«

قیمت انواع میز ناهار خوری

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-2994

قیمت انواع میز ناهار خوری 

در دنیای مدرن امروزی برای داشتن خانه ای زیبا، توجه افراد به نوع چیدمان منزل، وسایل تزیینی، دکوراسیون داخلی و حتی استفاده از المان های علم فنگ شویی، بیشتر از پیش شده. 

برای داشتن خانه ای دلنشین و زیبا باید به هارمونی حاکم در فضا توجه کنیم، برای مثال باید بین وسایل تزیینی و اساس منزل یک پارچگی ایجاد شود، یعنی وسایل باید از یک هارمونی رنگی مشخص و مرتبط به یک دیگر پیروی کرده و همین طور سبک و استایل اساس خانه، به یک دیگر نزدیک باشد. 

 

در این بین میز ناهار خوری یکی از آن اقلامی است که توجه بسیاری را درگیر خود کرده و بعد از مبل راحتی، پر استفاده‌ ترین وسیله منزل شناخته شده است و نقش کلیدی و مهمی را در چیدمان منزل ایفا می کند. در بعضی چیدمان ها نقطه مرکزی به میز ناهار خوری اختصاص داده می شود و در خانه هایی با ابعاد بزرگ تر، میز ناهار خوری در آشپزخانه قرار می گیرد، البته بدیهی است که سلیقه اشخاص در انتخاب جای قرارگیری میز، اکثر اوقات حرف اول را می زند. 

برای داشتن خانه ای دلنشین و زیبا باید به هارمونی حاکم در فضا توجه کنیم، برای مثال باید بین وسایل تزیینی و اساس منزل یک پارچگی ایجاد شود، یعنی وسایل باید از یک هارمونی رنگی مشخص و مرتبط به یک دیگر پیروی کرده و همین طور سبک و استایل اساس خانه، به یک دیگر نزدیک باشد. 

پس زمانی که شروع به جست و جو برای انتخاب یک میز ناهار خوری مناسب می کنید، باید برایتان جالب باشد که چه مقدار هزینه برای رسیدن به این امر کافی ست، واقعیت این است که قیمت انواع میز ناهار خوری می تواند ارتباط مستقیمی با میزان مرغوبیت متریال به کار رفته در آن داشته باشد. پس در ابتدای خرید بهتر است به دو نکته مهم توجه کنید، به جنس مواد اولیه و به سبک ساخت میز و صندلی. 

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت انواع میز ناهار خوری تاثیر گذار است محل ساخت آن است، آیا در کشور دیگری ساخته شده است؟ و همین طور، چه مقدار چوب برای ساخت میز به کار رفته است؟ 

 

انواع میز ناهار خوری از لحاظ جنس مواد اولیه : 

یکی از محبوب ترین متریال ها برای ساخت اساس منزل خصوصاً میز ناهار خوری، چوب است که جنس آن می تواند چوب سخت، چوب نرم یا چوب کامپوزیت باشد. استفاده از اساس چوبی در منزل حس ارتباط با طبیعت را به انسان القا می کند و در عین حال ظاهر شیکی به خانه می دهد، برای ساخت میز ناهارخوری از انواع مختلف چوب استفاده می شود همانند چوب افرا، چوب درخت گردو، چوب ماهون، چوب بلوط ، چوب درخت گیلاس و غیره که براساس درجه مرغوبیت ، شامل قیمت های مختلفی می شود. 

لازم به ذکر است که به غیر از چوب به کار رفته، در برخی میزهای ناهار خوری، یک لایه شیشه هم بر روی سطح چوب قرار می گیرد که باعث افزایش قیمت آن می شود، اما در عین حال باعث جلوگیری از خط و خش افتادن بر روی چوب و آسیب کم تر آن هم می شود. 

در مواردی هم، برای ساخت رویه ی میز از سنگ مرمر استفاده می شود، که ظاهر تجملاتی به محیط می دهد، که البته به دلیل هزینه ساخت بالا، معمولا بیشتر در رستوران ها و هتل های لوکس این نوع متریال دیده می شود تا در خانه های افراد معمولی. 

یکی دیگر از متریال های کاربردی در اساس منزل و خصوصا میز و صندلی ناهار خوری فلز است. فلز به دلیل محکم بودن و رنگ خنثی ای که دارد و همینطور هزینه نسبتا کم تر آن نسبت به چوب، در اساس منزل زیاد استفاده می شود و حال و هوای مدرن و امروزی ای به خانه می دهد، البته نوع فلز مورد استفاده بر تعیین قیمت آن تاثیرگذار است. 

گاهی برای ساخت میز از شیشه نیز استفاده می شود، زیرا ظاهر متفاوت تری دارد و برای نظافت و تمیز کردن، متریال راحت تری به حساب می آید. 

در این میان باید به میزهای ساخته شده از متریال مصنوعی هم اشاره کرد، این نوع متریال به دلیل به صرفه تر بودن آن نسبت به چوب، بسیار محبوب است و از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری به چوب دارد و البته در عین حال سبک و با دوام و مقاوم نیز هست. 

برای انتخاب جنس میز ناهار خوری خود باید به اجزای دیگر منزل و سبک آن ها هم توجه کرد، مثلا اگر خانه شما سبک و سیاق خانه های سنتی را دارد وخواستار ایجاد فضای گرم و صمیمی در منزل هستید، میز چوبی انتخاب مناسبی است و اگر خانه ی مدرن یا اشرافی تری دارید قاعدتاً میزهای فلزی، شیشه ای یا سنگ مرمری، گزینه های مناسب تری هستند. 

 

انواع مدل های میز ناهار خوری از لحاظ شکل ظاهری: 

میزهای ناهار خوری در سایزها اشکال و طرح های مختلف ساخته می شوند، یکی از دسته بندی ها به شکل هندسی آن ها بستگی دارد؛ میز ناهار خوری کم جا، مثلثی، مستطیلی و بیضی شکل هستند. 

لازم به ذکر است هر چه قدر سایز میز بزرگ تر باشد تعداد صندلی بیشتری در اطرافش قرار می گیرد، در نتیجه مواد اولیه بیشتری به کار رفته و به قیمت آن می افزاید و یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت انواع میز ناهار خوری، همین ظرفیت نفرات آن است، به طور استاندارد میز ناهار خوری 4 نفره الی بیست و چهار نفره طراحی می شود، همچنین هر مقدار طرح های به کار رفته پیچیده تر باشد مدت زمان بیشتری برای ساخت میز لازم است و باز هم در قیمت آن تاثیرگذارد است، البته طرح های خاص و جدید، طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به طرح‌های قدیمی و از مد افتاده دارند. 

دسته ی دیگر به نوع کاربرد آنان اشاره می کند؛ مثلا میزهایی که یک یا چند کشو در ساختار آن ها طراحی شده و همین طور میزهای کشویی یا تاشو که برای خانه های کوچک، بسیار کاربردی و مفید هستند. 

در نهایت امر، عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع میز ناهار خوری بسیار هستند همانند جنس، طرح و برند سازنده ی آن، که از مجموع این عوامل قیمت گذاری نهایی انجام می شود. 

  

 

 

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است

  • kenshin1401/04/24
    مدلهای میز ناهار خوری خیلی خوبی دارن
    قیمتهاشون هم مناسبه
  • اشرفی1401/04/22
    قیمت ها واقعا مناسبه ‌‌ . کیفیت میز ناهار خوری هاشون هم عالیه .. حتما پیشنهاد میکنم