«

اسلب چینی سفید ازنا و کاربرد های آن

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-2581

اسلب چینی سفید ازنا و کاربرد های آن  یکی از محبوب ترین محصولات کارخانه سنگ بری یونیک اسلبب سنگ سفید ازنا می باشد که به دو لحاظ این ویژگی را به خود اختصاص داده است.یکی از لحاظ قیمت و دیگری نیز میز...

یکی از محبوب ترین محصولات کارخانه سنگ بری یونیک اسلبب سنگ سفید ازنا می باشد که به دو لحاظ این ویژگی را به خود اختصاص داده است.یکی از لحاظ قیمت و دیگری نیز میزان فروش سنگ.امروز می خواهیم در مورد اسلب سنگ سفید ازنا با شما صحبت کنیم و بعد از آن کاربرد و موارد استفاده آن را برای شما بیان کنیم.

 

اسلب سنگ سفید ازنا:

معدن این نوع سنگ را در استان لرستان، در نزدیکی شهر ازنا واقع  شده. نام دیگر اسلب سنگ سفید ازنا ، چینی ارباب می باشد.این نوع سنگ با رنگ سفید و خطوط طوسی و مشکی مورب دیده می شود.طبق آنالیز های انجام شده روی سنگ ها ، این سنگ در دسته ی سنگ های ممتاز دنیا قرار می گیرد. اسلب سنگ سفید ازنا پس از استخراج در معدن توسط کار خانه یونیک استون خریداری می شود. و بعد از مرحله حمل و نقل به کار خانه می آید. در این مرحله متخصصین و کارگران زحمت کش کارخانه عملیات برش را روی آن انجام می دهند. پس از برش مراحل فراوری را طی می کند. پس از آن آماده ارائه و توضیع در بازار می گردد.

 

 

"در نظر داشته باشید که استخراج این سنگ به صورت کوپ یا خام انجام می شود. در موقع فرآوری سنگ چینی ازنا سطح آن را با اپوکسی یا رزین می پوشانند تا با این روش احتمال نفوذ آب را کمتر کنند. همچنین عمر سنگ بیشتر شده و دچار خراش یا خوردگی نمی شود. معمولا سنگ ازنا به صورت کوپ به خارج از ایران صادر می شود ولی برای مصرف داخلی به اندازه های استاندارد و دلخواه مشتری در می آید."

 

 

ویژگی ها :

سنگ اسلب چینی ازنا یکی از سنگ های گونه های آهکی می باشد. رگه هایی که در روی سنگ قابل مشاهده است از عناصر تشکیل دهنده آن به وجود می آید. کربنات کلسیم به عنوان عنصر اصلی به همراه اکسید های سدیم، پتاسیم، منیزیم، منگنز و آهن مواد تشکیل دهنده آن هستند. این سنگ با این ترکیبات به رنگ سفید خالص می باشد ولی وجود هرگونه ناخالصی درون آن رگه هایی با رنگ های مختلف ایجاد می کند. ناخالصی هایی مانند کربن، هماتیت،کلرید و... توجه داشته باشید هرچه زمینه سنگ روشن تر باشد قیمت آن هم بیشتر می شود. در ادامه به ویژگیهای بیشتری از این سنگ اشاره می کنیم.

از ویژگی های اسلب سنگ سفید ازنا می توان به:

 1. جنس کریستالی
 2. نور بیشتری را منعکس می کند.
 3. براق و شفاف است.
 4. از نظر قیمت مناسب تر از بقیه سنگ می باشد.
 5. تراکم بسیار بالا
 6. مقاومت در برابر فشار
 7. استحکام بالا
 8. جذب آب بسیار کم
 9. رنگ جذاب و خاص

اشاره کرد.

 

کاربرد اسلب سنگ ازنا:

همان طور که اشاره شد اسلب ها با توجه به ویژگی هایشان کاربرد های مختلفی دارند.چند نمونه از کاربرد این نوع سنگ عبارت اند از:

 1. سرویس های بهداشتی و حمام
 2. استفاده به جای کفپوش
 3. نمای بیرونی ساختمان ها
 4. دکورسیون داخلی
 5. راه پله ها
 6. روشویی
 7. سنگ قبر

موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله به مهمترین آنها اشاره شد.

قیمت:

این نوع سنگ به دلیل لوکس بودن و قیمت مناسب تر نسبت به نمونه های خارجی از محبوبیت فراوانی در بین سازندگان برخوردار است.این ویژگی باعث شده تا اسلب سنگ سفید ازنا در بسیاری از پروژه ها استفاده شود.قیمت این نوع سنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن ها را عنوان می کنیم

 

میزان پاکی:

هر چقدر خطوط مشکی و طوسی موجود در سنگ کمتر باشد .در اصطلاح میزان پاکی آن سنگ بیشتر است. پاکی سنگ با قیمت آن ارتباط مستقیم دارد. هر چه قدر سنگ پاکتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. در واقع میزان ناخالصی در آن کمتر است و قیمت آن بالاتر.

 

 

 

اندازه اسلب

اندازه اسلب ها نیز با قیمت رابطه مستقیم دارد. هر چه قدر اسلب بزرگتر وضخیم تر باشد قیمت آن افزایش می یابد.

 

هزینه های فرآوری سنگ:

بیشترین تاثیر در قیمت  اسلب ها هزینه فراوری آن ها می باشد. فرآوری سنگ ها عملیات مهم و پر زحمتی است که باید با دقت زیادی همراه باشد.

هزینه های حمل و نقل

همه ی جوانب در قیمت گذاری سنگ ها موثر هستند. اما این بخش تاثیر بسیار ناچیز در تایین قیمت اسلب ها دارد.

نکته قابل توجه:

سنگ چینی جذب آب کمی دارد و از لحاظ چسبندگی به دوغاب بین سنگ گرانیت و تراورتن است. همچنین مقاومت آن در برابر هوازدگی بسیار بالاست. قبلا از این سنگ برای نمای ساختمان هم استفاده می شد. اما امروزه بیشتر در نماهای داخلی مانند بدنه پارکینگ ها کاربرد دارد.

سنگ اسلب ازنا اصفهان

شهر اصفهان به عنوان یکی از نماینده های بزرگ تولید کننده سنگ اسلب چینی ازنا می باشد. در این شهر دو شهرک صنعتی بسیار بزرگ در حوزه تولید سنگ قرار دارد. یکی از آنها شهرک صنعتی محمودآباد و دیگری شهرک صنعتی رضوانشهر نام دارد.

کارخانه یونیک در شهرک صنعتی محمود آباد واقع شده است. در این دو شهرک از پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود در ایران برای فرآوری سنگ ها استفاده می شود. روزانه مقدار زیادی از این تولیدات در اختیار مشتریان ایرانی و خارجی قرار می گیرد.

 

 

سخن آخر

در این مقاله شما را با نوع دیگری از اسلب های کارخانه یونیک آشنا کردیم. همکاران ما در کارخانه سنگ بری یونیک بهترین خدمات را به شما ارائه می کنند. یکی از خدمات ما پشتیبانی دائم و همیشگی برای خریداران و مشاوره به مشتریان جدید به صورت حضوری و غیر حضوری می باشد جهت خرید سنگ مرمر مورد نظر خود با مشاورین وبسایت یونیک تماس بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. جهت آگاهی از آخرین اخبار مربوط به کارخانه یونیک صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

"همچنین می توانید با ما از روش های زیر در تماس باشید

09131111996-09134000120

info[at]unique-sf.com

مدیریت سنگبری یونیک :جناب صادقی"

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است