«

علت بوق زدن یخچال دوو

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-3516

علت بوق زدن یخچال دوو

  • 63
  • 0
  • جمعه 01 اردیبهشت 1402

علت بوق زدن یخچال دوو  آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که از یخچال دوو صدای بوق بشنوید؟ قطعا این مورد آزار دهنده است و شما سریعا به دنبال علت بوق زدن یخچال دوو و رفع  مشکل آن خواهید بو...

 علت بوق زدن یخچال دوو

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که از یخچال دوو صدای بوق بشنوید؟ قطعا این مورد آزار دهنده است و شما سریعا به دنبال علت بوق زدن یخچال دوو و رفع  مشکل آن خواهید بود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید در بیشتر موارد علت بوق زدن یخچال، دلیلی ساده دارد و شما می توانید بدون نیاز به تعمیرکار آن را عیب یابی کنید. اما در مواردی هم یخچال نیاز به تعمیر تخصصی دارد و شما باید از تکنسین مجرب در این حوزه کمک بگیرید.

در این مطلب علت بوق زدن یخچال دوو و روش های رفع آن را شرح می دهیم. توصیه می کنیم حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. زیرا به احتمال زیاد موفق خواهید شد که علت بوق زدن یخچال را پیدا کنید.

6 دلیل رایج بوق زدن یخچال فریزر دوو

بوق زدن یخچال می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برای رفع این مشکل باید تمام آن ها مورد بررسی قرار بگیرد. علت بوق زدن یخچال دوو می تواند یکی از موارد زیر باشد.

  1. باز بودن درب یخچال
  2. پر بودن قفسه داخل یخچال
  3. خراب بودن لاستیک دور درب
  4. معیوب بودن برد الکترونیکی
  5. خرابی ترموستات
  6. نشتی گاز و کم شدن سرما

باز بودن درب یخچال

اولین اقدامی که باید هنگام شنیدن صدای بوق یخچال انجام دهید این است که درب یخچال را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید آن را بسته اید. گاهی ممکن است چیزی لای درب مانده باشد که از بسته شدن آن جلوگیری می کند. توجه داشته باشد که اگر درب برای مدت زمان طولانی باز بماند، باعث گرم شدن هوای محیط داخل یخچال خواهد شد و موتور برای اینکه بتواند دما را تعدیل کند باید بیشتر کار کند. این اتفاق می تواند به موتور آسیب بزند و باعث کاهش طول عمر موتور شود.

پر بودن قفسه های داخل یخچال

ممکن است برای شما پیش آمده است که از خرید بازگشته اید و وسایل زیادی وجود دارد که باید داخل یخچال قرار دهید. در صورتی که با چیدمان نامناسب کل قفسه های یخچال را پر کنید جلوی فن مسدود شده و هوا به درستی جریان نخواهد داشت. موتور برای آنکه هوای داخل یخچال را تنظیم کند برای مدت طولانی تری کار خواهد کرد که این می تواند دلیل بوق زدن یخچال دوو باشد. برای رفع این مشکل کافی است که چیدمان قفسه های یخچال را تغییر دهید و جلوی فن را باز کنید.

خراب بودن لاستیک دور درب علت بوق زدن یخچال دوو

در صورتی که لاستیک دور درب یخچال خراب شده باشد، درب به خوبی بسته نخواهد شد و هوای گرم وارد فضای داخلی یخچال می شود. این نوسان دما باعث خواهد شد تا یخچال به شما از طریق بوق زدن هشدار دهد.

لاستیک دور درب ممکن است به خوبی روی لبه درب قرار نگیرند که این مورد به آسانی با نصب مجدد لاستیک حل خواهد شد. اما در صورتی که لاستیک درب یخچال در گذشت زمان دچار خشکی یا پارگی شده است باید تعویض شود. خرید لاستیک جدید باید با توجه به مدل یخچال و از نمایندگی تعمیرات یخچال دوو انجام شود.

معیوب بودن برد یخچال

علت بوق زدن یخچال دوو می تواند به دلیل خرابی برد باشد. برد یک قطعه الکترونیکی در یخچال است که تمام فعالیت های اصلی یخچال را کنترل می کند. برد یک قطعه بسیار حساس است که می تواند به دلایل مختلفی مانند نوسانات برق یا برخورد با آب خراب شود. برد یخچال در صورتی که خراب شود می تواند نشانه های مختلفی داشته باشد که یکی از آن ها بوق زدن یخچال و ظاهر شدن خطای خرابی روی نمایشگر یخچال است.

تعمیر برد یک کار تخصصی است و باید توسط تعمیرکار یخچال دوو انجام شود. در صورتی که تعمیر برد در محل امکانپذیر نباشد، باید به نمایندگی انتقال داده شود تا قطعه تعمیر شود. در مواردی تعمیر برد امکانپذیر نیست و باید تعویض شود.

خرابی ترموستات

علت بوق زدن یخچال دوو می تواند به دلیل یک مشکل فنی مانند خرابی ترموستات باشد. ترموستات یک قطعه مکانیکی است که وظیفه ثابت نگه داشتن دمای یخچال را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود، دمای یخچال به درستی توسط سنسور تشخیص داده نمی شود و به همین دلیل یخچال بوق می زند.

 ترموستات قطعات زیادی مانند کنتاکت های اتصال، فانوسک محتوی گاز، لوله مویی، لوله بلو، فنر و اهرم ها و

پیچ تنظیم است که هر کدام از این قطعات ممکن است خراب شده باشد. تعمیر ترموستات یخچال یک کار تخصصی است و بهتر است که  توسط تعمیرکار مجرب یخچال دوو انجام شود.

نشتی در سیستم و خالی شدن گاز یخچال

در صورتی که گاز یخچال کم شود یا نشتی داشته باشد، دمای داخل یخچال افزایش پیدا می کند و در نتیجه یخچال بوق بزند. نشتی گاز می تواند دلایل مختلفی داشته  باشد، به عنوان مثال وجود مانع در مسیر حرکت گاز یخچال، می‌تواند به خارج شدن گاز از یخچال منجر شود. کم شدن گاز یخچال و نشتی آن علاوه بر اینکه علت بوق زدن یخچال دوو می تواند باشد بلکه با مشکلات دیگری مانند گرم شدن محتویات یخچال، فعالیت بدون توقف کمپرسو و پخش شدن بوی عجیب داخل کابین می تواند همراه باشد. به همین دلیل باید سریعا نسبت به شارژ گاز یخچال اقدام کرد.

 

تعمیر بوق زدن یخچال دوو

توجه داشته باشید که تعمیر یخچال یک کار تخصصی است و باید توسط تکنسین مجرب در این حوزه انجام شود. در صورتی که تجربه کافی در حوزه تعمیر ندارید و فکر می کنید علت بوق زدن یخچال دوو به دلیل یک مشکل فنی است با نمایندگی تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار را داشته باشید.

تعمیرکار بعد از عیب یابی یخچال، در صورت امکان در محل اقدام به تعمیر آن خواهد کرد. اما در صورتی که نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد به نمایندگی تعمیرات یخچال دوو انتقال داده خواهد شد.

 

 

ديدگاه های ارسال شده است