«

نقد پیانو یاماها | کوتاه و جذاب!

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-2375

نقد پیانو یاماها | کوتاه و جذاب!

  • 87
  • 0
  • چهارشنبه 05 آبان 1400

بررسی کوتاه پیانو یاماها

این روزها پیانو دوباره به عنوان یکی از سازهای پرفروش در بازار خودنمایی می کند و هنرآموزان بسیار زیادی به دنبال خرید این ساز پرطرفدار هستند، اگر شما هم جز هنرجویانی هستید که می خواهید پیانو بخرید بهتر است پیش از مراجعه به فروشگاه اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید تا در نهایت موفق شوید یک محصول مناسب انتخاب کنید. پیانو نسبت به دیگر سازها قیمت بیشتری دارد و خرید پیانو در حقیقت یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آید. این ساز جز سازهایی است که از طول عمر بالایی برخوردار است.

از سویی دیگر قبل از شروع و خواندن ادامه مقاله لزوم دارد بدانید که فروشگاه اینترنتی پیانوفورت با بیشترین حجم از مقالات مرتبط با انوع پیانو های آکوستیک، دیجیتال و کوک پیانو می تواند مرجعی مناسب به جهت آموزش و خرید پیانو مورد نظرتان باشد.

ازجمله مواردی که بر بر قیمت پیانو یاماها تاثیر خواهند گذاشت باید ‌به بهره بردن از چوب خاص در تولیدد آن اشاره کرد. هریک از این موارد تا می‌توانند در قیمت پیانو یاماها تاثیر خواهند داشت.

یاماها را که همه ما به عنوان یک برند پرقدرت در تولید پیانوهای مختلف می شناسیم یک از پرفروش‌ترین برندها در بازار به شمار می رودچه هنرجویانی که سال ها در این زمینه فعالیت داشته اند و چه هنرجویانی که به تازگی فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده اند می توانند به محصولات یاماها اطمینان کنند و پیانوهای این برند را برای استفاده در نظر بگیرند.پیانوهای یاماها با توجه به کیفیت بالایی که دارند می توانند به خوبی پاسخگوی نیاز کاربران باشند و همچنین می توانند که تا سال ها کیفیت خوب خود را حفظ کنند همان گونه که ممکن است اطلاع داشته باید گاها محصولاتی در بازار مشاهده می شود که در ابتدا کیفیت بالایی دارند و کارایی مفیدی هم دارند اما پس از مدتی دیگر مانند قبل نمی توانند که کارایی خوبی داشته باشند و باید گفت که دچار افت کیفیت می شوند اما محصولات یاماها در این زمینه بسیار عالی هستند و بارها ثابت کرده اند که چقدر خوب می توانند کیفیت بالای خود را حفظ کنند.

مدل‌های پیانو یاماها در شرایطی قرار دارند که با تفاوت قیمت در تولید همراه می شوند. هریک از این محصولات می‌تواند هم برای هنرجویان تازه کار و هم برای آن دسته از افرادی که سال ها است در این زمینه مشغول فعالیت هستند مناسب باشند.

خرید پیانو یاماها

اگر به دنبال خرید یک پیانو یاماها ارزان قیمت هستید بهتر است اول یک پیانو دیواری برای خود تهیه کنید و پس از چندی اگر می خواستید که به کار خود ادامه دهید می‌توانید یک پیانوی یاماها حرفه ای برای خود تهیه کنید.

اگر قصد خرید از یک فروشنده قدیمی و با تجربه را دارید. اگر فقط جهت سرگرمی از پیانو بهره می برید یک پیانوی دیجیتال برای شما می‌تواند گزینه‌ی ایده آلی خواهد بود.

پیانوهای آکوستیک دارای بیش از 1000 قطعه می باشند که آن ها را به دو گروه پیانوهای دیواری و پیانوهای گرند تقسیم بندی می کنیم. پیانوهای گرند افقی هستند و به طور معمول دارای طولی بین 120 تا 270 سانتی متر هستند. سیم این مدل ها افقی می باشد و بعد از وارد کردن ضربه به سیم چکشها با نیروی وزن خود به قسمت پایین برخواهند گشت. پیانوهای دیواری دارای عمودی هستند و همین مورد سبب شده است که این مدل ها برای اتاقهای کوچکتر ایده آل باشند.این مدل ها به طور معمول نباید حجم زیادی از اتاق را به خود اختصاص دهند و از این رو برای آن دسته از کاربرانی که زندگی جمع و جوری دارند وبه پیانو هم علاقه مند هستند گزینه بسیار خوبی به شمار می روند.

بررسی پیانو دیجیتال و آکوستیک

حالا به پیانوهای دیجیتال می رسیم و در این زمینه باید گفت که آن ها با توجه به بازپخش صدای پیانوی ضبط شده در حافظه‌اشان فعالیت خواهند کرد. کیفیت و سرعت ضربه ای که به وسیله کاربر به کلاویه آنها زده می‌شود با 1 الی 4 حسگر اندازه گیری خواهد شد و به بخش تحلیل صدا انتقال خواهد یافت. حسگرها به طور معمول از نوع نوری یا تماسی هستند.

پیانوهای دیجیتال که دارای کلاویه های سنگین‌تری هستند نسبت به بقیه از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند چرا که به نوازنده حسی ماند پیانوهای آکوستیک خواهد داد. حتی گاها مشاهده می شود در تعدادی از پیانوهای دیجیتال وزن کلاویه‌ها دقیقا مانند پیانوهای آکوستیک با حرکت به سمت چپ سنگین‌تر خواهد شد.

همان گونه که می دانید برای محیط های آپارتمانی صدای بلند پیانوی آکوستیک اصلا مناسب نیست به همین دلیل پیانوهای دیجیتال انتخاب ایده آل تری خواهند بود چرا که می توانیم صدای آن ها را کنترل کنیم. همینطور می توانیم اطلاعات موجود در پیانوهای دیجیتال را به رایانه انتقال دهیم و بهره بردن از نرم افزارهای گوناگون از دیگر برتری های این پیانوها نسبت به پیانوهای آکوستیک هستند.

در پیانوهای آکوستیک کلاویه ها 88 عدد هستند اما در پیانوهای دیجیتال آن ها بین 61 تا 88 کلید متغیر خواهند بود.

در زمینه نگهداری و مراقبت از پیانو باید گفت نیاز به کوک شدن در پیانوهای آکوستیک بین 1 الی 2 بار در سال خواهد بود انجام ندادن این کار قطعا در آینده کیفیت پیانو را پایین خواهد آورد اما در پیانوهای دیجیتال به کوک یا مراقبت ویژه ای نیازی نیست.

در سوی دیگر در مورد تعمیرات باید گفت پیانوهای آکوستیک به دلیل نوع فعالیت سیم و چکش در آنها، به طور معمول دچار مشکلات زیادی نخواهند شد اما پیانوهای دیجیتال به این دلیل که جز ابزارهایی الکترونیکی هستند، در صورت به وجود آمدن مشکل کاربر را با پرداخت هزینه زیادی روبرو خواهند کرد.

پیانوهای آکوستیک می توانند تا ده ها سال به فعالیت خود ادامه دهند و ممکن است حتی بهد از استفاده و گذر زمان ارزش بیشتری پیدا کنند اما پیانوهای دیجیتال با گذر زمان و ساخت نمونه های جدیدتر افت قیمت زیادی دارند.

وزن پیانوهای آکوستیک معمولا چیزی بین 200 تا 500 کیلوگرم خواهد بود در صورتی که پیانوهای دیجیتال فقط دارای 25 تا 100 کیلوگرم وزن هستند. در نتیجه جهت حمل و نقل پیانوهای آکوستیک دست کم به دو نفر یا بیشتر نیروی باتجربه و ابزار ویژه نیاز خواهیم داشت اما برای مدل های دیجیتال این مورد به گونه ای دیگر است و تعدادی از مدلهای این محصولات را حتی به تنهایی هم می توان جا به جا کرد.

این مورد را هم باید بگوییم که با توجه به مقدار بودجه ای که دارید می توانید پیانو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است