«

معرفی شیک ترین مدل های لباس مجلسی زنانه مد روز

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
#simadl-3249

معرفی شیک ترین مدل های لباس مجلسی زنانه مد روز

چکیده : حضور در مجالس مختلفی همچون عروسی، مهمانی‌های شبانه، تولد، دورهمی دوستانه و… نیاز به یک لباس مجلسی زیبا و باکیفیت دارد. در اغلب موارد آقایان برای حضور در مجالس، کت‌وشلوار را انتخاب می‌کنند؛ اما خانم‌ها با طیف وسیعی از لباس‌ها روبرو می‌شوند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های خاصی دارد. لباس‌های مجلسی در طرح‌ها، مدل‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف دوخته می‌شوند. شما باید با توجه به فرم اندام خود، سلیقه‌ای که دارید، رنگ پوست و بسیاری موارد دیگر، لباس مناسب خود را خریداری کنید.

حضور در مجالس مختلفی همچون عروسی، مهمانی‌های شبانه، تولد، دورهمی دوستانه و… نیاز به یک لباس مجلسی باکیفیت و زیبا دارد. در اغلب موارد آقایان برای حضور در مجالس، کت‌وشلوار را انتخاب می‌کنند؛ اما خانم‌ها با طیف وسیعی از لباس‌ها روبرو می‌شوند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های خاصی دارد. لباس‌های مجلسی در طرح‌ها، مدل‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف دوخته می‌شوند. شما باید با توجه به فرم اندام خود، سلیقه‌ای که دارید، رنگ پوست و بسیاری موارد دیگر، لباس مناسب خود را خریداری کنید. پیراهن، دامن، شلوار، شومیز و کت از رایج‌ترین مواردی هستند که اغلب خانم‌ها به سراغ آن می‌روند؛ اما لباس‌های مجلسی زنانه تنها محدود به این موارد نیست. لازم به ذکر است که هر یک از این موارد مدل‌های بسیار مختلفی دارند که باعث می‌شود خانم‌ها هنگام خرید تا حدودی سردرگم شوند. دانستن ویژگی‌های ظاهری هر یک از این لباس‌ها به شما کمک می‌کند تا انتخاب سریع‌تر و مناسب‌تری داشته باشید.

لباس مجلسی زنانه مد روز

انواع لباس مجلسی خانم‌ها

لباس‌های مجلسی خانم‌ها در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که برخی از معروف‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

1. لباس مجلسی اورآل

 مدل لباس اورآل که به آن جامپسوت یا سرهمی نیز می‌گویند،. یکی از انواع لباس‌های مجلسی است که به‌صورت یک‌تکه و سرهمی پوشیده می‌شود. این لباس مجلسی بالاتنه و پایین‌تنه شخص را می‌پوشاند. از لباس‌های مجلسی اورآل می‌توانید در جشن تولدها و مهمانی‌های خانوادگی استفاده نمایید. این لباس ابتدا در آمریکا و برای چتربازان تولید شد سپس به‌عنوان لباس کارگران با جنس جین به تولید رسید و بعدها لباس رسمی تعمیرکاران شد. اورآل مناسب همه افراد در هر سن و سالی است و در همه فصول سال می‌توان از آن استفاده نمود. این مدل لباس برای افراد قدبلند و لاغراندام مناسب‌تر است. افراد درشت‌اندام و چاق برای این‌که فرم بدنشان لاغرتر نشان داده شود، بهتر است از رنگ‌های ساده و تیره و یا اورآل‌های راه‌راه عمودی استفاده نمایند.

2. لباس مجلسی بادی

لباس مجلسی بادی یکی از انواع مدل لباس‌های مجلسی محسوب می‌شود که در حال حاضر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برای تولید لباس‌های بادی مجلسی از پارچه‌های کشی استفاده می‌شود. این مدل لباس مجلسی به اندام شخص می‌چسبند و فرم بدن را نمایان می‌کند؛ ازاین‌رو مناسب افرادی است که دارای اندام ساعت شنی هستند. اندام ساعت شنی به اندامی می‌گویند که فرد دارای باسن برجسته‌ای است و شکم و پهلو ندارد. شما می‌توانید لباس بادی را با بسیاری از لباس‌های دیگر ست کرده و یک استایل رسمی و یا نیمه‌رسمی برای خود درست کنید.

لباس بادی مجلسی را می‌توانید زیر کت و پیراهن‌های کوتاه و بلند بپوشید. این لباس را می‌توانید با دامن کوتاه، شلوار جین، شلوارک و انواع شلوار ترکیب کرده و یک استایل خاص برای خود بسازید. مدل مجلسی این لباس با پارچه‌های گیپور، حریر، ساتن و… دوخته می‌شود. مدل عروسکی لباس بادی حالتی فانتزی دارد که مناسب دخترانی با سن کم است.

images_1667031657.png

3. لباس مجلسی آستین کلوش

لباس‌های مجلسی که دارای آستین‌های ساده‌ای هستند، طرفداران بسیاری دارند؛ اما لباس‌های مجلسی که دارای آستین کلوش هستند نیز جزء مدل‌های محبوب برای مجالس محسوب می‌شوند. درواقع این مدل از آستین‌ها تا ساعد و یا مچ تنگ و بعدازآن گشاد همچون زنگوله هستند. این مدل آستین برای افراد لاغراندامی که دست‌های لاغری دارند بسیار مناسب است. درصورتی‌که آستین کلوش، کوتاه و تا روی خط سینه باشد، موجب بزرگ‌تر نشان دادن سینه می‌شود و درصورتی‌که سینه بلند و تا روی خط باسن باشد، موجب بزرگ‌تر نشان دادن باسن می‌شود؛ ازاین‌رو افرادی که دارای سینه و باسن کوچکی هستند می‌تواند از این مدل لباس مجلسی استفاده کنند. لباس‌های آستین کلوش یک لباس مهمانی است که می‌توان در مجالس رسمی و غیررسمی استفاده شود.

4. لباس مجلسی آفتابی

یکی از مدل‌های جدید لباس مجلسی، لباس آفتابی است. لباس‌های آفتابی دارای کمری تنگ، دامن آزاد و یقه‌ای باز هستند و افراد با پوشیدن آن اذیت نمی‌شوند و احساس راحتی می‌کنند. در تولید این مدل لباس اغلب پارچه‌های گل‌دار و رنگ‌های پاستیلی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

5. پیراهن مجلسی نامتقارن

نامتقارن بودن این مدل پیراهن مجلسی به آستین و اندازهٔ پیراهن ارتباط دارد. برخی از لباس‌های این مدل پیراهن مجلسی، از پهلو نامتقارن‌اند و دارای اندازهٔ مختلفی هستند. در برخی دیگر از مدل‌های این پیراهن مجلسی، قسمت جلوی لباس کوتاه‌تر از قسمت عقب لباس است و در برخی از مدل‌ها یک‌طرف دارای آستین است و طرف دیگر آستین ندارد. این مدل از لباس‌های مجلسی مناسب مهمانی‌هایی است که اطلاعی از میزان رسمی بودن آن‌ها ندارید. پیراهن مجلسی نامتقارن دارای تنوع بسیاری است که خانم‌ها با تیپ‌های گوناگون می‌توانند از آن استفاده کنند. سبک نامتقارن علاوه بر لباس‌های مجلسی در مانتوها و دیگر لباس‌ها نیز مشاهده می‌شود.

6. لباس مجلسی باردو

لباس‌های باردو دارای یقه‌های خاصی هستند؛ یقه این مدل باز و قایقی است و آستین‌های آن از زیرشانه به لباس اتصال داده می‌شوند. این مدل را می‌توان روی پیراهن‌های کوتاه یا بلند اجرا کرد. پارچه‌های حریر و نازک مناسب‌ترین پارچه برای دوخت این پیراهن‌ها محسوب می‌شود.

لباس مجلسی زنانه

7. لباس ماکسی بلند

این مدل لباس مجلسی بسیار بلند است و حاشیه آن به زمین یا مچ پا می‌رسد. در هنگام پوشیدن این مدل لباس باید از اکسسوری‌های مناسب استفاده نمایید و کفش صندل یا پاشنه‌بلند به پا کنید. ماکسی‌های دکلته و ماکسی‌هایی که یقه دلبری و مربع دارند، مناسب بانوان لاغراندام هستند. خانم‌هایی که دارای قدکوتاهی هستند می‌توانند از ماکسی‌هایی که طرح‌های عمودی دارند یا ماکسی‌هایی که دامنی به شکل A دارند استفاده کنند.

8. پیراهن مجلسی کوکتل

پیراهن کوکتل ازجمله لباس‌هایی است که برای مهمانی‌های رسمی و نیمه‌رسمی بسیار مناسب است. این پیراهن‌ها دارای قدکوتاهی هستند و همراه آن از کفش‌های پاشنه‌بلند استفاده می‌شود. مهم‌ترین ویژگی این پیراهن‌ها سادگی و راحتی طراحی آن‌ها است.

9. لباس مجلسی مینی یا کوتاه

این مدل از لباس مجلسی زیبایی پاها را به نمایش می‌گذارد و برای افرادی که تمایل دارند در یک مجلس استایل خیره‌کننده‌ای داشته باشند بسیار مناسب است. لباس‌های مینی یا کوتاه بیشتر برای مراسم‌های شبانه مورداستفاده قرار می‌گیرد و با چکمه یا کفش پاشنه‌بلند ست می‌شود. طرح‌های ساده این مدل بسیار محبوب هستند و در هنگام پوشیدن آن‌ها باید از اکسسوری‌های مناسب استفاده کنید.

10. پیراهن‌های پری دریایی

پیراهن‌های مجلسی در مقایسه با سایر لباس‌های مجلسی بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ ازاین‌رو تمرکز تولیدکنندگان در سال‌های اخیر بر روی طراحی انواع پیراهن است. یکی از مدل‌های پیراهن مجلسی که از گذشته تاکنون بسیار محبوب بوده است، پیراهن پری دریایی یا پیراهن مدل ماهی است. این مدل از زانو به پایین پف (کلوش) می‌شود و مناسب مجالس عروسی و مجالس رسمی است. این مدل بیشتر مناسب افراد قدبلند و لاغراندامی است که شکمی تخت دارند. این مدل برای لباس خواهر عروس و داماد، لباس نامزدی، لباس مادر عروس و داماد می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. بسیاری از عروس‌ها نیز این روزها لباس عروس خود را مدل ماهی انتخاب می‌کنند.

لباس عروس مدل ماهی

11. لباس فون

این مدل از لباس‌های مجلسی یک نوع لباس شب است که در قسمت کمر تنگ است و در قسمت حاشیه گشادتر می‌شود. این لباس ظاهری شبیه به حرف انگلیسی A دارد. این مدل لباس برای افرادی که اندام گلابی شکل دارند بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا پایین‌تنه را به‌خوبی پنهان می‌کند.

12. لباس شیفت

لباس شیفت یا سارافونی برش مستطیلی و ساده‌ای دارد. این مدل به‌طورمعمول کوتاه و بدون آستین طراحی می‌شود که برای افراد لاغراندام و کشیده بسیار مناسب است. این مدل لباس برای مجالس نیمه‌رسمی و مهمانی‌های خودمانی بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید همراه لباس شیفت از یک ژاکت خزدار و کفش پاشنه‌بلند و یا پوتین مجلسی بلند استفاده کنید.

13. مدل ترومپی

لباس مجلسی مدل ترومپی به مدل ماهی شباهت دارد و تفاوت آن در دامن این مدل است که از قسمت ران یک چاک بلند دارد. این مدل مناسب بیشتر اندام‌ها است و ایرادات اندام شما را پوشش می‌دهد.

14. لباس اف شولدر

لباس اف شولدر یا یقه‌قایقی برای افرادی که دارای سرشانه‌های زیبا و ظریف هستند بسیار مناسب است. این مدل لباس در بخش شانه باز است. کسانی که از لباس‌های دکلته خوششان نمی‌آید، می‌توانند این مدل را خریداری کنند.

15. لباس مجلسی دکلته

پیراهن دکلته ازجمله مدل‌های لباس مجلسی محبوب محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری دارد. دِکُلته به لباس زنانه‌ای می‌گویند که قسمت بالای سینه آن (یعنی گردن، شانه و سینه) باز است. به‌طورکلی لباس‌های دکلته به دو دسته ابرویی و خط صاف تقسیم می‌شوند. در زمان خرید این مدل باید به دو نکته توجه کنید.

  • اگر شما دارای شانه‌های متناسب و بازوهایی زیبا و کشیده هستید، اما سینه‌های کوچکی دارید مدل ابرویی برای شما مناسب است؛ زیرا این مدل موجب برجسته کردن و خوش‌فرم شدن سینه‌های شما می‌شود.
  • درصورتی‌که بالاتنه درشت‌تری در مقایسه با پایین‌تنه خود دارید، دکلته مناسب شما نیست، اما با توجه به تیپ و اجزای اندام شما می‌توانید یک دکلته مناسب (مانند دکلته‌هایی با دامن کلوش) انتخاب نمایید.

images_1667031717.png

16. کت‌ودامن مجلسی

کت‌ودامن یکی از انتخاب‌های خوب و مناسب برای مجالس به شمار می‌آید که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود و از مد نمی‌افتد. از کت‌ودامن می‌توانید در همه مراسمات رسمی، دوستانه، کلاسیک و… استفاده کنید. امروزه کت‌ودامن در طرح و رنگ‌های مختلفی به تولید می‌رسد و در دوخت آن از پارچه‌های گوناگونی استفاده می‌شود. شما باید متناسب بافرم بدنی که دارید کت‌ودامن مناسبی را در مدل، طرح و رنگ زیبا انتخاب کنید. استفاده از شومیز در کنار دامن نیز انتخاب بسیار مناسبی است. شومیز و دامن هم دقیقاً مانند کت‌ودامن مناسب استفاده در هر نوع مجلسی است.

17. کت‌وشلوار مجلسی

ازجمله لباس‌های مجلسی که خانم‌ها در مراسمات مختلف به تن می‌کنند کت‌وشلوار است. کت‌وشلوار فقط مختص آقایان نیست و در مدل‌های بسیار زیبایی برای خانم‌ها وجود دارد. کت‌وشلوار بیشتر مناسب افراد قدبلند و کشیده است. شما می‌توانید در مراسمات مختلف رسمی و نیمه‌رسمی از کت‌وشلوار استفاده نمایید.

18. پیراهن مدل عروسکی

لباس‌های مجلسی متنوعی در بازار وجود دارد که برخی از آن‌ها طرفداران بیشتری دارند. مدل عروسکی ازجمله مدل‌هایی است که انتخاب بسیاری از جوانان و نوجوانان محسوب می‌شود. مدل عروسکی دارای دامن پفی و کوتاه است که بعضی از آن‌ها دارای آستین هستند و برخی از آن‌ها بدون آستین دوخته می‌شوند. این مدل لباس مجلسی مناسب همه افراد با اندام‌های مختلف است؛ مخصوصاً کسانی که پاهای کشیده و خوش‌تراشی دارند.

نکات خرید لباس مجلسی مناسب

در هنگام خرید لباس مجلسی باید به نکاتی توجه کنید تا بتوانید یک لباس مناسب برای خود خریداری کنید:

  • اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که قصد دارید برای چه مراسمی لباس بخرید؛ برای مراسمی رسمی لباس می‌خرید یا مراسم‌های نیمه‌رسمی یا غیررسمی. همچنین باید دقت کنید که مکان برگزاری این مراسم در تالار، باغ یا یک محیط صمیمی‌تر است. هر مکان و هر مجلسی لباس مناسب خود را دارد. شما نمی‌توانید با یک لباس اسپرت مجلسی در یک مراسم رسمی شرکت کنید و یا نمی‌توانید با لباس شیک مجلسی به یک مراسم صمیمانه بروید. در صورت امکان لباس‌های ساده را انتخاب نمایید؛ زیرا لباس‌های ساده در عین سادگی بسیار شیک هستند و هرگز از مد نمی‌افتند.
  • در هنگام خرید باید به میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید توجه کنید و متناسب با همان بودجه یک لباس مناسب خریداری کنید.
  • لباس برند از کیفیت بیشتری برخوردار است که موجب طول عمر آن می‌شود. بهتر است کیفیت را قربانی قیمت نکنید.
  • لباس انتخابی شما باید متناسب با اندام شما باشد؛ لباس تنگ موجب آزار شما شده و لباس گشاد فرم زیبایی بر روی بدن شما نخواهد داشت.
  • گاهی خوب است که به دنبال لباس‌های مد و ترند نباشید؛ زیرا این لباس‌ها فقط در یک دوره خاص مورداستفاده قرار می‌گیرند و ممکن است دیگر نتوانید از آن‌ها استفاده نمایید.
  • هرگز استفاده از اکسسوری‌های مناسب را فراموش نکنید؛ زیرا بر زیبایی استایل شما می‌افزاید.

از کجا لباس مجلسی بخریم؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانم‌ها حین خرید لباس مجلسی، انتخاب فروشگاهی معتبر و مناسب است. دقت کنید که یک فروشگاه معتبر علاوه بر مدل، طرح و رنگ لباس، به کیفیت پارچه و نوع دوخت لباس نیز توجه زیادی می‌کند. فروشگاه‌های معتبر لباس زنانه، مانند فروشگاه ماهپار، از افراد متخصص و لوازم خیاطی بسیار پیشرفته‌ای برای دوخت لباس‌ها استفاده می‌کنند؛ همین امر موجب می‌شود تا لباس بر تن شما بدرخشد و بی‌نقص به نظر برسید. شما می‌توانید با خرید از این فروشگاه اینترنتی، از محصولاتی با کیفیت بسیار بالا بهره ببرید و در هر مجلسی توجه همه را به خود جلب کنید. در ماهپار انواع لباس زنانه، مانتو شلوار اداری، لباس مجلسی و محصولات دیگری را می‌توانید خریداری کنید.

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است