«

راهنمای خرید گیتار کلاسیک

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-2971

راهنمای خرید گیتار کلاسیک

 • 221
 • 1
 • شنبه 07 خرداد 1401

تشخیص اینکه کدام نوع گیتار برای نیازهای شما مناسب است، می‌تواند بسیار دشوار باشد. حتی اگر به این نتیجه برسید ثابت که گیتار کلاسیک برای شما مناسب است، چگونه تصمیم می‌گیرید که کدام گیتار را بخرید؟

به عنوان یک مبتدی، تشخیص اینکه کدام نوع گیتار برای نیازهای شما مناسب است، می‌تواند بسیار دشوار باشد. حتی اگر به این نتیجه برسید ثابت که گیتار کلاسیک برای شما مناسب است، چگونه تصمیم می‌گیرید که کدام گیتار را بخرید؟ مقاله راهنمای خرید گیتار کلاسیک توسط فروشگاه موسیقی بتهوون طراحی شده است تا به شما کمک کند مراحل خرید یک گیتار کلاسیک را طی کنید و بسیاری از سوالات شما را برطرف می کند.

گیتار کلاسیک مناسب خیلی بستگی به برند آن و تولید کننده ندارد هر چند توصیه می‌کنیم برای خرید، گیتار را از میان 6 برند معروف انتخاب کنید. برای خرید گیتار کلاسیک بهتر است ابتدا فاکتورهای یک گیتار کلاسیک خوب و مناسب را بدانید یا اینکه از یک فروشگاه معتبر خرید کنید .دو قرن قبل اکثر گیتارها به شکل کلاسیک ساخته شده بودند که بعضی مواقع به آن ها گیتار اسپانیایی می‌گفتند. گیتار کلاسیک از بدنه‌ای کوچک تا متوسط برخوردار هستند و رودسته آن‌ها عریض است . جنس سیم‌های بالایی گیتارهای کلاسیک از نایلون و سیم‌های پایینی از سیم‌هایی که هسته‌ی ابریشمی را احاطه کرده به کار برده می‌شوند. سیم‌های نایلون صدایی گرم دارند و به همین علت از آن‌ها برای اجرای سبک‌های فلامنکو، کلاسیکو… استفاده می‌شوند.

سیم‌های نایلونی برای نوازنده‌های مبتدی دو مزیت به همراه دارد :

 1. این سیم‌ها برای انگشت‌ها راحت‌تر می‌باشند . برخی از استادان گیتار از هنرجوهای خود می‌خواهند تا آموزش را با سیم‌های نایلونی شروع کنند .
 2. سیم‌های نایلونی برای فرت آسان‌تر هستند و نیازی نیست که فرت برد گیتار به اندازه‌ی گیتارهای سیم فولادی دقیق باشد.

البته سیم‌های نایلونی هم معایبی دارد :

 1. گیتارهای سیم نایلونی صدای خیلی بلندی ندارند .
 2. شما مجبورید که سیم‌ها را بیشتر عوض کنید تا تن بهینه‌ی گیتار را حفظ کنید.

سه نکته کلیدی در انتخاب گیتار کلاسیک عبارتند از:

 • مقدار پول و اعتبار برند.
 • صدای گیتار بر اساس تون وود و طراحی.
 • نحوه نواختن گیتار، اکشن گیتار و چقدر برای مبتدیان آسان است.

مزایا و معایب گیتار کلاسیک

چرا گیتارکلاسیک بخریم؟ برای اینکه بتوانید به درستی تصمیم بگیرید، مهم است که انگیزه های خرید یک گیتار کلاسیک را بر خلاف مدل های مختلف، مانند گیتار آکوستیک استاندارد، بررسی کنید. گیتار کلاسیک، مانند هر نوع گیتار دیگری، نکات مثبت و منفی خود را دارد.

مزایای یک گیتار کلاسیک:

 1. برای مبتدیان، این یک مزیت بزرگ است سیم‌های نایلونی به طور کلی راحت‌تر از سیم‌های فولادی که روی گیتارهای آکوستیک هستند، می‌نوازند. سیم‌های نایلونی به استحکام انگشت کمتری در هنگام نواختن نیاز دارند.
 2. گیتار کلاسیک دارای لحن منحصر به فردی است که ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. از دیرباز این گیتارها با سبک‌هایی مانند نواختن گیتار برزیلی و اسپانیایی همراه بوده است و این دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.
 3. بسیاری از معلمان خوب گیتار (یا دوره های آنلاین برای نوازندگی کلاسیک) به شما تکنیک‌های انگشت برداری را آموزش می‌دهند که می‌تواند قدرت انگشت شما را افزایش داده و به شما سرعت بخشد.
 4. مهارت‌هایی که یاد می‌گیرید قابل انتقال به انواع دیگر گیتار هستند، زیرا سیم‌ها و صدای فرت‌ها مانند گیتار الکتریک و آکوستیک است.

 

معایب گیتار کلاسیک:

 1. گردن و فرت برد نسبت به سایر انواع گیتارها پهن‌تر است. این بدان معناست که اگر به نواختن گیتار آکوستیک یا الکتریک عادت دارید، ممکن است مدتی طول بکشد تا عادت کنید. همچنین به این معنی است که اگر دست‌های کوچک‌تری دارید، ممکن است با برخی از نگرانی‌های مورد نیاز دست و پنجه نرم کنید.
 2. برای یادگیری تمام تکنیک‌ها (و رسیدن به صدا) موسیقی راک و پاپ، در نهایت باید به هر حال نوعی گیتار زهی فولادی را تغییر دهید و خریداری کنید.

برخلاف آنچه برخی مبتدیان معتقدند، چوب گیتار فقط برای ظاهر یا عملکرد مناسب نیست. چوبی که قسمت‌های مختلف گیتار از آن ساخته شده است تاثیر زیادی در صدا دارد و این در مورد انواع و سبک‌های مختلف گیتار از جمله گیتار کلاسیک صدق می‌کند. برخی از چوب‌های مختلف برای گیتارهای کلاسیک به دلیل کیفیت صدایشان انتخاب می‌شوند. در ادامه انواع چوب‌هایی که در ساخت انواع گیتار کلاسیک دخیل هستند را معرفی می‌کنیم .

چوب صنوبر

چوب‌های صنوبر به دلیل تنوع بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. Sitka محبوب ترین نوع چوب صنوبر است که در دنیای گیتارهای کلاسیک می بینیم، اما این تنها گزینه نیست زیرا Engelmann و چند گونه دیگر شناخته شده اند.چوب صنوبر صدایی بسیار قوی و واضح با دامنه دینامیکی گسترده ایجاد می‌کند، به این معنی که فرکانس‌های زیادی از شنوایی انسان را پوشش می‌دهد. این می‌تواند وضوح و سادگی زیادی را به صدا ارائه دهد. چوب‌های صنوبر معمولاً بر روی صفحه صدا استفاده می‌شوند، بخشی از گیتار که در آن چوب بیشترین تأثیر را بر لحن کلی دارد.

چوب سدر

لحن سدر کمتر از صنوبر واضح و ساده است، اما این لزوما چیز بدی نیست. این چوب در هنگام ضربه محکم‌تر، آرام‌تر است. این لزوما خوب یا بد نیست، فقط چیزی است که باید در نواختن خود در نظر بگیرید. این بدان معناست که نوازندگانی که آرام‌تر می‌نوازند، اغلب گیتار کلاسیک با چوب سدر را انتخاب می‌کنند.

چوب افرا

از افرا می‌توان برای ساخت کناره‌ها و پشتی‌ها و همچنین برای صفحه صدا استفاده کرد. تراکم این چوب، حجم بسیار واضحی ایجاد می‌کند و اجازه می‌دهد فرکانس‌های بالا در داخل صدا کمی بیشتر به صدا درآیند. افرا اغلب انتخاب نوازندگانی است که قصد دارند گیتار کلاسیک خود را تقویت کنند و برای ضبط نیز خوب است.

چوب رز

چوب رز تقریباً در انواع گیتارها استفاده می‌شود. چوب رز هندی ارزان‌تر می‌باشد . چوب رز دارای رخ عالی و سطح صدای خوبی در فرکانس‌های باس است. از دیدن این ترکیب با صنوبر تعجب نکنید.چند نوع چوب دیگر نیز وجود دارد که ممکن است مشاهده کنید، مانند چوب بسوود، اما در مورد گیتارهای کلاسیک، انواع چوب های فوق گفته شده جزو رایج ترین ها هستند.


نکات مهم هنگام خرید گیتار کلاسیک به نقل از فروشگاه موسیقی بتهوون :

معمول‌ترین روش برای خرید گیتار این که است که از قبل حداقل 3 مدل را در اینترنت پبدا کنید وخوب راجبشان تحقیق کنید و از بین آنها بهترین گیتاری که مناسب شما هست را بخرید .توجه کنید دسته گیتار کاملا صاف باشد و انحرافی نداشته باشد زیرا کج بودن دسته گیتار تاثیر بدی بر روی صدای گیتار دارد .به فرت‌های گیتار توجه کنید که خط‌ها کاملا عمود بر دسته گیتار و در نتیجه موازی با خودشان باشند، تا فواصل زمانی نتها رعایت شود.بیش از اندازه گرد بودن (برآمده بودن) پشت دسته گیتار باعث می‌شود تا در نواختن مشکل ایجاد شود و کف دستتان درد بگیرد.

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است

 • زهرا1401/03/09
  مقاله خوبی بود ومنو بسیار راهنمایی کرد برای خرید گیتار کلاسیک