«

چرا باید از ساندویچ پانل سقفی استفاده کنیم؟

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید

ساندویچ پانل به مصالحی گفته می‌شود که به صورت ساندویچی یا لایه‌ای تولید می‌شود و لایه‌های بیرونی از جنس ورق فلزی است و همچنین دارای یک هسته عایق هستند که با دانسیته‌های مختلف در بین دو لایه ورق، تزریق می‌شود.

از این سازه‌ پیش‌ساخته جهت پوشاندن سقف‌ها و دیوارهای سالن‌های صنعتی، کارخانه‌ها، سالن‌های تولید، انبارها، ساختمان‌های پیش ساخته، کانکس، سردخانه‌ها، ‌اتاق‌های تمیز، اتاق‌های سردخانه‌ای، کمپ و اسکان‌های موقت و ... استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل‌ها، نسبت به متریال‌های مشابه در خصوص پوشش، از لحاظ سبک بودن و عایق بودن بهترین متریال در نوع خود هستند. این محصول علاوه بر وزن کم و سرعت در اجرا نسبت به مصالح دیگر مقرون به صرفه‌تر بوده و تمامی استانداردهای ذخیره‌سازی انرژی را رعایت می‌نمایند.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

یکی از تجهیزات ساختمانی پر کاربرد که در ابتدای ورود به دنیای ساخت و ساز تنها برای سقف قطار و هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرت، اما به مرور زمان با شناخت قابلیت‌های این سازه از آن در ساخت منازل و دفاتر کاری نیز استفاده می‌شد.

انواع ساندویچ پانل سقفی مجموعه متشکل از دو ورقه فلزی مقاوم و نازک است که فوم میانی را احاطه کرده و باعث ایجاد یک عایق محکم و مقاوم در برابر عوامل محیطی و... شده است. به بیان دیگر در طراحی و تولید انواع ساندویچ پانل سقفی از ورقه‌های فلزی نازک استفاده شده است که در عین ظرافت در ضخامت، مقاومت بالایی دارند و به نوعی یک عایق در برابر صوت، آب، حرارت و حشرات به حساب می‌آیند. در لایه‌ی میانی این سازه از فوم استفاده می‌شود و ممکن است جنس آن از پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و یا هر ماده دیگر باشد.

این پوشش در عین استحکام بالا وزن بسیار کمی دارد و بدین ترتیب در زمان استفاده به هیچ عنوان فشار اضافه‌ای به ستون یا دیوار‌های نگهدارنده وارد نمی‌کند. گفتنی است که این تجهیزات مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی مانند باد، باران، برف و.. دارد از این رو یک پوشش‌ایده‌آل برای نمای خارجی ساختمان به حساب می‌آید.

کاربرد‌های ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی دنیای ماموت به دلیل برخورداری از ویژگی‌ها و خصوصیات ویژه‌ای كه دارند، دارای کاربردهای متنوعی هستند. از جمله کاربردهای ساندویچ پانل سقفی عبارت است از:

 • پوشش سقف انواع كارخانه‌های مواد غذایی و کشاورزی
 • سقف سوله‌های نگهداری دام و طیور
 • سقف كارخانه‌های بزرگ صنعتی
 • پوشش سقف سوله‌ها و انبارها
 • ساخت كانكس، ‌اتاقك‌های نگهبانی و سازه‌های پیش ساخته
 • ویلاهای پیش ساخته
 • تعمیرگاه‌های سیار
 • کاربردهای ساندویچ پانل سقفی

عملیات نصب ساندویچ پانل‌های سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی در موازات شیب سقف و بر روی پروفیل‌های سقفی (Purline) به وسیله پیچ سرمته گالوانیزه واشردار نصب شده و به دلیل مقطع تولیدی پانل‌های سقفی (بصورت ذوزنقه‌ای شکل و گام دار) پانل‌ها کاملا آب بند نصب می‌گردند.

از ساندویچ پانل‌های سقفی به منظور پوشش سقف‌های سوله‌های صنعتی، كشاورزی، انبارها،‌ کارخانجات و دیگر سقف‌ها استفاده می‌شود. ساندویچ پانل سقفی علاوه بر پوشش سقف و آب بند نمودن آن باعث ایجاد عایق حرارتی و برودتی شده و سهولت در اجرا و نصب آسان و از همه مهمتر زمان کم در اجرای این محصول باعث شده که توجه بسیاری از کارخانجات‌، شرکت‌ها و مدیران آنها را به خود جلب نماید.ساندویچ پانل‌های سقفی میبایست به گونه‌ای طراحی و تولید شوند تا در مقابل عوامل مختلفی از جمله نور خورشید، برف و باران، رطوبت و شرایط خاص جوی مقاوم باشند. از آنجا كه ساندویچ پانل‌های سقفی با ضریب هدایت حرارتی بسیار پایین، بهترین راهکار برای مدیریت انرژی در فضاهای بسته می‌باشند یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب نوع و ضخامت آن‌ها، شرایط آب و هوایی منطقه‌ای است.با پیشرفت تکنولوژی، امكان تولید ساندویچ پانل در رنگ‌های مختلف فراهم شده كه به زیبایی سازه‌ها، كمك شایانی نموده است و باعث شده كه این محصول مورد استقبال مهندسین معمار قرار بگیرد.در شرکت دنیای ماموت ساندویچ پانل‌های سقفی با طرح شادولاین ذوزنقه‌ای در سطح ورق بیرونی تولید می‌گردند، همچنین این شرکت تنها تولیدکننده ساندویچ پانل‌های سقفی با قابلیت ایجاد اورلپ چپ و راست می‌باشد.عرض ثابت ساندویچ پانل‌های سقفی 07/1 متر و عرض مفید 1 متر می‌باشد. همپوشانی عالی این نوع ساندویچ پانل‌های دنیای ماموت به گونه‌ای است كه باعث آب بندی كامل و زیبایی سطح سازه می‌گردد.

طرح ساندویچ پانل‌های سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی در طرح‌های مختلفی از جمله کرکره‌ای، طرح سفال، طرح ذوزنقه‌ای و شادولاین طراحی و تولید می‌شوند.

عایق حرارتی ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی با ضریب هدایت حرارتی بسیار پایین، بهترین راهکار برای مدیریت انرژی در فضاهای بسته هستند؛ به همین دلیل به منظور بهترین انتخاب لازم است كه شرایط آب و هوایی منطقه را برای چگونگی پوشش سازه خود در نظر بگیرید. از آنجایی كه مقاومت، استحکام و طول عمر یک ساندویچ پانل از ویژگی‌هایی هستند كه در ساندویچ پانل‌های سقفی حائز اهمیت هستند، خیلی مهم است كه از چه نوع مواد اولیه‌ای در ساخت آن استفاده می‌شود.

لایه‌های ساندویچ پانل‌ سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی مانند پانل‌های دیواری از 3 لایه تشکیل می‌شود:

 • لایه داخلی كه می‌تواند از جنس ورق‌هایی با پوشش آلوزینگ، گالوانیزه، آلومینیوم، پلاستیسول و یا استیل باشد.
 • لایه میانی كه جنس آن از فوم پلی اورتان است ولی در برخی موارد می‌تواند از جنس فوم EPS و یا پشم سنگ نیز باشد.
 • لایه خارجی كه مانند لایه داخلی می‌تواند از جنس ورق‌هایی با پوشش آلوزینگ، گالوانیزه، آلومینیوم، پلاستیسول و یا استیل باشد.

 

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است