«

سری فیلم های ترسناکی که نباید تنها ببینید

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-4499

امروزه فیلم دیدن یکی از تفریحاتی است که به طور کلی اکثر افراد از آن لذت می برند، اما بعضی از افراد سلیقه متفاوتی در دیدن فیلم ها دارند. این دسته از افراد عاشق دیدن فیلم های ترسناکی هستند که برای برخی از افراد خوشایند نیستند. پس اگر به دنبال هیجان واقعی هستید و بیماری قلبی یا بیماری مرتبط با استرس را ندارید می توانید دیدن فیلم های ترسناک را برای افزایش آدرنالین و داشتن تجربه ای متفاوت امتحان کنید. امروزه در همه جای دنیا این صنعت، علاقه مندان خاص خود را دارد و دیدن این فیلم ها برای آن ها بسیار لذت بخش است.برای دانلود این فیلم ها کافی است سری به بخش فیلم ترسناک نماشات بزنید

امروزه فیلم دیدن یکی از تفریحاتی است که به طور کلی اکثر افراد از آن لذت می برند، اما بعضی از افراد سلیقه متفاوتی در دیدن فیلم ها دارند. این دسته از افراد عاشق دیدن فیلم های ترسناکی هستند که برای برخی از افراد خوشایند نیستند. پس اگر به دنبال هیجان واقعی هستید و بیماری قلبی یا بیماری مرتبط با استرس را ندارید می توانید دیدن فیلم های ترسناک را برای افزایش آدرنالین و داشتن تجربه ای متفاوت امتحان کنید. امروزه در همه جای دنیا این صنعت، علاقه مندان خاص خود را دارد و دیدن این فیلم ها برای آن ها بسیار لذت بخش است.برای دانلود این فیلم ها کافی است سری به بخش فیلم ترسناک نماشات بزنید

برخی افراد معتقد هستند که ترسی که در لحظه ایمن بودن تجربه می کنید می تواند کاملا تسکین دهنده باشد. آن ها می توانند حواس ما را از اتفاقات روزمره کاملا پرت کنند. از مشهور ترین کشور هایی که فیلم ترسناک می سازند و در ایران نیز طرفداران بسیاری دارند، می توانیم به فیلم های ترسناک آمریکایی و ترکیه ای اشاره کنیم. البته ایران نیز گاها فیلم های ترسناکی را تولید می کند، ولی هنوز طرفداران سینمای وحشت، فیلم های خارجی را ترجیح می دهند. فیلم های ترسناک به انواع متفاوتی تقسیم می شوند که می توان به انواع مختلفی مثل داستان هایی درباره اجنه و ارواح، کشت و کشتار و موقعیت های تنش زا اشاره کرد.

از دیدگاه روانشناسی علت این که ما فیلم های ترسناک را انتخاب می کنیم این است که اضطراب، ترس ها و نگرانی های خود را از ضمیر ناخودآگاه خود دور کنیم. یک فیلسوف یونانی ارسطو یا کاتارسیس را معرفی کرد که آن یک فرآیند است که به کمک آن می توانیم احساسات منفی خود را با تماشای فیلم ترسناک از بین ببریم. 

https://my.mohtava.marketing/storage/images/1071/170515027363.jpg

معرفی ژانر ترسناک

ژانر ترسناک، شامل آن دسته از فیلم هایی است که با ایجاد یک موقعیت و حس ترسناک، به بیننده یک احساس تنش زا القا می کند. این ژانر معمولا موضوعات دارک را به تصویر می کشد که با مضامین مختلفی مثل: تجاوز، تنهایی، شکست و اضطراب آمیخته شده است. ژانر وحشت، گاها از یکسری عناصر مانند، اجسام سفید، ماکت های عجیب انسانی و حتی استفاده از موجودات باستانی و هیولاها کمک می گیرد تا حس ترس واقعی تری را به مخاطب القا کند. گاهی با کمک باور های غلط یا خرافات و کمک گرفتن از مذهب های مختلف نیز باعث حس همزاد پنداری با شخصیت اصلی در داستان می شود.

در ژانر وحشت برخلاف ژانرهای دیگر، از یک سری جلوه ها و حرکات نمایشی برای تاثیر بیشتر بر روی بیننده استفاده می کنند، مثل: نمایش تصاویر ترسناک ناگهانی، پخش صداهای غیر معمول و یا حتی ناگهانی. یکی از مهم ترین عوامل به کار گرفته شده در این مورد، آینه ها هستند. معمولا در اکثر فیلم های وحشت از آینه استفاده می کنند و اعتقاد بر این است که این اجزاء راه ورود به دنیای موازی و اجنه هستند. تاثیر آینه ها به حدی است که در دنیای معمولی نیز گاها مردم از زل زدن طولانی به آینه ها وحشت دارند. عامل دیگری که فیلم سازان بسیار از آن استفاده می کنند، نمای نزدیک است. استفاده از این نما، ترس بیشتری را به بیننده القا می کند.

مهمترین بخش یا حتی تاثیرگذارترین بخش یک فیلم ترسناک به موسیقی آن برمی گردد.موسیقی می تواند بدون نمایش دادن هیچگونه صحنه ترسناکی، احساس تنش و اضطراب را به بیننده منتقل کند.

معرفی برخی از فیلم های ترسناک و پرطرفدار

فیلم های ترسناک زیادی وجود دارند که تماشا کردن آن ها در حالت تنهایی توصیه نمی شود، از جمله از این فیلم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرستار بچه (ملکه قاتل) ، تنها، مکان آرام، پسر، اشباح جنگ، کینه، میزبان، او فردا می میرد، زیرآب، مارپیچ، رزیدنت ایول، پیچ اشتباه، ارتش مردگان، خانه شب، پاکسازی ابدی، زامبی ردی، استخوان ها و همه، بد حرف نزن،  بدو عزیزم بدو، پرل، برپاخیزان جهنم، تلفن سیاه، ترس، جیغ، چشم آبی روشن، شکار، گرگینه، اره، استخر بی انتها، با بدن مرده من ازدواج کن، بیو می ترسد، جن گیر، دابه، سجین، درون، در پوست مادرم، رستگاری، عمارت متروکه، مشکلی با کودکان وجود دارد، خون و عسل، راهبه، خواهر مرگ، استودیوی 666، انتبلوم و غیره.

معرفی سری فیلم های ترساننده(Terrifier)

با توجه به علاقه بینندگان به برخی از انواع فیلم ترسناک یا به علت گسترده بودن داستان ها، برخی از فیلم ها در قالب سری های چند قسمتی ساخته می شوند، از جمله از آن ها می توان به فیلم های احضار تولید سال های 2013 تا 2021، فیلم های مکان ساکت تولید سال های 2018 و 2020، فیلم های رزیدنت اویل تولید سال های 2002 تا 2021،  فیلم های آنابل تولید سال های 2014 تا 2019 و فیلم اره  تولید سال های 2004 تا 2023اشاره کرد. همچنین فیلم وحشت 2 نیز از دیگر فیلم های وحشت انگیز به حساب می آید.

سری فیلم های ترسانندهیک سری فیلم اسلشر و ترسناک آمریکایی است که توسط دیمین لئون نوشته، کارگردانی و تدوین شده‌اند. این سری شامل سه فیلم است:

  • ترساننده (۲۰۱۶):داستان این فیلم درباره یک قاتل دیوانه به نام آرت دلقک است که در شب هالووین سه زن جوان را شکار می‌کنداین فیلم بر اساس فیلم کوتاهی به همین نام از سال۲۰۱۱ساخته شده‌است1
  • ترساننده۲ (۲۰۲۲):این فیلم ادامه داستان ترساننده است و نشان می‌دهد که آرت دلقک هنوز زنده است و قصد دارد یک دختر نوجوان و دوستانش را در شب هالووین به قتل برسانداین فیلم با حمایت مالی مخاطبان از طریق سایت ایندی‌گوگو ساخته شده‌است
  • ترساننده۳ (۲۰۲۴):این فیلم آخرین قسمت از سری ترساننده است و قرار است در سال۲۰۲۴اکران شوداین فیلم قرار است فضای ترسناک فیلم‌های کوتاه قدیمی‌تر دیمین لئون را به تصویر بکشد

معرفی سری فیلم های سجین

ساخت سری فیلم های سجین در ترکیه انجام شده است. سجین در لغت عربی به معنای زندانی است که وحشتناک ترین عذاب ها و شکنجه ها در پایین زمین یا همان جهنم در آن صورت می گیرد. فیلم های سجین علاوه بر محبوبیتی که در ترکیه دارند، در ایران نیز بسیار مشهور هستند. سری شش قسمتی این فیلم های سینمایی در طی سال های 2014 تا 2019 گردآوری شده اند و هر قسمت در یک سال به ترتیب پخش شد.

معرفی فیلم سجین 1

فیلم اول درمورد عاشق شدن یک دختر زیبا به نام اوزنور است که دلبسته پسرعموی خود می شود. زمانی که دختر از موضوع ازدواج پسرعمویش با یک دختر دیگر مطلع می شود، برای آن دختر(نیسا) توسط یک جادوگر، دعای سیاه می کند تا باعث اختلافات بین آن ها شود و...

معرفی فیلم سجین 2

داستان سجین 2 درباره یک خانواده خوشبخت است که یک فرزند دارند. بعد از مرگ فرزندشان، شوهر، همسرش را مقصر می داند و همسرش به امید برگشت فرزند مرده اش هر روز لباس های او را می شورد و فکر می کند  او زنده است. هیکران(مادر فرزندی که مرده است) متوجه اتفاقات عجیبی می شود که با داستان پردازی مناسب به آن پرداخته شده است.

https://my.mohtava.marketing/storage/images/1071/17051502427.jpg

معرفی فیلم سجین 3

در سومین مجموعه از فیلم های سجین، داستان درباره یک خواهر (سدات)  و برادر(کاهدر) است که به همراه دوست بچگی آن ها (اورهان) بزرگ شده اند. آن ها زندگی خوب و خوشی دارند، ولی هنگامی که خواهر و برادر یک تصادف وحشتناک می کنند، اورهان باید یک تصمیم مهم بگیرد و سپس داستان های غیر منتظره ای رخ می دهند.

معرفی فیلم سجین 4

سری چهارم فیلم، در مورد یک خانه متروکه است که مانند فیلم های دیگر یکسری از موجودات عجیب در آن زندگی می کنند. این خانه متروکه، پذیرای خانواده ییلماز می شود که به دلیل مشکلات اقتصادی به ناچار به آنجا منتقل می شوند.

معرفی فیلم سجین 5

سجین 5، روایت کننده داستانی است که در آن پدر خانواده به طور ناگهانی، قبل از به دنیا آمدن دخترش ناپدید می شود. دختر خانواده(هاله)، یک ظاهر عجیب دارد که به همراه مادر و خاله خود در یک خانه زندگی می کنند که متوجه اتفاقات عجیبی می شوند که در اطرافشان رخ می دهند.

معرفی فیلم سجین 6

در آخرین مجموعه از کالکشن سجین، داستان حول مجادله بین پسر خانواده(یاشار) با مادر خود درباره میراث باقی مانده از طرف پدرش قرار می گیرد. یاشار بعد از متوجه شدن عشق جانان(خواهر زن اش) ، متوجه اتفاقات ترسناکی می شود و این شروع روزهای سخت برای اعضای خانواده است

ديدگاه های ارسال شده است