لازم را ببرد.
⦁    استفاده از هرس فرم‌دهی درختان بادام باعث می‌شود تا ارتفاع آنها در یک میزان ثابت باقی مانده و هزینه کمتری برای نیروی انسانی و تجهیزات کشاورزی جهت برداشت میوه بادام صرف شود.
⦁    امروزه سیستم آبیاری غرقابی و نهری در بین باغداران منسوخ شده است، آبیاری غرقابی باعث می‌شود تا بعد از مدتی بافت خاک به صورت نمکی تبدیل شود، همچنین به خاطر رطوبت زیاد تنه درخت را مستعد انواع بیماری‌ها می‌کند، علاوه بر آن هزینه مربوط به آبیاری غرقابی بسیار زیاد است، با استفاده از تجهیزات نوین آبیاری از جمله آبیاری قطره‌ای هزینه مربوط به آبیاری تا پنجاه درصد کاهش پیدا کرده و تاثیر زیادی در ذخیره سازی ذخایر آبی دارد.
⦁    با خرید نهال بادام پیوندی و اصلاح شده مانند نهال بادام مامایی و نهاد بادام شاهرودی مطمئن هستید که سیستم دفاعی نهال بادام بسیار قوی بوده و نسبت به انواع بیماری قارچی و باکتری از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد، نتیجه باغدار هزینه کمتری برای خرید سموم و آفت کش صرف می‌کند.
⦁    معمولاً در احداث باغ تجاری و مدرن یک فضای کافی برای عبور ماشین آلات و استفاده از تجهیزات مختلف قرار می‌دهند، چون استفاده از تجهیزات کشاورزی در باغداری باعث تسریع در روند امور باغی می‌شود.
⦁    به ‌طور معمول مهندسین و کشاورزان تاکید می‌کنند تنوع محصول در باغات خود ایجاد نکنید، نهایتاً یک یا دو محصول به عنوان محصول اصلی و رقم گرده افشان را انتخاب کنید.
⦁    از انواع نهال بادام معمولاً توصیه می‌شود نهال بادام پیوندی و اصلاح شده را مانند نهال بادام آذرخوشه‌ای پیوندی و نهال بادام اسکندر را انتخاب کنید.
دلایل مهم انتخاب نهال بادام پیوندی و اصلاح شده
اگر کشاورز هیچ تجربه‌ای درباره احداث باغ تجاری و مدرن بادام نداشته باشد، با مراجعه به نهالستان معتبر که سابقه طولانی و درخشان در زمینه تولید و فروش نهال بادام دارد، می‌تواند راهنمایی‌ لازم برای انتخاب نهال بادام سازگار با منطقه را کسب کند.


 
بیشتر کارشناسان و مهندسین کشاورزی تاکید دارند تا کشاورزان عزیز به خرید نهال بادام اصلاح شده و پیوندی بپردازند، چند دلیل عمده وجود دارد و جزو مزیت نهال بادام اصلاح شده و پیوندی محسوب می‌شود، همین امر باعث شده تا طرفدار زیادی در بین کشاورزان پیدا کند:
⦁     اکثر نهال بادام اصلاح شده و پیوندی پاکوتاه بوده و رسیدگی به آن کار راحتی است.
⦁    عمر اقتصادی نهال پیوندی و اصلاح شده بیشتر از نهال بذری است.
⦁    زود بازده است.
⦁    مقاومت بالایی در برابر بیماری‌ها دارد.
⦁    ریشه‌زایی نهال پیوندی و اصلاح شده بادام بسیار قوی است بنابراین تغذیه درخت به خوبی انجام شده و احتیاج به کود دهی چندانی ندارد.
⦁    مقاومت بالایی در برابر خشکسالی و سرمای زیاد دارد.
اطلاعات تکمیلی : https://footofan.com/almond-tree-prunus-dulcis 
آشنایی با انواع نهال بادام
به طور معمول نهال بادام از لحاظ دسته‌بندی به دو دسته 
⦁    نهال بادام دیر گل 
⦁    نهال بادام زود تقسیم‌بندی می‌کنند.
از طرفی دیگر می‌توان نهال بادام خود را به دو دسته
⦁     نهال بادام زود بازده 
⦁    نهال بادام دیر بازی تقسیم‌بندی کرد.
همچنین می‌توان گفت بهترین نهال بادام از لحاظ پایه به دو دسته 
⦁    نهال بادام بذری 
⦁    نهال بادام پیوندی تقسیم‌بندی می‌شود.
از انواع نهال بادام پرفروش و پرطرفدار و کشور ایران می‌توان موارد زیر را نام برد:
⦁     نهال بادام پیوندی و اصلاحی تونو
⦁    نهال بادام مامایی پیوندی
⦁     نهال بادام پربار آذرخوشه‌ای
⦁    نهال بادام اسکندر 
⦁     نهال بادام شاهرودی
⦁    نهال بادام فرانیس
منبع: https://www.daleysfruit.com.au
کاشت دیمی نهال بادام
از مزایای بارز نهال بادام می‌توان نیاز آبی کم آن همچنین کاشت دیمی اشاره کرد.
⦁     در مناطق گرمسیری که ارتفاع آنها بسیار پایین‌تر بوده و به عنوان مناطق شرجی شناخته شده کاشت نهال میوه در این مناطق به خاطر رطوبت بالا و گرمای هوا بسیار سخت است
⦁    مناطق کوهستانی که ارتفاع آنها بیشتر از ۲۳۰۰ متر بوده و هوا خشک و سرد است نمی‌توان باغ هر نوع میوه‌ای را در این شرایط سخت احداث کرد.
  در مناطق فوق بیشتر زمین‌ها لم‌یزرع است، ولی با تولید و فروش نهال بادام اصلاحی و پیوندی این مشکل حل شده است، مخصوصا کاشت دیمی انواع نهال بادام مانند نهال بادام سنگی همچنین حساسیت کمتر آن نسبت به گرما، سرما، خشکی و رطوبت هوا باعث شده تا کشاورزان این مناطق بتوانند با صرف هزینه کمتر باغ تجاری را احداث و درآمد مناسب کسب کنند.
 
کلام آخر
برای احداث باغ تجاری و مدرن باغ بادام شما احتیاج به اطلاعات جامع و وسیعی درباره محیط زمین با نوع نهال همچنین قیمت نهال بادام دارید، برای کسب اطلاعات علمی می‌توانید به سایت نهالستان معتبر و با سابقه‌ای طولانی که مجوز رسمی از وزارت جهاد کشاورزی دارد مانند سایت نهالستان برتر نهال ( ( bartarnahal.ir مراجعه کرده و به صورت رایگان از مشاوره و کارشناسی مهندسین کمک بگیرید، جهت کسب  اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با راه‌های ارتباطی زیر در ارتباط باشید.
راه های ارتباطی :
09144501003
09141832393

ديدگاه های ارسال شده است