«

لذیذترین غذاهای ترکیه از اسکندر کباب تا بالیک اکمک

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.

 

لذیذترین غذاهای ترکیه از اسکندر کباب تا بالیک اکمک

کشور ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که توانسته است در میان کشور های توریست پذیر دنیا قرار بگیرد و سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران خارجی برای گذراندن تعطیلات خود و همینطور انجام تفریحات متنوع به این کشور سفر می کنند. این کشور بسیار زببا که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری زیادی می باشد در همسایگی ما قرار گرفته است و به همین دلیل می توان آن را مقصدی بسیار جذاب برای ایرانیان در نظر گرفت.


 

ترکیه به دلیل داشتن اشتراکات فرهنگی و غذایی زیاد با ما از این منظر نیز توانسته است توجهات بسیاری از مردمان کشور ما را به خود جلب کند. ازهمین رو در سفر به ترکیه از نظر نوشه جان کردن غذا های بسیار خوشمزه و همینطور وعده های بسیار لذیذ دسر و پیش غذا هیچ مشکلی نخواهید داشت. جالب است بدانید که تمامی غذا های ترکیه از نظر بسیاری از ایرانیان هم خوشمزه و هم لذیذ می باشد. غذا های این کشور بسیار متنوع می باشد و تمامی نقاط مختلف این کشور که مناطق مختلف را در خود جای داده است غذاهای خاص خود را طبخ می کنند. با این وجود برخی از خوشمزه ترین غذا های ترکیه محبوبیت و شهرت بیشتری پیدا کرده اند که در این مقاله قصد داریم  تعدادی از این غذا های جذاب را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید از آنها ر سفر خود به این کشور استفاده کنید.

اگر قصد دارید که به کشور ترکیه سفر کنید به شما پیش نهاد میکنیم که از شهر های ازمیر و همینطور استانبول و آنتالیا و بدروم دیدن کنید و از غذا های بسیار لذیذ و جذاب محلی این مناطق در دشت های آناتولی لذت ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از بهترین غذا های ترکیه آشنا کنیم.

کباب های بسیار لذیذ ترکیه

 به گزارش سفر باتو کباب ازجمله وعده های  می باشد که دارای طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا می باشد اما نحوه پخت و طبخ آن ها در سراسر دنیا با یکدیگر متفاوت است. در کشور بسیار زیبا و پر از شگفتی ترکیه می ‌توانید لذت خوردن انواع مختلف آن را تجربه کنید. انواع کباب ‌های ترک عبارت‌ اند از آدنا و اورفا، بیتی بیف و همینطور اسکندر کباب می باشد که دارای طرفداران بسیار زیادی بوده و سالانه گردشگران بسیاری برای امتحان کردن و خوردن کباب های این چنینی به این کشور سفر می کنند.

آدانا و اورفا  گوشتی بسیار لذیذ می باشد که معمولا از بره های کم سن و سال به دست می آید.پس از گرفتن آفر تور ترکیه  این گوشت بسیار لذیذ و همینطور طعم‌ دارشده که به حالت های مختلفی مانند تند و معمولی  بر روی سیخ مخصوص کباب می شود. این گوشت به قدری طرد و لذیذ می باشد که می تواند به صورت خالی و بدون هیچ گونه دور چینی نوشه جان شود. یکی دیگر از غذا های بسیار جذاب در کشور ترکیه بیتی بیف  گوشت بره ‌ی کباب ‌شده است که درون نان لواش قرار می گیرد و بعد از آنکه بر روی حرارت حالتی کریسپی پیدا کرد با دوذچینی که از ماست و سس گوجه ‌فرنگی تهیه شده است نوشه جان می شود.

یکی دیگر از کباب های که بسیار لذیذ و در ین حال دارای طرفداران خاص خود می باشد شیش کباب است که تکه ‌های گوشت مرغ یا گوسفند کم سن وسال را بر روی آتش قرار می دهند البته مراحب پخت آن بعد از آنکه گوشت ها طعم ‌دار شد انجام می گیرد این کباب دارای طعمی بسیار خاص و جذاب می باشد. اما یکی دیگر از غذاهایی که در میان مردمان بومی و همینطور در ابعاد بین المللی دارای طرفدار است اسکندر کباب می باشد این وعده کبابی بسیار معروف در این کشور می باشد که بسیار لذیذ و در عین حال ساده می باشد.

این کباب بسیار جذاب که در تمامی کباب فروشی های این کشور وجود دارد به راحتی در دسترس بوده و شما می توانید پرس هایی بسیار لذیذ را نوشه جان کنید. جالب است بدانید که برای درست کردن این کباب‌ بخش های بدون استخوان گوشت بره  را در سسی  از گوجه‌ فرنگی می پزیم و به ‌همراه برنج یا نان های مخصوص نوشه جان می کنیم.همچنین بهترین تور لحظه آخری را از ما بپرسید .

ماهی به همراه نان

یکی دیگر از غذاهای بسیار معروف این کشور و شهر استانبول که در نزدیکی پل گالاتا به راحتی می توانید آنرا پیدا کنید ماهی به همراه نان می باشد. جالب است بدانید که تعداد بسیار زیادی از شهرهای این کشور یعنی ترکیه مانند شهر استانبول، آنتالیا و کوش آداسی که در نزدیکی دریا قرار دارند از این غذای بسیار خوشمزه و در عین حال ارزان قیمت سرو می کنند. از همین رو چندان دور از ذهن نیست که غذاهای دریایی هم بخش عمده ای از جذاب تریو همینطور لذیذ ترین غذاهای این کشور شگفت انگیز را تشکیل می دهند

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است