«

نحوه تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی [یک روش موثر و کم‌هزینه]

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.

نحوه تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی [یک روش موثر و کم‌هزینه]


فروشگاه‌های اینترنتی در ابتدا یک فرصت طلایی برای افرادی بودند که توانایی مالی کافی برای راه اندازییک فروشگاه واقعی را نداشتند. ولی به دنبال رشد سریع تکنولوژی و استقبال گسترده از فروشگاه‌های آنلاین به خاطر مزایایی از قبیل عدم محدودیت در فضای فروشگاه، صرفه جویی در زمان، خرید آسان‌، امکان مقایسه، تنوع زیاد و ،مالکانفروشگاه‌های حقیقی نیز اقدام به بازگشایی شعبات اینترنتی خود کردند. 

امروزه فروش اینترنتی از فروش فیزیکی پیشی گرفته و بازار کسب و کار‌های آنلاین به شدت داغ شده است و به همان میزان، رقابت در میان آن‌ها نیز افزایشیافته است.عوامل متعددی بر عملکرد و موفقیت فروشگاه‌های اینترنتی تأثیر گذار هستند، ولی در میان آن‌ها تولید محتوا به دلیل این‌که رابطه مستقیمی با تعداد بازدید از فروشگاه دارد، از اهمیت بالاتری نسبت به سایرین برخوردار است. 

به هر اندازه که محتوای فروشگاه اینترنتی جذاب‌تر و باکیفیت‌تر باشد، به همان میزان در جلب نظر بازدید‌کنندگان و ترغیب آن‌ها به خرید محصولات موفق‌تر عمل می‌کند.تولید محتوا برای فروشگاه‌های اینترنتی با سایت‌های محتوا محور تفاوت دارد. نه تنها مضمون مطالب بلکه نوع چیدمان و انتشار آن‌ها نیز متفاوت است. 

فروشگا‌ه‌های اینترنتی دو کانال متفاوت برای انتشار محتوا دارند. یکی از این کانال‌ها صفحه مربوط به خود محصول است که برای توضیحات فنی و بررسی محصول درنظر گرفته شده است. کانال دیگر بخش بلاگ (Blog) فروشگاه است که در آن اخبار و مقاله‌های جانبی منتشر می‌شوند. در ادامه به بررسی اصول و نکات تولید محتوا برای هر کدام از این صفحات در یک فروشگاه‌ اینترنتی می‌پردازیم. 

نحوه تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی 

۱) تولید محتوا برای صفحه محصول 

 

محصولات را دسته بندی کنید. 

یکی از دلایلی که افراد را برای خرید اینترنتی تشویق می‌کند، صرفه جویی در زمان خرید است. اگر یک فروشگاه آنلاین که تعداد زیادی کالا برای عرضه دارد، محصولات خود را دسته بندی نکند، یافتن و مقایسه محصولات برای مشتری زمان‌بر و دشوار خواهد شد. این امر برای فروشگاه‌هایی مانند دیجی کالا که به فروش انواع مختلفی از محصولات می‌پردازند، اهمیتی بیشتری پیدا می‌کند. 

با کمک الگویPHP MVC و نرم افزار‌های تحت وب مانند آنگولار و کالایاب دسته بندی کالا‌ها بر اساس ویژگی‌های مختلف مانند جنس، رنگ، کاربرد، جنسیت مصرف کننده و امکانپذیر خواهد بود. 

برای صفحه دسته بندی محصولات، محتوای مناسب تولید کنید. 

پس از آن‌که محصولات دسته بندی شدند، بایستی برای صفحه مربوط به نمایش دسته بندی کالا‌ها محتوای مناسب تولید کنیم تا مشتری بتواند با مشاهده تصاویر و توضیحات محصولات، کالای دلخواه خود را از میان انواع مشابه انتخاب نماید. 

اگر تمام ویژگی‌ها و مشخصات هر کالا را در کنار تصویر آن قرار دهیم، تعداد کالا‌های نمایش داده شده در هر صفحه کاهش یافته و مشتری امکان مقایسه کالا‌ها با یکدیگر را نخواهد داشت و انتخاب کالا بسیار دشوار و خسته‌کننده خواهد شد. 

بهترین روش برای درج توضیحات مربوط به هر کالا این است که توضیح بسیار مختصری مانند نام، مدل، کاربرد، امتیاز، قیمت و تخفیفات را در پایین عکس محصول درج نمایید و سپس لینک مشاهده جزئیات را قرار داده تا اگر مشتری نیاز به توضیحات کامل‌تری در مورد آن محصول داشت، بتواند آن‌ها را در یک صفحه جداگانه مشاهده کند. 

البته برای محصولاتی که توضیحات زیادی ندارند و می‌توان جزئیات مربوط به آن‌ها را در کمتر از ۵۰ کلمه وارد کرد، می‌توان از ابتدا مشخصات کامل محصول را در کنار تصویر آن در صفحه دسته‌بندی درج کرد. 

توضیحات کامل هر کالا را درج کنید. 

در وب سایت‌های فروشگاهی هر کالا صفحه مخصوص به خود را دارد که معمولاً موارد زیر در آن وارد می‌شوند: 

 • عکس 

 • نام کامل 

 • برند 

 • کشور سازنده 

 • رنگ 

 • سایز 

 • قیمت 

 • تخفیفات 

 • امتیاز کاربران 

 • نوع گارانتی 

 • راهنمای خرید 

 • دکمه خرید (CTA) 

 • ویژگی‌ها 

 • نقد و بررسی 

 • نظرات کابران 

 • پرسش و پاسخ 

 • کالا‌های مرتبط 

بسته به سلیقه طراح یا درخواست مالک فروشگاه، ممکن است مواردی به این لیست اضافه یا کم شود.بخش مشخصات و نقد و بررسی محصول بخش‌هایی هستند که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیازمند تولید محتوای حرفه‌ای هستند. 

مشخصات هر کالا را می‌توان به دو صورت تهیه کرد: ۱) به صورت فهرست وار ۲) در قالب پاراگراف 

نوع اول معمولاً به نوع دوم ارجحیت دارد، چرا که هم مطالعه مشخصات را راحت‌تر می‌کند، هم امکان مقایسه با سایر کالا‌ها را تسهیل می‌نماید. گاهی برخی از سایت‌های فروشگاهی از هر دو نوع در صفحه مربوط به محصول استفاده می‌کنند. 

ممکن است برخی فروشگاه‌های آنلاین بخش نقد و بررسی نداشته باشند، ولی درج مشخصات کالا الزامی است. 

توجه داشته باشید که توضیحات مربوط به کالا نباید طولانی و خسته کننده باشند و توصیه می‌شود که کمتر از ۵۰۰ کاراکتر برای این قسمت استفاده شود. 

در بخش نقد و بررسی می‌توان ویژگی‌ها و مشخصات فنی محصول را با زبان ساده‌تر توضیح داد و کاربر را برای خرید محصول تشویق کرد. در قسمت نقد و بررسی نباید تنها به نکات مثبت کالا اشاره شود، بلکه بایستی با توضیح مختصر نکات منفی، اعتماد مشتری را به خود جلب کرد. در این زمینه می‌توان از ترجمه محتوای فروشگاه‌های معتبر خارجی استفاده کرد. 

همچنین در این صفحه می‌توانید از ویدئوهای کوتاه برای نشان دادن طرز کار و جرئیات محصول نیز بهره بگیرید. بهتر است ویدئو‌ها با استفاده از محصولات خود فروشگاه تولید شوند. استفاده از ویدئوهای ضبط شده توسط سایت‌های دیگر ممکن است به اعتماد کاربران خدشه وارد کند. 

معرفی کالا علاوه بر راهنمایی کاربران برای خرید، بر سئو و بهینه‌سازی صفحه هم تأثیر زیادی دارد. هر چه مشخصات و توضیحات مربوط به هر محصول کامل‌تر، جامع‌تر و مخاطب پسند‌تر باشد، امکان بازدید آن صفحه در موتور‌های جستجو بالا‌تر می‌رود. 

۲) تولید محتوا برای قسمت بلاگ فروشگاه اینترنتی

 

بازاریابی محتوا به‌معنای واقعی در صفحه بلاگ فروشگاه، خودش را نشان می‌دهد. در این صفحه نباید تنها بر فروش محصولات تمرکز شود، بلکه باید با ارائه اطلاعات مفید و سرگرم کننده کاربران را برای بازدید از سایت مشتاق کرد. 

در این صفحه می‌توان با استفاده از تصاویر خیره کننده، پوشش دادن آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به محصولات موجود در سایت، معرفی پرچم‌داران هر برند، تخفیفات فصلی و مناسبتی، تخفیفات اولین خرید، راهنمای خرید، پر فروش‌ترین کالا‌ها و مشتریان را به بازدید از کالا‌های فروشگاه دعوت کرد. 

کلام آخر 

توصیه می‌شود که محتوای صفحه مربوط به هر محصول با تأکید بیشتر بر دریافت ترافیک ارگانیک و محتوای صفحه بلاگ با تأکید بیشتر بر دریافت ترافیک مستقیم و ارجاعی تولید شوند. 

محتوای سایت‌های فروشگاهی حتی گاهی تأثیر بیشتری نسبت به کیفیت و قیمت کالا‌ها در جذب مشتریان دارد. فروشگاه‌های آنلاین معتبر برای تولید محتوا، از نویسندگان حرفه‌ای محتوا بهره می‌برند. حتی می‌توانند محتواهایی به زبان‌های دیگر از قبیل تولید محتوا انگلیسی انجام دهند. ولی اگر شما به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده‌ایدیا توانایی مالی برای استخدام محتواکار ثابت ندارید، می‌توانید تولید محتوای فروشگاه خود را به کارشناسان یا شرکت‌های تولید محتوای فریلنس (آزاد) برون سپاری کنید. 


رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است