«

روش پاک کردن لکه خربزه از روی مبلمان

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-3757

روش پاک کردن لکه خربزه از روی مبلمان

در فصل تابستان که وفور میوه های خوشمزه، آبدار و متنوع است، دید و بازدیدهای شبانه نیز معمولا جایگاه خود را دارد. خربزه یکی از میوه های خوش طعم با قیمت مناسب است که می تواند زینت بخش میهمانی های ما شود. اما این میوه شیرین و آبدار نیز همچون سایر خوراکی ها، مستعد ریختن روی مبل یا فرش است.

پس اگر خربزه روی مبل شما ریخته و نمی دانید با این لکه نه چندان خوشایند و چسبان چه کنید، تا انتهای این مقاله را با ما باشید و مراحل ذکر شده را به ترتیب انجام دهید.

برای پاک کردن خربزه از روی مبل چه مواد و وسایلی نیاز دارید؟

ابتدا وسایل و مواد زیر را آماده کنید:

·       قاشق

·       مایع ظرفشویی

·       یک یا چند دستمال یا پارچه تمیز و سفید ( بدون طرح و رنگ)

·       آب

·       اسفنج

گام 1 : سریعا اقدام کنید

برای پاک کردن هر لکه ای از روی مبل، اقدام سریع مهم ترین نکته است. پس در قدم اول دقت کنید که بلافاصله پس از ریختن لکه روی مبل، قبل از اینکه آب و قند خربزه وارد الیاف پارچه رومبلی شود، برای تمیز کردن اقدام کنید.

گام 2 : خربزه اضافی یا آب آن را از روی مبل تمیز کنید

در این مرحله مهم است که یک دستمال تمیز و سفید بردارید و وقتی هنوز آب خربزه تماما وارد پارچه رومبلی نشده، آن را جذب کنید. اگر تکه ای خربزه یا دانه های آن روی مبل ریخته نیز، آن را بردارید. می توانید این کار را با یک قاشق انجام دهید و یا از دستمال کاغذی استفاده کنید.

گام 3 : با مایع ظرفشویی و آب یک ترکیب شوینده بسازید

در این مرحله باید 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با حدود دو فنجان آب یخ ترکیب کنید

یک دستمال بردارید و به ترکیب آماده شده آغشته کنید. سپس با دستمال، سعی کنید محل لک شده مبل را تمیز کنید. هر بار که دستمال کثیف شد، آن را با قسمت تمیز دیگر آن جابجا کنید.

توجه کنید که اگر پارچه رومبلی شما نازک است یا به دلیل پوسیدگی مستعد پاره شدن است، بهتر است از تمیز کردن دستی لکه خودداری کنید و این کار را به خدمات موکت شویی Tohidcarpet.ir بسپارید. خدمات موکت شویی با دستگاه های اتوماتیک انجام شده و بدون آسیب زدن به پارچه رومبلی، آن را برای شما همچون روز اول تمیز و نو خواهد نمود.

این مرحله را تا جایی ادامه دهید که لکه کاملا از پارچه رومبلی تمیز شود و حتی اثری از آن نیز باقی نماند.

 

گام 4 : پارچه رومبلی را شستشو دهید

پس از اینکه مطمئن شدید خربزه کاملا از روی پارچه رومبلی تان خارج شده، باید بلافاصله آن محل را با آب تمیز کنید. یک ظرف را از آب سرد پر کنید. یک دستمال تمیز و سفید بردارید و به آب سرد آغشته کنید. سپس دستمال را روی لکه تمیز شده بکشید. توجه کنید که با این کار باید کل مواد شوینده استفاده شده و همچنین خربزه را از مبل خارج کنید. پس باید پارچه شما قدرت جذب خوبی داشته باشد تا بتواند آب اضافی و شوینده را از پارچه جذب کند.

توجه داشته باشید که ناقص انجام دادن این مرحله، باعث می شود تا حالت چسبندگی خربزه روی مبل شما باقی بماند. پس تا حد امکان، محل را به این روش شستشو دهید.

اگر پس از انجام دادن تمامی 4 مرحله بالا، هنوز لکه یا آثاری از آن بر روی مبلمان شما دیده می شود، می توانید از خدمات مبل شویی در منزل قالیشویی شهرک غرب استفاده کنید. در قالیشویی شهرک غرب علاوه بر شستشوی انواع فرش، انواع مبلمان استیل، راحتی و ... نیز با سرعت و کیفیت بالا در محل شما انجام خواهد شد.

گام 5 : خشک کنید

در مرحله آخر باید حتما پارچه رومبلی را خشک کنید. برای این مرحله لازم است که یک حوله یا دستمال حوله ای جاذب یا یک اسفنج تهیه کنید. با کمک حوله سعی کنید آب اضافی را از پارچه خارج کنید. مهم است که پارچه رومبلی به سرعت و کاملا خشک شود تا بعدا کپک نزند و دچار پوسیدگی نگردد.

پس از اینکه به کمک اسفنج آب اضافی را از رومبلی خارج کردید، می توانید یک پنکه را روشن کرده و در نزدیکی مبل تان قرار دهید تا فرآیند خشک شدن با سرعت بالاتری انجام شود. همچنین می توانید درب ها و پنجره های نزدیک مبل مان را باز کنید تا هوای بیشتری رد و بدل شده و خشک شدن سریع تر انجام شود.

استفاده از خدمات قالیشویی برای افزایش طول عمر فرش

قالیشویی در شهرک غرب می تواند فرش های شما را تمیزتر کرده و آنها را برای مدت طولانی تری تمیز نگه دارد. ما از مواد شوینده مرغوبی استفاده می کنیم که به فرش شما آسیبی نمی زنند و علاوه بر این، از آن ها مراقبت نیز خواهند کرد. فرش ها و موکت های شما پس از شستشو در قالیشویی توحید، ظاهر بهتری خواهند داشت و احساس راحتی و تمیزی را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

توجه کنید که شستشوی فرش با استفاده از دستگاه های اتوماتیک ما، بدون دخالت دست بوده و فرش ها کاملا توسط دستگاه شستشو داده خواهند شد. در نهایت پس از خشک کردن نیز، لول شده و کاور شده به شما تحویل خواهند شد.

خدمات مبل شویی ما نیز در قالیشویی توحید خصوصا با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل شما از منزل گرفته تا واحدهای تجاری و اداری مختلف، صورت می گیرد.

قالیشویی توحید

قالیشویی توحید با ارائه انواع خدمات قالیشویی و موکت شویی و حتی مبل شویی در محل به تمام نقاط تهران و کرج همواره تلاش می کند تا رضایت مشتریان خود را جلب نماید. ما در طول بیش از 30 سال فعالیت خود، امروزه با تمامی نیازهای شما آشنا هستیم و از این رو سعی کرده ایم تا با گسترش شعبات خود در جای جای تهران، خدمات سریع و باکیفیتی را به شما عزیزان ارائه کنیم. پس اگر به هر کدام از خدمات ما نیاز دارید، وقت را هدر ندهید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است