«

جاذبه های گردشگری کوالالامپور از بازار مرکزی تا غار میمونها

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید

جاذبه های گردشگری کوالالامپور  از بازار مرکزی تا غار میمونها

 

 

مالزی را می توان کشوری بسیار زیبا دانست زیرا این کشور بعد از توسعه های بسیار زیادی که در حوزه های مختلف تجربه کرد توانست تعداد زیادی از گدشگران را از سرار دنیا به سمت خود جذب کند. این کشور بسیار زیبا که دارای دو بخش غربی و شرقی در میان دریای چین  قرار دارد و با کشور تایلند مرز خاکی داشته و به کشوره های مانند اندونزی و قاره استرالیا نزدیک می باشد. این کشور جز کشورهای مسلمان پیشرو در تمام دنیا بوده و از نظر توسعه در جایگاه نخست قرار دارد و بعد از آن کشور ترکیه قرار گرفته است.  اکثریت مردم مالزی مسلمان بوده و با داشتن بیش از ۵۰ درصد جمعیت مسلمان یکی از قطب های مهم اسلام بوده. در این کشور ۲ نژاد دیگر علاوه بر مالایی ها زندگی میکنند که مهمترین آنها هندی ها و همینطور چینی ها هستند. چینی ها توانسته اند با مغز اقتصادی خود سهم بسیار زیادی را در مالزی داشته باشند و تعداد زیادی از بازار های مالی این کشور توسط چینی ها اداره می شود. واحد پول مالزی رینگت بوده و پایتخت این کشور که اصلی ترین مقصد گردشگری در آنجا به حساب می اید نیز کوالالامپور نام دارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از جاذبه های گردشگری مازی بیشتر اشنا کنیم.

 

بازار مرکزی کوالالامپور

این بازار از قدیم در قیمت تور تایلند  الایام در مالزی و در این شهر وجود داشته است و قدمت آن را می توان در حدود یک قرن دانست اما باید این موضوع را بدانید انچه که اکنون شما امکان بازدید از آن را دارید بارها دچار تغییرات شده است و در سال های اولی که این مجموعه بازگشایی شد به عنوان بازار ماهی فروشان مورد استفاده قرار گرفته است. اما بعد از مدتی و با گسترش کسب و کارها اقلام خوراکی دیگری مانند برنج و محصولات کشاورزی نیز در آن به فروش رسید اما اکنون می توانید اقلام بسیار زیادی را از صنایع دستی و همینطور آثار فرهنگی بسیار زیادی را در آنها خریداری کرد که به عنوان سوغاتی می تواند برای آشنایان و دوستان خود از میان آنها اقلامی را خریداری کنید. این مجموعه در میان مردم محلی با نام پاسار سنی شناخته می شود و اولین باری که افتتاح شد در سال ۱۹۲۸ بوده است و آخرین باری که مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است در دهه ی هشتم قرن ۳۰ میلادی بوده است. اقلامی را که در این مکان پیدا می کنید با قیمت های بسیار ارزان تر و مناسیتر نسبت به سایر بازار ها می توانید خریداری کنید.

غار میمون ها

 به گزارش سفر باتو غار باتو مالزی از سالیان گذشته همواره مکانی برای اجرا کردن آیین های مذهبی را میان بوداییان این منطقه بوده است و در زمانی که مالزی کشور چندان توسعه یافته ای نبوده است این معبد که در میان کوه هایی قرار گرفته است که با فاصله کمی از شهر کوالالامپور و در میان جنگل های انبوه بارانی قرار دارد. این معبد دارای بزرگترین مجسمه بودایی است که در کشور مالزی وجود دارد و جالب است بدانید که این زیارتگاه ها سالیان زیادی توسط کارگران چینی که در معادن این کوه کار میکردند مورد استفاده قرار میگرفته است. اگر در زمان های خاصی به این کوه ها وارد شوید با مردمانی موتجه خواهید شد که با شمایلی خاص و لباس هایی بسیار زیبا و تزیین شد در حال عبادت هستند و میمون ها را در همه جا پیدا خواهد کرد و پیشنهادی که می توانیم به شما بکنیم این است که تا حد زیادی از اموال خود مواظبت کنید زیرا این میمون های بازی گوش میتوانند در کثری از ثانیه می توانند آنها را از مقابل دیدگان شما محو کنند.

پارک زیبای سان وی لاگون

شهربازی بسیار زیبا که در یکی از مجتمع های خرید کوالالامپور پس از رزرو تور مالزی قرار گرفته است و دارای وسایل و سرگرمی های بیشماری است که در میان کوه ها، رودخانه ها و همینطور دریا و جنگل قرار کرفته اند و هیجان سوار شدن بر آنها را برای توریست ها و مردممحلی چند برابر کرده است. این پارک که در منطقه بسیار زیبای پتالینگ جایا قرار دارد دارای چندین بخش مختلف است که بازدید از همه آنها در یکروز امکان پذیر نیست در این مجموعه شما میتوانید از پارک حیات وحش، پارم ابی و پارک اینفینیتی در کنار پارک های دیگری مانند پارک تفریحی لذت ببرید.

آکواریوم کوالالامپور

یکی از بهترین سایت های گردشگری در مالزی می باشد که با داشتن تعداد زیادی از آبزیان منحصر به فرد و کمتر دیده شده و همینطور پستانداران بسیار بزرگ ابی توانسته است در میان سایر آکواریوم های دنیا که در سایر نقاط دنیا قرار دارند حرفی برای گفتن داشته باشد این اکواریوم در مرکز کنوانسیون این کشور قرار گرفته است و با داشتن امکانات بسیار زیاد و جالی از جمله تونل های زیر ابی سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب کند. 

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است