«

خدمات گویندگی هزینه یا سرمایه گذاری؟

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-3999

گویندگی و تولید آثار صوتی یکی از پرطرفدارترین هنرهای امروزی است که تمامی افراد برای پیشرفت فردی و کاری خود به آن مراجعه می کنند.

برای مثال مدیران کمپانی با توجه به قدرت تعیین کننده تبلیغات در بالا بردن فروششان، سفارش نریشن فارسی ؛ عربی ؛ انگلیسی می دهند و هر ساله بخشی از بودجه خود را برای نمایش تبلیغات در رسانه های جمعی اختصاص می دهند زیرا این اطمینان را دارند که با سفارش نریشن و نمایش تبلیغات جذاب، سودی چند برابر هزینه عایدشان می شود.

کمبود وقت و نداشتن فرصت یکی از ویژگی های بارز مردمان امروزی است مردم در جامعه کنونی دیگر وقت کافی برای مطالعه کتاب های چاپی ندارند به همین علت سرانه مطالعه کاهش یافته است اما خوشبختانه هنر گویندگی و دوبله توانسته از این سد عبور کند و با تبدیل کتاب ها به نسخه صوتی، سرانه مطالعه جهان را افزایش دهد.

پادکست ها و کتاب های صوتی به یکی از محتواهای نمایشی بسیار پرطرفدار در سرتاسر جهان مبدل شده اند که سهولت استفاده، نداشتن محدودیت زمانی و مکانی برای مطالعه، هزینه کم، برخی از دلایل جذابیت کتاب های صوتی می باشد. نویسندگان و ناشران می توانند با سفارش گویندگی آثار خود را به زبان های مختلف صوتی کنند و تعداد خوانندگان و مخاطبانشان را افزایش دهند.


امروزه دیگر رسانه های جمعی در انحصار دولت ها نیست و  دسترسی همگانی به اینترنت، موجب شده هر فردی در هر نقطه ای از جهان بتواند رسانه جمعی مختص خود را بسازد و با تولید محتوا با موضوعات دلخواه، مخاطبانی را جذب رسانه خود کند. یکی دیگر از اثرات اینترنت همگانی، گردش عظیم اطلاعات است. روزانه مردم در فضای مجازی با محتواهای نمایشی مختلف بمب باران می شوند و حجم عظیمی از محتوای نمایشی از هر موضوعی اعم از سیاسی، اجتماعی، علمی، آموزشی، فرهنگی،‌ پزشکی، سرگرمی در دسترس مردم جهان قرار می گیرد


کاربران در فضای مجازی تنها به تماشای محتوایی می پردازند که باکیفیت و بسیار جذاب باشد به گونه ایی که در چند ثانیه اول بتواند نظر مثبت مخاطب را به خود جذب کند زیرا مخاطب با توجه به تنوع اطلاعات، فرصت انتخاب بالایی دارد و به طور گزینشی به تماشای محتواها می پردازند . یکی از تعیین کننده ترین فاکتورهای جذابیت محتوای نمایشی، صداگذاری آن است.


قدرت تاثیرگذاری صداگذاری به حدی است که اگر بی کیفیت باشد می تواند محتوایی با تصویر، گرافیک و موضوع خوب را بی اثر کند و مخاطبانش را پراکنده سازد ‌ برعکس صداگذاری جذاب که توسط گوینده ایی حرفه ایی اجرا شده باشد می تواند محتوایی با موضوع نه چندان جذاب را به یکی از پرمخاطب ترین محتواها تبدیل کند که در سراسر جهان بینندگانی را به تماشای خود بنشاند.


بخاطر نیاز روزافزون به حضور گویندگان توانا برای تولید محتوا، جوانان بسیاری به دنبال کسب مهارت های گویندکی هستند از همین رو برخی گروه های کم تجربه اقدام به برگزاری کلاس های فن بیان و آموزش گویندگی کرده اند اما به علت ناکارآمدی تنها وقت و سرمایه هنر جویان را هدر می دهند و حتی با انتقال مفاهیم به گونه ایی غیرعلمی و ناصحیح موجب بدفهمی و حتی آسیب به حنجره هنرجویان می شوند. بنابراین علاقمندان به یادگیری صداپیشگی و گویندگی بهتر است گروه های حرفه ایی و استودیوهای تخصصی تولید آثار صوتی را شناسایی و سپس در دوره های آنان ثبت نام کنند.


یادگیری مهارت های گویندگی تحت نظر اساتید و به شیوه ایی مناسب موجب می شود سازندگان بتوانند محتواهای با کیفیتی را بسازند که سودی چندین برابر هزینه آموزش، عایدشان کند و اساس پیشرفت و ترقیشان را فراهم سازد.تحقیقات علمی نشان داده است که آثار نمایشی با زبان و لهجه محلی در منطقه مورد نظر خود از جذابیت بسیار بالاتری برخوردار است تا زبان رسمی برای مثال فیلم با دوبله ترکی در استان آذربایجان بسیار پر مخاطب تر از فیلم‌ با زبان فارسی است و مردم ترک زبان برای دیدن محتوای نمایشی با زبان محلی خود مشتاق تر هستند بنابراین صداگذاری به زبان های محلی می تواند موجب دیده شدن آثار و افزایش مخاطبان شود.


نویسندگان با سفارش گویندگی به زبان محلی برای کتاب صوتی می توانند تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهند و به جذابیت محتوای خود بیافزایید. از طرفی مدیران کمپانی ها با سفارش نریشن و تبلیغات به زبان محلی می توانند راندمان فروششان را بالاتر ببرند و روند برندیگ مجموعه خود را تسریع دهند. زیرا مشتریان به تبلیغات به زبان محلی خودشان سریع تر اطمینان می کنند و برای دریافت خدمات ‌و محصولات معرفی شده در نریشن محلی مشتاق تر هستند.

کسب و کارها برای مدیریت امور مراجعان خود و پاسخگویی سریع به سوال ها، نیازمندی و راهنمایی آنان در اسرع وقت، اقدام به فعالسازی تلفن گویا می کنند. گوینده تلفن گویا که بخش های مختلف مجموعه را معرفی می کند و راهنمای مراجعان است در واقع نماینده کمپانی است.

هرچقدر صدای ضبط شده تلفن گویا واضح، زیبا و متناسب باشد کیفیت تماس های تلفنی افزایش می یابد. گوینده ایی که برای تلفن گویا انتخاب می شود باید دارای فن بیان بسیار خوبی باشد به نحوی که شنونده به درستی متوجه تمامی کلمات و منظور جملات شود بنابراین لحن کلام ، تلفظ صحیح حروف، سرعت گویش مناسب و... از مهارت های ضروری گوینده خوب تلفن گویا است.


فرقی ندارد کمپانی چقدر بزرگ و یا کوچک باشد فعالسازی تلفن گویا موجب ارتقای وجهه حرفه ایی کمپانی خواهد شد و مانع سردرگمی و کلافگی مراجعان می شود و از طریق سامان یافتن امور آنان، میزان رضایت از کمپانی و خدماتش بالاتر می رود. مدیردوبلاژ استودیو ساینا https://saynastudio.com  متناسب با وجهه حرفه ای کمپانی ها، مناسب ترین گوینده را برای تلفن گویا انتخاب می کند. گوینده ایی که علاوه بر فن بیان قوی، از تجربه بالایی در این زمینه برخوردار است.

گویندگانی با زبان های فارسی و غیر فارسی از جمله انگلیسی، عربی، آلمانی، ترکی، کردی، لری و لهجه های محلی اصفهانی، شیرازی، مشهدی، شمالی، جنوبی و... از طریق سایت استودیو ساینا می توانید نمونه صدای دلنشین آنان را بشنوید و برای ضبط انواع آثار صوتی به زبان دلخواهتان، سفارش نریشن دهید. انجام باکیفیت سفارش گویندگی و بالا بودن کیفیت آثار ضبط شده در استودیو ساینا علت های بسیاری دارد

از جمله مجهز بودن استودیو با تجهیزات ضبط حرفه‌ای، حضور مدیر دوبلاژ باتجربه برای کیفیت سنجی و هدایت پروژه، گویندگان متبحر، همکاری با مترجمان حرفه ایی (به زبان های مختلف)، تیم صدابرداری بسیار متبحر و اولویت بودن رضایت سفارش دهندگان و بالابودن کیفیت آثار صوتی ...
برای اطلاع از خدمات استودیو ساینا و دیدن نمونه آثار صوتی، شنیدن نمونه صدای گویندگان حرفه ای، ثبت نام در  دوره آموزش گویندگی در تهران   و سفارش گویندگی، به سایت استودیو ساینا مراجعه فرمایید.

ديدگاه های ارسال شده است