«

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-3755

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟

  • 33
  • 0
  • دوشنبه 22 خرداد 1402

یکی از مشکلات شایع در زندگی امروزه افراد بی دندانی یا همان از دست دادن دندان ها می باشد ولی با پیشرفت های این روز ها این مورد دیگه مشکل بزرگی به حساب نمی اید زیرا شما می توانید به راحتی دندان های خاب و یا از دست رفته ی خود را با ایمپلنت های دندان جایگزین کنید ولی یکی از موارد مهم در مورد این درمان قیمت این درمان است از آنجایی که ایمپلنت دندان درمان کم هزینه ای نیست و ممکن است که هزینه ی این درمان برای برخی از افراد یک مسئله بسیار مهم باشد. ما قصد داریم در این مقاله به برسی این موضوع بپردازیم.

قیمت ایمپلنت

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای کسانی است که دندان های آنها به هر دلیل خراب یا دچار پوسیدگی شده اند یا دندان های خود را از دست داده اند و دچار بی دندانی شد اند می باشد. ایمپلنت دندان قطعه ای پیچ مانند از جنس تیتانیوم یا زیرکنیا می باشد که توسط جراحی در استخوان فک بیمار قرار میگیرد تا با آن پیوند خورده و جایگزین ریشه ی دندان شود. پس از نصب پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر ایمپلنت یا همان قطعه ای پیچ مانندی که در استخوان فک کاشته می شود، نوبت به بستن روکش ایمپلنت می رسد، روکش دندان جایگزین تاج دندان شما می شود، روکش ایمپلنت و پایه ایمپلنت توسط یک رابط به نام اباتمنت به یک دیگر متصل می شوند.

قیمت ایمپلنت دندان

امروزه که قیمت ایمپلنت دندان تبدیل به یکی از بزرگترین موارد در انتخاب ایمپلنت شده است ما قصد داریم که در این مقاله با برسی قیمت ایمپلنت دندان شما را در انتخاب بهترین درمان برای خود راهنمایی کنیم تا بتوانید از بهترین نتیجه ممکن را بهره ببرید.

طبق تحقیقات انجام شده توسط ما قیمت ایمپلنت های اقتصادی در شهر تهران در حدود 8.000.000 الی 26.000.000 تومان به همراه روکش و ضمانت می باشد. 

قیمت ایمپلنت فوری چقدر است ؟

ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت یکروزه به این خاطر که در زمان بسیار کمتری انجام و به سرانجام می رسد از درمان معمولی ایمپلنت کمی پر هزینه تر است است قیمت ایمپلنت فوری در شهر تهران چیزی در حدود11.000.000الی 27.000.000 با روکش PFM می باشد.

قیمت ایمپلنت کامل؟

در ایمپلنت کامل یا فول موس 4 الی 8 پایه ایمپلنت در هر فک کاشته می شود و یک قوس دندانی بر روی آن سوار می شود ایمپلنت کامل یا فول موس برای کسانی مناسب است که تمامی دندان های خود یا حداقل یک فک خود را از دست داده اند و قصد جایگزنی آنها را دارند گزینه بسار مناسبی است، قیمت ایمپلنت کامل کل دهان در شهر تهران از 140.000.000 تا 455.000.000 تومان می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت دندان ؟

ایمپلنت دندان به عنوان یک درمان عالی برای بی دندانی و یک جایگزین برای افرادی که به دلیل دندان های خود را ازدست داده اند و یا دارای دندان ها خراب و پوسیده هستند به شمار می آید

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

یکی از فاکتور های اصلی در انتخاب ایمپلنت دندان قیمت آن می باشد اما هزینه پایانی ایمپلنت دندان به عوامل زیادی بستگی دارد که تاثیر به سزایی در قیمت ایمپلنت دندان می گذارد از این رو ما در ادامه قصد داریم که به این موضوع بپردازیم.

عمومل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت دندان به شرح زیر است:

برند ایمپلنت 

امروزه در بازار ایمپلنت دندان برند های فروانی از کشور های مختلف سرتاسر جهان در حال فعالیت هستند که هر کدام ایمپلنت های مخصوص به خو را همراه با ویژگی های خاص خود ارائه می دهند از معروف ترین کشور های تولید کننده ایمپلنت دندان می توان به آمریکا ، سوئیس، آلمان، و کره اشاره کرد. برند و کشور سازند ایمپلنت دندان تاثیر زیادی در قیمت آن ایمپلنت دارد مثلا ایمپلنت های آمریکای و سوئیسی گران ترین ایمپلنت های بازار را تشکیل می دهند.

نوع ایمپلنت

ایمپلنت های دندان معمولا از جنس تیتانیوم ساخته می شوند ولی ایمپلنت هایی با جنس های دیگر مانند زیکونیوم هم تولید و عرضه می شود از این رو جنس ایمپلنت دندان نیز تاثیر مستقیمی در قیمت ایمپلنت دندان خواهد داشت.

پیوند استخوان

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ایمپلنت دندان نیاز یا عدم نیاز بیمار به پیوند استخوان است اگر شخصی که قصد ایمپلنت دندان را دارد از تراکم استخوان پایینی برخوردار باشد یا به هر دلیلی به پیوند استخوان نیاز داشته باشد در هزینه ایمپلنت آن شخص تاثیر گذار است.

روکش ایمپلنت 

جنس روکش ایمپلنت که همان جایگزین تاج دندان در دندان های طبیعی است برمیزان هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار است روکش های ایمپلنت را از جنس های متفاوتی می سازند مانند زیرکونیا یا پی اف ام که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است ؟

همانطور که گفته شد ایمپلنت دندان یک روش معروف برای درمان بی دندانی و یا جایگزینی دندان های خراب و دندان های از دست رفته شما است، پس بدیعی است که درمان ایمپلنت در وهله ی اول مناسب کسانی است که دندان های خود را به هر دلیلی از دست داده اند و دچار بی دندانی هستند می باشد، همینطور برای کسانی که داری دندان های خراب یا پوسیده هستند که نیاز به جایگزینی آنها است گزینه مناسبی است.

مزایای استفاده از ایمپلنت دندان

  • بازگشت زیبایی به از دست رفته ی به شخص ایمپلنت کننده و ایجاد لبخندی زیبا.
  • حل مشکل جویدن و بلع در افراد ایمپلنت کننده.
  • رفع مشکل تکلم در افرادی که به دلیل بی دندانی در تکلم خود دچار مشکل شده اند.
  • باعث بهبود سلامت شخص ایمپلنت کننده می شود.
  • باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شخص خواهد شد.

منبع : 

https://roshadent.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86

https://marketplace.ada.org/blog/dental-health/are-dental-implants-really-that-expensive-in-the-us

ديدگاه های ارسال شده است