«

از قرار دادن این چیزها در ماشین ظرفشویی خودداری کنید

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید

از قرار دادن این چیزها در ماشین ظرفشویی خودداری کنید

ماشین ظرفشویی شما قابلیت این را دارد دارد که بسیاری از دردهای کثیف شما را تمیز کند، اما باید به شما بگویم که چیزهای زیادی وجود دارد که نباید آنها را در ماشین ظرفشویی قرار داد. چیزهایی مثل تخته های برش چوبی، تیغه ها و تقریباً هر فلزی که از جنس فولاد ضد زنگ نیست.

در ادامه به شما تمام موارد را خواهم گفت.

1)    چاقو، تیغه و ابزارهای تیزبرای مثال چیزهایی مثل:

چاقوهای سرآشپز، چاقوهای جداکننده، چاقو های برش، چاقو های دندان دارو، رنده ها، تیغه های غذاساز، تیغه های بلندر و تیغه های برش دستی....

احتمالاً بعد از یک روز شما تمام وقت مشغول کار و تهیه غذای ویژه شام بوده اید. تنها چیزی که بخواهید این است که بعد از خوردن شام بدون انجام هیچ کاری روی تخت خود دراز بکشید و استراحت کنید. اما قبل از همه اینها باید فکری به حال کوهی از ظرف که درون ظرف شویی چیده شده بکنید. در این لحظات حتی کوچکترین کار می‌تواند به دلیل خستگی شما عمیقاً نامطلوب باشد.

به این ترتیب زمانی که چاقو های کثیف تان نگاه می‌کنید احتمالاً به خودتان بگویید اگر فقط همین یک بار درون ظرفشویی بگذرم اتفاقی نمی افتد... اما باید به شما بگویم این کار به چند دلیل بسیار اشتباه است.

اولین دلیل ایمنی است. ممکن است کسی غیر از شما که ظرف ها را درون ماشین ظرفشویی چیده باشد، در حالیکه از نحوه چینش شما نااگاه است برای پیدا کردن یک ظرف یا ابزار آشپزی یا حتی برای برداشتن همان چاقو یا تیغه درون ظرفشویی را زیر و رو کند، و گاهی اوقات اشتباها از سمتی که نباید چاقو به دستانش اصابت کند، این اتفاق رخ می دهد و باعث زخمی شدن آن شخص بشود. برای ایمنی، شما باید همه و همه چاقو ها و تیغه ها را با دست بشویید. علاوه بر خطر زخمی شدن قرار دادن تیغه ها و چاقو های خود مانند بسیاری دیگر از لوازم آشپزی در ماشین ظرفشویی عمر آنها را بسیار کوتاه می کند. شوینده های قوی لبه های تیز شان را سریعتر کدر و کند میکند، و این برای آشپز های خانگی که مرتب چاقو هایشان را تیز نمی کند بسیار ناخوشایند است.

اگر همه اینها برای متقاعد کردن شما کافی نیست به خاطر داشته باشید تیغه ها و چاقوی شما می‌توانند به ماشین ظرفشویی شما آسیب برسانند و در لایه پلاستیکی قفسه های ظرفشویی بروند، که همین می تواند منجر به آسیب جدی به ظرفشویی شما شود.

2)    هر ظروف فلزی به جز ظروف فولادی ضد زنگ

ظروف آشپزی چدنی و فولادی کربنی، تابه های کربن استیل، ظروف نچسب، ظروف چدنی لعابی، قابلمه تابع و ظروف مسی.  ظروف پخت و پز، ورقه های پخت و ظروف آلومینیومی....

چیزهای زیادی هستند که شما نباید درون ماشین ظرفشویی خود قرار بدهید. پس راه ساده تر این است که به شما  بگوییم چه ظروفی امکان این را دارند که در درون ماشین ظرفشویی قرار بدهید. ظروفی که از مواد  فولادی کامل ضد زنگ هستند که به راحتی آسیب نمی بینند یا  زنگ نمیزنم ( البته حتی در این صورت هم امکان اینکه ظروف شما زنگ بزند وجود دارد).  همچنین باید از قرار دادن بن رو و چدن لعابی در ماشین ظرفشویی خودداری کنید. فلز محافظت می شود، اما روکش لعابی روی آن هنوز آسیب پذیر است.

همینطور باید بگویم آلومینیوم نیز درون ماشین ظرفشویی بسیار آسیب پذیر است. و آنچه پس از از شست و شو به شما ما از ظرفتان تحویل خواهد داد شوکه کننده خواهد بود. زیرا آلومینیوم م بسیار واکنش پذیر است.  مواد شوینده ماشین ظرفشویی که مبتنی بر فسفات هستند میتوانند پوشش آلومینیوم را  خنثی کرده و بوی بدی به ظرف های دیگرمیدهد.

همچنین از گذاشتن فلزات مستعد کدر شدن مانند مس و برنج نیست خودداری کنید. زیرا مواد شوینده درخشندگی این ظرف ها را از بین می برند و در نهایت آسیب میبیند.

همینطور فراموش نکنید که نباید بعد از آشپزی ظروف نچسب را درون ماشین ظرفشویی بگذارید.  زیرا با آسیبی که ظروف نچسب شما درون ظرف شیر خواهد دید سبب می شود که شما به یک تابع این چسب جدید نیاز پیدا کنید.

3)    ظروف شیشه ای ظریف، بشقاب های چینی شکننده

حروف چینی و سفالی شیشه ظریفی که ارزشمند است بهتر است خارج از ماشین ظرفشویی شسته شود. مگر اینکه بخواهید خطر خراب کردن یا شکستن آن را متحمل شوید. فقط برای روشن شدن مسئله مشکل فراتر از شکستن یا خرد شدن ظروف شماست. علاوه بر این طرح های روی بشقاب ها و خطوط اندازه گیری چاپ شده روی فنجان ها و پارچه های شیشه ای می تواند به مرور زمان از بین برود و همچنین کریستال و شیشه که در و تغییر رنگ بدهند.

  • ظروف چوبی آشپزخانه

قاشق چوبی، کفگیر و سایر ظروف و یا حتی کاسه چوبی...

چوب یک ماده آلی است که می‌تواند در اثر رطوبت و گرما آسیب ببیند. آب را جذب می کند و متورم میشود. و این تورم باعث ترک خوردگی چوب می شود.  و این باعث آسیب ظروف شما میشود و حالتی زشت و کثیف به آنها می دهد.

5)    هر وسیله مکانیکی

پاستا ساز، چرخ گوشت، آسیاب فلفل و ادویه جات، درب زودپز....

مواردی که نام بردیم به دلیل ساختار فلزی که دارند آرم درون ظرفشویی دچار زنگ زدگی میشوند. پس بهتر است وسایل مکانیکی خود را ماشین ظرفشویی قرار ندهید و لوازم مکانیکی خود را طبق دستورالعمل سازنده تمییز کنید.

6)    سنگ طبیعی (مرمر، گرانیت و غیره)

برای مثال: هاون ها و هاون های گرانیتی ، سطوح سنگ مرمر، تخته سنگ و سایر سطوح.

سنگ بسیار بادوام تر از چوب است، اما بهتر است خارج از ماشین ظرفشویی شسته شود. مواد شوینده می توانند به پوشش آن آسیب برسانند و قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد و آب زیاد می تواند عوارض خود را داشته باشد و حتی باعث شکستگی و ترک در ظرف شما شود.

7)    هر چیزی که دارای دسته توخالی یا عایق حرارتی باشد

همزن، چاقوهای نقره ای، چند گلدان، اسکوپ ساز بستنی، لیوان قهوه مسافرتی، بطری قمقمه و سایر ظروف عایق شده.

8)    چیزهایی به جز ظروف کثیف و کاملا بی ربط به ظرفشویی

ماهی سالمون، قطعات موتور، صفحه کلید کامپیوتر...

احتمالاً نام بردن از این موارد برای شما بسیار عجیب باشد، ولی باید به شما بگویم افرادی هستند این لوازم را درونم ماشین ظرفشویی خود می گذارند. این لوازم باعث شکستن و یا آسیب جدی به ماشین ظرفشویی شما میشود.

 

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است