«

مناسب لینک بر روی انکرتکست: خرید خانه در استرالیا-شرایط اجاره خانه در استرالیا –شرایط کاردراسترالیا

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید

مناسب لینک بر روی انکرتکست: خرید خانه در استرالیا-شرایط اجاره خانه در استرالیا –شرایط کاردراسترالیا-

زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه

 

خرید خانه در استرالیا

خرید ملک در استرالیا برای کسانی که اقامت آنجا رادارند می‌توانید یک امتیاز خیلی خوب باشد. ملک در استرالیا اکثراً سالانه حداقل ۵ درصد رشد می‌کند. چون شما می‌توانید با وام‌های خیلی خوبی خرید ملک را انجام دهید، پس‌خرید ملک و خانه در استرالیا بسیار پیشنهاد می‌شود.

اگر ویزای موقت استرالیا رادارید و مدت ویزای شما کمتر از یک سال است، بازهم شرایط شما برای خرید ملک در استرالیا مناسب نیست و این موقعیت برای شما وجود ندارد.

اگر ویزای موقت کشور استرالیا رادارید و زمان ویزای شما بیشتر از ۱۲ ماه است،‌ شما با انجام شرایط‌هایی که به شما در این مقاله خواهیم گفت فرصت خرید ملک رادارید. برای نمونه اگر با سرمایه‌گذاری استرالیا یا ویزای تحصیلی استرالیا و یا اقسام ویزاهای دیگر وارد استرالیا شده‌اید،‌ و ویزای شما بیش از ۱۲ ماه اعتبار دارد، می‌توانید ملک خریداری کنید؛ اما به‌محض پایان ویزا، شما باید ملک خود را بفروشید و استرالیا را ترک کنید. داشتن ملک در استرالیا اصلاً کمکی به دریافت اقامت شما نخواهد کرد و اگر به دنبال اقامت استرالیا هستید باید از راه‌های تعیین‌شده برای این موضوع دست بکار شوید.

اگر ویزای اقامت دائم استرالیا  رادارید و یا شهروند استرالیا هستید، شرایط خوبی برای خرید خانه‌خواهید داشت اما برای خرید خانه در استرالیا باید شرایط اولیه آن را داشته باشید. در استرالیا شما می‌توانید ۹۰  درصد قیمت خانه را وام بگیرید اما به شرطی که بتوانید اثبات کنید وسع پرداخت آن رادارید. وقتی می‌گوییم وسع، منظور این است که هم بانک به شما این میزان وام را پرداخت کند و هم شما توانایی داشته باشید که بازپرداخت اقساط آن را انجام بدهید. سود وام مسکن در استرالیا در حدود ۲ تا ۴ درصد است. این وام برای کسانی است که اقامت دائم استرالیا رادارند و یا سیتیزن هستند.

اگر اقامت دائم یا سیتیزن نیستید،‌ به شما وامی صورت نمی‌گیرد. همچنین باید برای خرید خانه مجوزهای لازم را دریافت کنید که زیاد پیشنهاد نمی‌شود.

برای خرید خانه در استرالیا اول باید تعیین کنید که در کدام شهر و سپس در کدام محله می‌خواهید خانه خریداری کنید. برگزیدن شهر و محله به عوامل بسیاری بستگی دارد که به آن‌ها خواهیم پرداخت. بعد از برگزیدن محله،‌ نوبت انتخاب نوع خانه است، انواع گوناگون از خانه‌ها در استرالیا وجود دارد که باید بسته به قیمت و کاربری آن، یکی را برگزینید. بعد از مشخص کردن نوع خانه، مراحل خرید آن را باید طی کنید. اقسام راه‌ها برای خرید خانه وجود دارد.

مثلاً ممکن است شما خانه را از راه فروش بدون مزایده بخرید. همچنین امکان دارد که از راه مزایده خانه را در استرالیا خریداری کنید. پس از خرید خانه معمولاً ۳۰ تا ۹۰ روز فرصت دارید تا کلید خانه را تحویل بگیرید.

خرید خانه در استرالیا و گرفتن اقامت

توجه داشته باشید که اگر هیچ‌کدام از انواع ویزاهای استرالیا را ندارید و می‌خواهید فقط از راه خرید خانه در استرالیا اقامت این کشور را دریافت کنید،‌ باید به شما بگوییم که طوری امکان‌پذیر نیست. وقت خود را بیهوده هدر ندهید چراکه در پایان گرفتار راهزنان مهاجرتی خواهید شد.

درواقع اگر می‌خواهید از اقامت استرالیا از راه خرید خانه در استرالیا را داشته باشید، به شما خیلی صریح و شفاف اعلام می‌کنیم که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و وقت و هزینه خود را هدر ندهید. سالانه بسیاری از افراد در همین خصوص چون اطلاعاتی ندارند در دام افراد کلاه‌بردار گرفتار می‌شوند.

انواع خانه در استرالیا

اینکه چه جور خانه‌ای در استرالیا بخریم، هم به‌اندازه بودجه ما بستگی دارد و هم به این‌که قصد ما از خرید خانه در استرالیا چیست؟‌ اگر قصد سرمایه‌گذاری داریم باید به یک سمت تصمیم برویم و اگر قصدمان سکونت است باید تصمیم دیگری بگیریم. هدف در این نوع انتخاب خیلی مهم است. درهرصورت انواع ملک را در استرالیا می‌توان به‌طور زیر دسته‌بندی کرد

خانه یا همان House: خانه‌ها اکثراً مستقل بوده و هم در فضای جلو و هم در عقب خانه دارای حیاط و باغچه هستند. خانه‌ها بیشتر بزرگ و راحت هستند. سند مستقل دارند؛ یعنی شما به‌طور کامل اجازه همه‌جاهای خانه رادارید. انجام تغییرات در خانه‌ها آسان‌تر است. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، اکثراً خانه‌ها بهتر رشد می‌کنند چراکه خانه  زمین و همه اختیاراتش به دست شما است.

ممکن است خانه شما زمین بزرگ‌تری داشته باشد و در محله‌ای باشد که به شما این اجاره را بدهند که اگر خواستید در زمین آن خانه دومی بسازید و به این صورت افزایش سرمایه انجام دهید.

آپارتمان‌ها یا همان Apartment: برای خرید خانه در استرالیا آپارتمان‌ها  برعکس ایران کمتر موردتوجه قرار می‌گیرند. به‌ویژه اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، کاشانه زیاد گزینه خوبی نمی‌باشد. در آپارتمان‌ها معمولاً هزینه‌های اضافه‌تری برای نگه‌داری ساختمان و بخش‌هایی عمومی وجود دارد. همچنین رشد قیمت کاشانه معمولاً کمتر از خانه است. البته اگر قصد دارید داخل CBD یا همان مرکز شهر زندگی کنید، باید گزینه کاشانه را انتخاب کنید. البته در محله‌ها نیز کاشانه به‌وفور یافت می‌شود. برچه‌ای مسکونی نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

یونیت یا همان Unit: یونیت‌ها ساختمان‌هایی هستند که داخل یک بلاک واقع‌شده‌اند. یک بلاک ممکن است دارای دو یونیت باشد و یا امکان دارد تعداد زیادی یونیت در آن باشد. زمینی که بلاک در آن قرارگرفته است به‌طور مشترک میان همه یونیت‌ها می‌باشد. این به این معنی است که شما اجازه مستقیم تغییرات به نمای ساختمان و بخش‌های بیرونی را ندارید چراکه همه داخل یک بلاک واقع‌شده‌اند. یونیت‌ها تا اندازه بسیاری به شما تجربه زندگی در خانه یا house  را می‌دهند.

برحسب معمول زندگی در یونیت‌ها از زندگی در خانه‌ها کم‌هزینه‌تر است. یونیت گزینه خیلی خبی برای کسانی است که می‌خواهند در استرالیا زندگی کنند و خانه خریداری کنند. رشد قیمت یونیت‌ها همواره از کاشانه بیشتر و از خانه کمتر است.

تاون هاس یا همان Townhouse: این مدل خانه‌ها به‌صورتی ترکیبی از یونیت و کاشانه هستند. چون متراژ زمین در محله‌ها به‌تدریج کمتر می‌شود،‌ تاون هاوس‌ها انتخاب خیلی خوبی هستند برای استفاده از متراژ زمین کمتر اما با دوطبقه کردن خانه معمولاً مشکل متراژ داخلی آن رفع می‌شود. زندگی درتاون هاس خود را دارد چراکه ساختمانی دارید که همه امکانات یک‌خانه راحت و مدرن را دارد اما جمع‌وجور تر و مدرن‌تر است.

در چند سال اخیر رشد ساخت‌وسازتان هاوس‌ها در استرالیا خیلی بالا رفته است.

اگر دوست دارید حس و حال زندگی در یک کاشانه را داشته باشید اما همواره دوست ندارید مثل کاشانه حس دست و پاگیر بودن را داشته باشید،‌ تاون هاوس‌ها انتخاب خوبی برای شما هستند. تاون هاوس به در حقیقت ترکیب یک یونیت با یک کاشانه دوبلکس است.

Studio: این مدل خانه‌ها اکثراً طرفداران کمی دارند چراکه کوچک هستند.

Villa: ویلاها اکثرادر محله‌های کمی دورتر از محله‌های اطراف شهر هستند. خانه بزرگ‌تر با امکانات جانبی و فضاهای خیلی ریلکس که این نوع خانه هم زیاد موردتوجه جامعه ایرانی نیست.

 

 

شرایط اجاره خانه در استرالیا

یکی از چالش‌هایی که پس از دریافت اقامت استرالیا و بدو ورود به استرالیا باید با آن دست‌وپنجه نرم کنید، اجاره محل مناسبی برای سکونت است و ازآنجاکه فرآیند اجاره خانه در استرالیا  کلاً با ایران متفاوت است، ضروری است اطلاعات کافی در این عرصه کسب کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای سکونت برگزینید. مبالغ اجاره در شهرها و مناطق گوناگون استرالیا با یکدیگر متفاوت است. مبلغ اجاره‌ای که قادر به پرداخت آن هستید در انتخاب محل زندگی و نوع سکونت شما نقش بسیار مهمی دارد، درنتیجه در ابتدا باید نرخ اجاره را در مناطق گوناگون هر شهر مقایسه کنید.

اجاره خانه در استرالیا و شرایط اجاره موقت

روش اول:‌

قبل از ورود به استرالیا می‌توانید از سایت airbnb خانه موقتی اجاره کنید تا بعد از ورود مدتی را داشته باشید تا بتوانید به دنبال خانه باشید. در سایت airbnb مدل‌های گوناگون خانه ازجمله خانه مستقل، اتاق مستقل و اتاق اشتراکی را اجاره کنید. اول سرچ خود را انجام دهید و نوع خانه‌ای که دوست دارید را انتخاب کنید. پس‌ازاینکه خانه را انتخاب کردید، یک پیام به صاحب‌خانه بدهید و با اون ارتباط بگیرید. اگر صاحب‌خانه شمارا پذیرفت، مبلغ واریزی به صاحب‌خانه را می‌توانید از راه صرافی انتقال دهید.

برای استفاده از airbnb ممکن است احتیاج باشد از دوستان خود کمک بگیرید. اگر به دنبال خانه‌های ارزان‌تر در این سایت هستید گزینه instant book را فعال کنید تا بتوانید صاحب‌خانه‌هایی که حاضرند باکمی قیمت ارزان‌تر خانه را اجاره دهند را پیدا کنید. مزیت این سایت این است که خانه‌های آن با اثاث هستند و شما در بدو ورود احتیاجی نیست وسایل و اثاث بخرید.

 

روش دوم:‌

و اما روش دوم برای اجاره خانه موقت در بدو ورود این است که در شبکه‌های اجتماعی میان جامعه ایرانیان استرالیا تحقیق کنید. برای این کار بهترین راه استفاده از فیس‌بوک است. یک اکانت فیس‌بوک درست کنید و داخل اکانت خود سرچ کنید و گروه‌های فیس‌بوکی که در شهر مدنظرتان است در آن‌ها عضو شوید. برای نمونه اگر به شهر سیدنی مهاجرت می‌کنید، سرچ کنید:‌ایرانیان در سیدنی و هر گروهی که پیدا کردید در آن عضو شوید. سپس داخل گروه‌ها فیس‌بوکی نیاز خود را بنویسید. برای نمونه این‌طور بنویسید:‌ سلام، ما یک خانواده ۳ نفری هستیم که در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ می‌خواهیم به سیدنی مهاجرت کنیم. برای شروع احتیاج داریم یکی دو ماه یک‌خانه اجاره کنیم. دوستان کسی را می‌شناسید؟‌ به همین آسانی شما می‌توانید فرد موردنظر یعنی صاحب‌خانه را پیدا کنید و با او صحبت کنید. مزیت این روش نسبت به Airbnb در این‌که ارزان‌تر است. همچنین شخص صاحب‌خانه چون هم‌وطن شما است مسلماً به شما پیشنهاد خوبی درباره شروع زندگی در استرالیا خواهد داشت. همین پیشنهادها می‌تواند برای شما خیلی مفید باشد. حتماً تا جایی که می‌توانید در اینترنت به افراد مختلف تأکید کنید و اطمینان داشته باشید که از این راه به نتیجه خواهید رسید. اگر نشد سراغ روش اول بروید و از Airbnb اجاره کنید.

 

 8 مورد از قوانین و مقررات اجاره خانه در استرالیا

۱- در استرالیا شما با صاحب‌خانه کاری ندارید. کلاً او را نمی‌بینید و همه‌کاره‌ای شما توسط بنگاه صورت می‌گیرد. حتی کلید خانه را از بنگاه دریافت می‌کنید و به بنگاه تحویل می‌دهید. هر مشکلی در خانه به وجود بیاید باید به بنگاه بگویید و بنگاه کارهای لازم را انجام می‌دهد و شخص موردنظر را برای تعمیر ارسال می‌کند.

۲- قراردادها اکثراً ۱ ساله هستند و درصورتی‌که سال بعدی امضای مجدد سالانه نکنید، قرارداد به‌صورت اتو مات ماه‌به‌ماه ادامه خواهد داشت. حتماً باید ۲۸ روز جلوتر بگویید که می‌خواهید از خانه بلند شوید وگرنه باید ضرر و زیان آن ۲۸ روز را بدهید.

۳- امضای اجاره‌نامه: اجاره‌نامه قراردادی بین شما و صاحب‌ملک بوده که باید نکته‌هایی مانند مدت‌زمان اقامت شما در آن خانه، مقدار اجاره‌ی پرداختی توسط شما و زمان پرداخت در آن نوشته شود. همچنین اگر شرط خاصی که برای آن خانه وجود دارد مانند نگهداری حیوانات خانگی، باید در قرارداد ذکر شود. هر سؤالی در عرصهٔ ی ملک اجاره‌ای باید با آژانس املاک موردتوافق قرار گیرد و پیش از امضای قرارداد در فرم اجاره ثبت گردد.

۴- پرداخت باند (bond) یا ودیعه: مبلغ ودیعه معمولاً حدود یک ماه تا شش هفته اجاره بوده و این مبلغ تا زمان تحویل‌خانه توسط یک مرجع قانونی نگهداری می‌شود. پس از تحویل‌خانه و انجام بازرسی خانه توسط نماینده آژانس املاک، مبلغ ودیعه بازپرداخت می‌شود. اگر احتیاجی به بازسازی در خانه باشد که به خاطر بی‌توجهی دقت شما صورت گرفته است،  هزینه آن تعمیر از مبلغ ودیعه کم خواهد شد.

۵- ایجنت یا بنگاه هر ۳ ماه یک‌بار از خانه شما دیدن می‌کند و عکس‌هایی هم تهیه می‌کند تا مطمئن شوند که شما به خانه ضرری وارد نکرده‌اید.

۶- اگر خانه خود را از شخصی به‌صورت مستقیم اجاره می‌کنید، برای نمونه از یک هم‌وطن برای بدو ورود می‌خواهید دو ماه خانه موقت اجاره کنید،  بهتر است فرم اجاره‌نامه را به‌صورت آنلاین دانلود کنید و پرکنید و هر دو طرف امضا کنند که خدای‌نکرده در آینده دردسری برای شما به وجود نیاید. این فرم در اینترنت برای هر شهری گوناگون است و می‌توانید به‌آسانی آن را پیدا کنید و دانلود کنید و پرکنید.

۷- زمانی که خانه دلخواه خود را پیدا کردید و توافق برای اجاره کردن آن حاصل شد، باید پیش از امضای قرارداد، هر چیزی که به آن خانه مربوط است را به‌دقت بررسی نمایید. این موارد شامل اجاق‌گاز، لوله‌کشی، سیستم گرمایشی، سیستم امنیتی و قفل در و پنجره‌ها می‌باشد. جهت اطلاعات بیشتر به وب‌سایت  Consumer Affairs Victoria مراجعه نمایید. البته درصورتی‌که خانه را از راه آژانس املاک اجاره کنید، نماینده آژانس از همه قسمت‌ها و تأسیسات خانه عکس‌برداری می‌کند و از شما انتظار می‌رود خانه را دقیقاً به همان شکل تحویل دهید.

۸- اگر خانه‌ای را اجاره کرده‌اید و می‌خواهید قسمتی از آن را به شخص دیگری اجاره دهید حتماً نکته‌های نوشته‌شده در قرارداد را بررسی کنید. در خیلی از قراردادها مالک حق اجاره دادن ملک اجاره‌ای را به شما نمی‌دهد.

 

 

شرایط کاردراسترالیا

اگر به دنبال کشوری هستید که شرایط کاری مناسبی داشته باشد، توصیه می‌کنیم کشور استرالیا را به لیست کشورهای مورد در نظرتان اضافه کنید. کار در استرالیا شرایط خوب و وضعیت ثابتی دارد. رشد خوب ارزش دلار استرالیا در سال‌های اخیر و مهم‌تر از همه نوسان پنج‌تا شش‌درصدی نرخ بیکاری در این کشور، سبب رشد اقتصادی آن شده است.

قوانین کار در استرالیا

در استرالیا، مقررات دشواری برای حقوق بشر وجود دارد. این قوانین بر چگونگی رفتار کارفرمایان با کارمندان نظارت می‌کند و از نیروهای کار در برابر برخورد نامناسب محافظت می‌کند. در کشور استرالیا همه تلاش‌ها بر این است تا از حقوق ابتدایی و اساسی یک کارمند دفاع شود. کارفرمایان استرالیایی مسئول هستند مطابق با استانداردهای ملی استخدام (NES) در استرالیا عمل کنند. این استانداردها مختص همه کارمندان، چه تمام‌وقت، چه نیمه‌وقت و چه کژوال، هستند.

کارفرمایان به‌طور قانونی وظیفه‌دارند همه جنبه‌های قانون استخدام استرالیا را رعایت کنند. طبق قانون کار استرالیا، کارمندان باید در یک محیط ایمن و عادلانه به‌آسانی مشغول به کار شوند. رعایت قانون و سیاست مالیات استرالیا و همچنین سیاست و قوانین مربوط به سنوات حقوقی هم خیلی تأکید شده است.

در استرالیا یک سری مقررات متناسب با محل کار و قانونی موسوم به قانون محل کار وجود دارد. همه کارفرمایان در همه جای استرالیا مسئول هستند از این قانون طرفداری کنند. در این بخش، لیستی از قوانین مهم ملی محل کار در استرالیا را برایتان حاضر کرده‌ایم:

  • قانون کار منصفانه 2009
  • استانداردهای ملی استخدام (NES)
  • استانداردهای ایمنی و بهداشت‌کار (WHS)
  • قوانین ضد تبعیض ایالتی و فدرال

 

کار در استرالیا برای ایرانیان

شرایط کاری در استرالیا برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به این کشور رادارند با مهاجرین دیگر هیچ تفاوتی ندارد. ایرانیان برای کار در استرالیا بیشتر از هر چیزی به تخصص احتیاج دارند. کم بودن نیروی کار حرفه‌ای و متخصص در این کشور باعث شده خیلی‌ها به‌قصد کار به استرالیا مهاجرت کنند. دریاد داشته باشید که افراد متخصص می‌توانند خیلی راحت در استرالیا کار پیدا کنند و در‌آمد خوبی به دست بیاورند.

ایرانی‌ها برای کار در استرالیا به‌غیراز تخصص و دانش، احتیاج به ویزای کار استرالیا دارند. نیروهای کار می‌توانند با انواع ویزاهای کاری ازجمله ویزای نیروی کار ماهر، ویزای نیروی کار متخصص، ویزای کارآفرینان و ویزای صاحبان مشاغل به استرالیا مهاجرت کنند.

پیشنهاد ما این است که اگر پیش از مهاجرت کاری به استرالیا جستجو و بررسی کنید و با اطمینان در این راه قدم بردارید، می‌توانید تا مقدار زیادی نگرانی‌هایتان را درباره کار در استرالیا کم کنید. به‌عنوان‌مثال، با تهیه لیست مشاغلی که در این کشور کمبودشان به‌شدت احساس می‌شوند یا یک رزومه حرفه‌ای می‌توانید شانس پیدا کردن کار در این کشور را بالا ببرید.

 

چطور در استرالیا کار پیدا کنیم؟

در استرالیا، برای کسانی که در عرصه‌های گوناگون تخصص دارند موقعیت‌های شغلی خیلی خوبی وجود دارد؛ پس اگر از یک مهارت خاص بهره‌مند هستید می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

 

حقوق کار در استرالیا

بسیار خب عزیزان رسیدیم به بحث شیرین حقوق و دستمزد. در انتها باید بدانیم اگر قرار باشد روزی در استرالیا کارکنیم چقدر می‌توانیم درآمد داشته باشیم. حداکثر حقوق و دستمزد در هر کشوری بر طبق موارد گوناگونی ازجمله هزینه‌ها و تورم موجود در آن کشور تنظیم می‌شود. استرالیا هم از این امر جدا نیست. میزان حقوق و درآمد مشاغل در استرالیا به شهر و رشته شغلی بستگی دارد.

میانگین دستمزد و حقوق کار در استرالیا چیزی معادل $ ۷۵۳٫۸۰ (به ازای ۳۸ کار در هفته) گفته‌شده استالبته اینجا بد نیست به حداقل حقوق ساعتی در استرالیا هم اشاره‌کنیم. حداقل حقوق ساعتی در استرالیا چیزی حدود ۲۰ دلار است.

حداقل حقوق در این کشور اکثراً به گروه کارگر تعلق دارد

 

 

 

کلام آخر

درست است که استرالیا برای مهاجرت کاری بسیار عالی است؛ اما این مسئله را نباید فراموش کنیم که شرط پیدا کردن کار در این منطقه، داشتن دانش، تخصص و مهارت بالا است. اصلی‌ترین راه پیدا کردن کار برای مهاجران، دسترسی به لیست مشاغل موردنیاز در استرالیا است که هرساله برای ایالت‌های مختلف منتشر می‌شود.

شما عزیزان اگر قصد خرید خانه در استرالیا، یا اجاره کردن خانه در استرالیا و یا پیدا کردن کار مناسب در استرالیا رادارید کافی است فرم ارزیابی رایگان اولیه شرکت ویزاپیک را کامل کنید. کارشناسان مابعد از ارزیابی اطلاعات شمارا راهنمایی خواهند کرد.

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است