«

ساخت مبلمان اداری بر اساس هنرهای روز

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-2424

مبلمان اداری شامل تمام محصولات و تجهیزات در اداره قرار می‌باشد که در فضای دفاتر کار و یا  فضای اداره استفاده می‌شوند. انواع صندلی‌ها، لوازم جانبی، مبل‌ها و اکسسوری‌ها جزو مبلمان اداری به شمار می‌آیند. 

اولین دفتر اداری را می‌توان به رم باستان نسبت داد. اولین ساختمان اداری نیز در لندن ساخته شد و سپس انواع سبک‌های طراحی داخلی فضای اداری و مبلمان اداری در آمریکا شکل گرفت. با ایجاد سبک‌های جدید در طراحی مبلمان اداری همه چیز تغییر کرد به طوری که دنیای طراحی داخلی اداری دگرگون شد.

در سال‌های قبل طراحی مبلمان و طراحی مبلمان اداری بسیار ساده بود و از ابتدایی ترین وسیله‌ها و طرح‌ها استفاده می‌شد، اما امروزه با توجه به پیشرفت علم و دانش طراحی، ساخت مبلمان اداری شیوه جدیدی به خود گرفته است که براساس هنرهای روز است و کمترین فشار را به اعضای بدن وارد می‌کند و در این طراحی‌ها به روشنایی، دمای محیط، صدا، ارتشاعات و همه این موارد توجه می‌شود تا مبلمان اداری در هر شرایطی در معرض کمترین آسیب‌ها باشد.

تاثیر مبلمان اداری استاندارد در عین زیبایی

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که در محیط کار، بهبود سلامت جسمی و روانی باعث بالا رفتن بهره‌وری کارکنان می‌شود. در گذشته مبلمان اداری تنها شامل یک صندلی و میز بود که از هیچ نوع استانداردی پیروی کرد اما امروزه استانداردها و کیفیت محصولات بسیار بالا رفته است.

در محیط کار مبلمان اداری بسیار مهم و ارزشمند است. مشتریان در برخورد اول  نظرشان به سمت دیزاین وسایل جلب می‌شود. به همین دلیل باید در شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌ها سعی شود به مبلمان اداری توجه ویژه‌ای شود و ادارات در این زمینه باید بسیار جدی عمل کنند. زیرا نگاه و دیدگاه افراد از گذشته تا به امروز بسیار تغییر کرده است و علاوه بر این موارد، افراد ساعات زیادی را در محل کار مشغول به فعالیت هستند و سلامت و رضایت آن‌ها در اولویت قرار دارد.

هیچ چیز مهم‌تر از کیفیت نیست. مبلمان اداری از جمله وسایلی است که باید سال‌ها به خوبی و با کیفیت روز اول کار کند. در نتیجه در هنگام انتخاب آن اولین نکته مهم کیفیت است. پس به دنبال مبلمانی باشید که از استحکام کافی در متریال و نقاط اتصال برخوردار باشد. علاوه بر این طراحی آن به صورتی باشد که در مدت کوتاهی نیاز به تعویض آن پیدا نکنید.

راحتی دومین عامل مهمی است که باید به آن توجه کنید. فراموش نکنید که مبلمان اداری ابزاری در دست کارکنان شماست. هرچقدر که مبلمان شما از راحتی بیشتری برخوردار باشد و بر مبنای اصول ارگونومیک طراحی شده باشد؛ به همان میزان کارکنان هنگام انجام کار کمتر دچار خستگی شده و کمتر در معرض مشکلات مرتبط با سلامت جسمی قرار می‌گیرند. این ویژگی باعث می‌شود آنها بتوانند با انرژی بیشتری در طول ساعات کار به فعالیت بپردازند.

 

انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری امروزه به دودسته کلاسیک و مدرن تقسیم می‌شود اما به این دلیل نیست که ما در دفتر کار باید یکی از این دو مدل را داشته باشیم. می‌توان برای طراحی فضای داخلی اداره و مبلمان اداری از هر دو سبک به صورت ترکیبی استفاده کرد زیرا هر فرد با هر جایگاهی نیاز و شرایط خاص خود را دارد. این وسایل باید از نظر کاربری و رعایت اصول ارگونومی کاملا در نظر گرفته شوند. استفاده از انواع اکسسوری اداری و لوازم جانبی فضای بسیار جذابی را ایجاد می‌کند و با استفاده از وسایل هنری در محیط می توان محیطی زیبا، حرفه ای و مدرن ایجاد کرد. استفاده از پارتیشن ها، ست رومیزی و جا قلمی از وسایل ضروری است و وسایلی مانند پشتی طبی، زیرپایی، زیردستی، انواع نگهدارنده کاغذ و دیگر وسایل اتاق مانند سطل زباله، گلدان، باکس نگهداری کلیدها موارد کم اهمیت هستند اما اگر به صورت حرفه‌ای و هنری طراحی شود، فضای بسیار زیبا، جالب و چشم نوازی را ایجاد می‌کنند.

ساخت مبلمان اداری بر اساس هنرهای روز

مبلمان اداری بر اساس نیاز هر فرد ساخته می‌شود. فایلینگ و کتابخانه از وسایلی هستند که جزو مبلمان اداری محسوب می شوند. کتابخانه در گذشته از وسایل اتاق مدیران ارشد بود اما امروزه از مهمترین وسایل در محیط است. با طراحی زیبا و ساخت چشم نواز این ملزومات می‌توان یک محیط هنری و زیبا داشت.

کمدهای بایگانی دارای اجزای متنوعی هستند برای ساخت این نوع کمدها باید محیط اداره را در نظر گرفته و همچنین شخصی که از این کمد استفاده می‌کند هم قابل توجه ست. بهتر است که کشو های کمد بایگانی متناسب ساخته شود. در واقع باید افزایش مدارک و کاغذها را در نظر گرفت. این نوع کمدها بهتر است به شکلی ساخته شود که به راحتی در هر جایی جا بگیرند و با مبلمان ست شوند.

مبل و صندلی اداری روی سلامت تاثیر زیادی دارد و به علت اصل ارگونومی باید هنگام ساخت تمام نکات لازم در نظر گرفته شود و برای داشتن مبلمان اداری بر اساس هنرهای روز باید تکنیک های زیبایی شناختی در ساخت این مبلمان ها به کار گرفته شود. رنگ نیز در مبلمان اداری بسیار مهم است. رنگ‌های روشن و پر انرژی زیبایی محیط را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با این رنگ‌ها انرژی کارکنان افزایش یافته و بهره‌وری بیشتری خواهند داشت.

مبل‌ها و صندلی ها باید به گونه ای ساخته شود که علاوه بر بروز بودن، انعطاف پذیر باشند و متناسب با متراژ فضا انتخابی بهینه باشند.

در سال های قبل طراحی اداری توسط گروه خاصی انجام نمی‌شد اما در سال های اخیر با پیشرفت دانش و تکنولوژی در زمینه های طراحی پیشرفت زیادی صورت گرفته است. افراد متخصص فضای مناسب به اداره، سازمان و یا شرکت را طراحی می‌کنند و به بهترین نحو چیدمان را انجام می‌دهند و این گروه‌ها می‌توانند طراحی را بر اساس هنرهای روز و سبک‌های مدرن و یا حتی سبک های سنتی و کلاسیک انجام ‌دهند. این گروه با استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی از کار خروجی اولیه می گیرند و سپس بعد از برطرف کردن ایرادات و اصلاحات و انجام امور اصلاحی کار نهایی را پیاده سازی می‌کنند.

جمع بندی

اگر تمایل به سپردن کار به طراحان داخلی اداری ندارید، شما می‌توانید طراحی را خودتان انجام دهید. شما می‌توانید بهترین وسایل و مبلمان اداری را از فروشگاه های معتبر با برند‌های با کیفیت و شرکت‌های فعال در این زمینه تهیه کنید .این شرکت‌ها با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت به شما مرغوبترین محصولات را ارائه می‌کنند و رضایت شما را جلب خواهند کرد. اما در نهایت همیشه سعی کنید برای طراحی و تهیه مبلمان اداری، راحتی و سلامتی کارکنان، مدیران و مشتریان را در نظر بگیرید تا بتوانید یک طراحی خوب با مبلمان اداری عالی و شیک بر اساس هنرهای روز داشته باشید.

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است