«

شما تحت نظر هستید!

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-4083

شما تحت نظر هستید!

  • 109
  • 0
  • چهارشنبه 24 آبان 1402

D:\Projects\دوربین مارکت\رپرتاژ\داهوا.png

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و شکوفای خلاقیت های نوین، سیستم های امنیتی و نظارتی دچار تغییر و تحول زیادی شده‌اند. اندازه های متفاوت، طراحی های جدید و قابلیت های حیرت انگیز از جمله ویژگی های سیستم های امنیتی امروزی هستند. این ویژگی های ساختاری باعث شده است که تولید و عرضه دوربین های مخفی نیز در بازار افزایش یابد.

حتما این جمله معروف را از ایلان ماسک شنیده اید: "هوش مصنوعی ترسناک است!.". اینکه همیشه زیر ذره بین و تحت نظر باشید نیز ترسناک به نظر می‌رسد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با پیشرفته ترین تکنولوژی های سیستم های امنیتی آشنا شوید.

دوربین های جاسوسی را بشناسید.

استفاده از دوربین های جاسوسی و مخفی به حریم خصوصی افراد آسیب می‌زند؛ بنابراین استفاده از آن ها غیرقانونی می‌باشد؛ اما بسیاری از افراد با هدف های متفاوت ممکن است از این دوربین های استفاده کنند. چگونه این دوربین ها را در اطراف خود تشخیص دهیم؟ بهتر است انواع آنها را بشناسید.

  • دوربین هایی که در اشیا مخفی می‌شوند:

دوربین های خودکاری، قاب عکسی، دوربین های جاساز شده در ساعت ها، عینک ها و... از جمله انواع دوربین جاسوسی هستند که در اشیایی که در روزمره به دفعات مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرند، جاساز می‌شوند.

D:\Projects\دوربین مارکت\رپرتاژ\دوربین لامپی.png

  • دوربین بندانگشتی:

اگر بخواهیم سایز کوچک‌ترین دوربین مداربسته را توصیف کنیم؛ این دوربین در بین دو انگشت سبابه و شصت قرار می‌گیرد؛ بنابراین می‌تواند در هرجایی مانند دیوار یا در خودرو مخفی شود.

  • دوربین لامپی:

از دیگر انواع دوربین مخفی می توان به دوربین لامپی اشاره کرد. این دوربین ها در سوکت یک لامپ معمولی پیچ می‌شوند و نصب به پایان می‌رسد! راحتی نصب این محصول، کاربرد آن را نیز بیشتر کرده است. ظاهر آن همانطور که از نامش پیداست به شکل یک لامپ طراحی شده است. البته تشخیص این دوربین از یک لامپ معمولی با چشم غیرمسلح نیز امکان پذیر است.

معرفی پیشرفته‌ترین تکنولوژی های امنیتی

به احتمال زیاد با برخی از جدیدترین فناوری های امنیتی آشنا هستید چرا که این فناوری ها نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما دارند. اکثر فضا های اداری، تجاری و سایر ساختمان ها مجهز به سیستم های امنیتی هستند. دوربین های امنیتی تحت شبکه و سیستم های هشدار دهنده از رایج ترین و پرکاربرد ترین فناوری های امنیتی امروزی هستند؛ اما در این قسمت به برخی از فناوری های جزئی تر اشاره می کنیم:

  • امنیت در فضای ابری:

این فناوری مربوط به نوع ذخیره سازی می‌باشد که اطلاعات کسب‌وکار ها را متحول کرده است و یکی از موارد مهم امنیتی است که در سال 2023 پیشروی قابل توجهی داشته است.

D:\Projects\دوربین مارکت\رپرتاژ\دوربین مداربسته.png

  • هوش مصنوعی و یادگیری ماشین:

از چند سال آینده، می‌توان انتظار داشت که سرعت تغییرات عمده در فناوری های امنیتی بسیار زیاد باشد. هوش مصنوعی و یادگیری خودکار ماشین ها عناصری بسیار مهم و حیاتی برای ضمانت امنیت جهانی در آینده می‌باشند.

  • تجزیه و تحلیل رفتار کاربر:

فناوری تجزیه و تحلیل رفتار کاربر و یا هر نهاد دیگری (UEBA) به توانایی می‌گویند که دستگاه بتواند پیچیده‌ترین تهدید ها را تحلیل کند. UEBA در واقع پیشرفت سیستم UBA است و یک موضوع مهم در روند پیشرفت امنیت سایبری می‌باشد.

کاربرد هوش مصنوعی در دوربین های امنیتی

هوش مصنوعی باعث جهشی عظیم در فناوری های سیستم های امنیتی از جمله دوربین های مداربسته شده‌است. به عنوان مثال داهوا که یکی از برند های معتبر در زمینه تولید و عرضه سیستم های امنیتی می‌باشد و نوآوری فناوری های پیشرفته در سیستم های امنیتی پیشرو است، جدیدترین دوربین مداربسته داهوا را با قابلیت تجزیه و تحلیل ارائه کرده است. با استفاده از این فناوری هوشمند، این دوربین می‌تواند افراد و اجسام را با دقت بسیار بالا شناسایی کند و مکان های آنها را مشخص کند.

از سمتی دیگر، فناوری یادگیری خودکار ماشین (دستگاه) در جهتی رشد کرده است که دستگاه های مجهز به این فناوری، می توانند با ارائه پاسخ های خودکار نسبت به هرگونه تهدید و تجاوز شناسایی شده، تیم های امنیتی را خبردار کنند. هدف اصلی در بهبود این فناوری، سریع‌تر و دقیق‌تر شدن می‌باشد. برای نمونه می‌توان به دوربین پلاک خوان اشاره کرد.

در کنار پیشرفت امنیت سایبری، خطرات و تهدیدات نیز درحال پیشروی هستند؛ بنابراین کسب و کار ها باید به طور مداوم از این خطرات آگاه باشند. استفاده از جدیدترین فناوری های امنیتی می‌تواند به صاحبان کسب و کار ها کمک کند تا دربرابر این خطرات پاسخ بهتری بدهند.

ديدگاه های ارسال شده است