«

جراحی بینی استخوانی آقایان

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
#simadl-3297

جراحی بینی استخوانی آقایان  برخی از افراد بینی های استخوانی با پوست نازک دارند و از فرم بینی خود ناراضی هستند. از سوی دیگر، برخی دیگر دارای بینی های گوشتی (چاق) با قسمت بزرگی از غضروف هستند. ...

برخی از افراد بینی های استخوانی با پوست نازک دارند و از فرم بینی خود ناراضی هستند. از سوی دیگر، برخی دیگر دارای بینی های گوشتی (چاق) با قسمت بزرگی از غضروف هستند. همه آن ها فکر می کنند فرم و اندازه بینی با صورتشان هماهنگ نیست و به همین دلیل است که می خواهند جراحی بینی انجام دهند. بیایید در مورد این نوع بینی ها، به ویژه جراحی بینی استخوانی آقایان صحبت کنیم.

انواع بینی

احتمالاً در مورد انواع بینی زیاد شنیده اید. برخی از افراد بینی ها را بر اساس قومیت و نژاد دسته بندی می کنند و برخی دیگر آن ها را به عنوان بینی چاق در مقابل بینی استخوانی طبقه بندی می کنند. این افراد ناراضی به سراغ جراحان پلاستیک می روند تا حالت چهره خود را تغییر دهند. جراحی بینی استخوانی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در ایران است.

ویژگی های بینی های استخوانی در آقایان

بارزترین ویژگی بینی های استخوانی در آقایان، قوز، کشیدگی بینی و برآمدگی های زبر و کاهش جذابیت صورت است. معمولاً برآمدگی‌ ها و ناهماهنگی ‌ها ناشی از آسیب‌ های تصادفی است که ترکیب صورت را نامطلوب می کند.

جراحی بینی استخوانی در آقایان و مقایسه با بینی گوشتی (بینی چاق)

همانطور که قبلا ذکر شد، در ایران عموماً بینی ها را به دو گروه گوشتی و استخوانی تقسیم می کنند. این طبقه بندی مبتنی بر علمی نیست، اما در ایران جراحان از این اصطلاحات برای ارتباط بهتر با بیماران استفاده می کنند. تفاوت اصلی بین آن ها ضخامت پوست بینی است. در حالی که پوست ضخیم بینی های چاق را می پوشاند، بینی های استخوانی پوست نازک تری دارند و لایه چربی دارند. بینی ‌های چاق شکل‌پذیرتر هستند، در حالی که بینی‌ های استخوانی کوچک ‌تر می‌شوند. در جراحی بینی هر دوی این ویژگی ها مورد نیاز است. جراح باید بتواند اطراف بینی را منقبض کند که این کار ساده ‌تر است و نوک بینی را متناسب می کند که انجام آن کاری دشوارتر است.

در حین جراحی، انحراف و انحنای تیغه بینی (غضروف تقسیم کننده سوراخ های بینی به دو قسمت) ثابت می شود. برای رفع برآمدگی بالای بینی، یک جراح ماهر اطمینان حاصل می کند که عمل جراحی مشکلی برای تنفس بیمار ایجاد نمی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار بینی و روش های جراحی بینی خود با جراحان مجرب ما مشورت کنید. تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

عمل جراحی بینی استخوانی آقایان به چه صورت است؟

بینی های استخوانی یا قوز دار مردان، پوست نازکی دارند. این پوست نازک در عمل جراحی بینی استخوانی آقایان به جراح کمک می کند تا استخوان بینی خوش فرمی برای بیمار ایجاد کند و جراحی را ساده تر می کند. به طور خلاصه، بینی های استخوانی اقایان سه ویژگی اصلی دارند:

  • قوز روی پل بینی آن ها
  • پوست نازک با انعطاف پذیری بالا
  • بافت ها و غضروف های قوی

ساختار بینی دارای سه لایه اولیه است. ابتدا یک لایه عضلانی ظریف که به قسمت پایینی متصل می شود. لایه دوم یک لایه استخوانی-غضروفی است و لایه سوم لایه ای است که مخاط را در قسمت داخلی بینی می پوشاند.

همانطور که قبلا ذکر شد، جراحان پلاستیک بینی ها را با توجه به نوع بافت و غضروف به دو نوع بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می کنند. تفاوت در بافت و غضروف آن هاست. غضروف نسبت به بینی های نازک/استخوانی مقاوم تر و در بینی های گوشتی ضعیف تر است. بینی های استخوانی اغلب انحنا و قوز بیشتری در پل های خود دارند.

رشد بیش از حد غضروف بینی ممکن است به دلیل عوامل ارثی یا شکستگی استخوان ناشی از تصادف باشد. این رشد ناهماهنگ غضروف بینی علت تشکیل بینی استخوانی است. گاهی اوقات به دلیل آسیب های دوران کودکی، شکل بینی تغییر چندانی نمی کند، اما پس از رشد کودک، فرم بینی تغییر می کند. مهمترین وظیفه جراحان در تغییر شکل بینی استخوانی، برداشتن قوز است. یک جراح ماهر ساختار بینی را به بهترین شکل ممکن تبدیل می کند تا چهره را جذاب تر کند.

جراحی بینی گوشتی یکی از سخت ترین جراحی های بینی است. بینی با پوست و غضروف ضخیم که نازک و ضعیف باشد، بینی گوشتی نامیده می شود.  اگر شما هم بینی گوشتی دارید و قصد عمل دارید به این سایت مراجعه کنید.

عمل بینی استخوانی آقایان

برجسته ترین ویژگی بینی های استخوانی، سطوح استخوانی برآمده، کشیده و ناهموار است که به جذابیت چهره آسیب می رساند. این مشکلات اغلب به دلیل عدم تقارن صورت در نتیجه صدمات ناشی از تصادف و برخورد ایجاد می شود. معمولاً این برآمدگی ‌ها و ناهماهنگی‌ ها در چهره افراد آشکارتر است. این عدم تطابق باعث می شود ترکیب صورت نامطلوب به نظر برسد.

در جراحی بینی استخوانی آقایان، جراح اندازه بینی را که به شکل قوزدار است کاهش می دهد. به دلیل پیچیدگی کمتر، نتایج جراحی بینی استخوانی آقایان بهتر از جراحی بینی گوشتی آقایان است. هرچه پوست نازک تر باشد و غضروف قوی تر باشد، نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

در جراحی قسمت هایی از استخوان ها و غضروف ها برداشته می شود و ابعاد سوراخ بینی با سایر اجزای صورت متناسب می شود. جراح قوز بینی را با ابزارهای ریز مخصوص برای شکستن استخوان ها برمی دارد. مهارت و تجربه جراح برای این کار حساس ضروری است.

در جراحی بینی استخوانی مردان، جراح اندازه بینی بیرون زده را کاهش می دهد. به دلیل پیچیدگی کمتر، نتایج جراحی بینی استخوانی بهتر از بینی های گوشتی است. هرچه پوست نازک تر و غضروف قوی تر باشد، نتایج بهتری حاصل می شود.

اطلاعات کلی در مورد جراحی بینی استخوانی آقایان

رینوپلاستی استخوان مردان با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. تکنیک های مختلفی برای کاهش عرض استخوان بینی وجود دارد. رایج ترین روش برداشتن استخوان های جانبی بینی و فشار دادن آن ها به داخل بینی با استفاده از روش بسته است. ممکن است فرد به مدت 1 تا 3 هفته پس از جراحی نیاز به استفاده از اسپلینت داشته باشد. کبودی و تورم معمولا تا یک هفته پس از جراحی ادامه دارد. زمان بهبودی بین یک تا دو هفته متغیر است و بستگی به نوع جراحی دارد. نتایج نهایی جراحی حدود 1 تا 3 ماه پس از جراحی به دست می آید، بنابراین بهتر است در ابتدا عجله نداشته باشید و کمی حوصله به خرج دهید تا بتوانید نتیجه جراحی بینی خود مشاهده کنید.

روش درمان جراحی بینی استخوانی آقایان

روش های مختلفی برای رفع عیوب این نوع بینی ها وجود دارد. یک تکنیک اخیر با تزریق مواد خاصی سطح پل بینی را صاف می کند. این یک راه مناسب برای به دست آوردن بینی مورد نظر برای کسانی است که از انجام عمل می ترسند.

روش‌های سنتی/معمولی نیز می‌تواند برای درمان چنین برجستگی ‌ها و سایر معایب نیز مورد استفاده قرار گیرد. این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود و بیمار تا چند روز باید انتظار کبودی و تورم را داشته باشد. سپس رفته رفته می تواند به روال عادی زندگی برگردد. اگر کاندید جراحی بینی استخوانی در کرج هستید، این لینک را مطالعه کنید.

احتمال عود بینی استخوانی بعد از عمل جراحی بینی استخوانی آقایان

عود قوز بینی بسیار نادر است و خطرات آن را می توان با رعایت اقدامات احتیاطی و مراقبت های لازم به حداقل ممکن کاهش داد. جراح می تواند با شبیه سازی آن در نرم افزارهای تخصصی نتایج احتمالی عمل را پیش بینی کند و بیماران تقارن بینی جدید را در صورت خود ببینند.

نباید فراموش کرد که هر عملی دارای عوارض نامطلوب است. در جراحی بینی استخوانی آقایان، این عوارض به 2 دسته تقسیم می شوند:

  1. مشکلات تنفسی
  2. مسائل ظاهری

کاهش اندازه سوراخ های بینی ممکن است منجر به مشکلات تنفسی شود و فرد را مجبور کند از طریق دهان نفس بکشد. کاهش حس بویایی، خشکی گلو در هنگام خواب و تنفس پر سر و صدا نیز می تواند از جمله این عوارض نامطلوب باشد. انسداد تنفس بینی می تواند به دلایل زیر باشد:

  • انسداد در طول جراحی اصلاح نمی شود

اگر درجاتی از انحراف تیغه بینی وجود داشته باشد باید قبل از جراحی اصلاح شود زیرا بعد از عمل بینی کوچک تر می شود و این انحراف هر چند کوچک و ناچیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند که باید در حین جراحی اصلاح شود.

  • التهاب مخاط داخلی بینی

این می تواند به دلیل آلرژی یا سینوزیت باشد که ممکن است منجر به انسداد سوراخ های بینی شود.

  • چسبندگی

دستکاری بیش از حد در حین جراحی می تواند به مخاط داخلی آسیب برساند و اگر این جراحات یا زخم ها در مجاورت یکدیگر باشند، می توانند در طول روند بهبودی به یکدیگر بچسبند و باعث انسداد شوند.

سخن پایانی

هدف ما، راهی کردن شما مشتریان عزیز به سمت مقصد پیش رویتان با رضایت کامل و بدون عوارضی است. برای مشاوره بیشتر همین حالا یک وقت ملاقات خصوصی با دکتر کامبیز ایزدپناه رزرو نمایید.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین عمل خود را با خیالی آسوده در بیمارستان مدنظر خود به ما بسپارید. ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم بود. . همچنین برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه مراجعه کنید.

 

 

 

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است