«

تفاوت فالوور فیک با واقعی چیست ؟

»
وب سایت سیما دانلود در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند.
خرید
#simadl-4005

سوالی که امروزه اکثر افراد را به خود درگیر کرده است این است که فالوور واقعی و فالوور فیک چیستند !؟ تفاوت فالوور فیک با واقعی چیست ؟ چگونه می توان فالوور های واقعی و فیلم را از هم تشخیص داد ؟ ما در این مقاله قصد داریم همه اینها را به شما توضیح دهیم و تفاوت آنها از یکدیگر و اهمیت آنها برای پیج چه بسا برای رشد و چه بسا برای افت پیج را شرح داده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم

تفاوت فالوور فیک با واقعی

امروزه شبکه های اجتماعی نقش پررنگی در زندگی ما ایجاد کرده اند که علاوه بر اینکه برای برقراری ارتباطات استفاده میشود می توان از آنها برای گذراندن وقت و اوقات و همچنین بیزنس و دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد  ، در میان این شبکه های بزرگ اینستاگرام به عنوان برجسته ترین آنها به ویژه در داخل کشور شناخته میشود که با اختصاص کاربران ویژه، اشخاص خاص ، هنرمندان ، سلبریتی ها ، مردم عادی و... توانسته است محبوبیت زیادی بین مردم برای خود ایجاد کند و ریشه های خود را قوی تر کند .


با توجه به اهمیت برنامه اینستاگرام در زمینه بیزنس نیاز است بشر اطلاعات خود را در  زمینه اینستاگرام و حتی تمامی این برنامه ها افزایش دهد ، وقتی از پیشرفت در اینستاگرام صحبت به میان می آید مهم ترین اصل برای رسیدن به موفقیت تعداد فالوور می باشد هر چه تعداد فالوور بیشتر صعود و رسیدن به هدف آسان تر می باشد ، پس نیاز است با به کارگیری اصول نقطه تعادل فالوور خود را بالا برده و از حمایت و تعامل آنها استفاده کنیم .


در بحث فالوور ها ابتدا باید بدانید که همه فالوور های جذب شده شما ممکن است واقعی نبوده و در پیج شما فعالیت نکنند به عبارتی همه فالوور های ما در اینستاگرام واقعی نیستند و ممکن است دروغین یا فیک باشند ، سوالی که امروزه اکثر افراد را به خود درگیر کرده است این است که فالوور واقعی و فالوور فیک چیستند !؟ تفاوت فالوور فیک با واقعی چیست ؟ چگونه می توان فالوور های واقعی و فیلم را از هم تشخیص داد ؟ ما در این مقاله قصد داریم همه اینها را به شما توضیح دهیم و تفاوت آنها از یکدیگر و اهمیت آنها برای پیج چه بسا برای رشد و چه بسا برای افت پیج را شرح داده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .


پس باید بدانید تعداد فالوور بالا همواره نشان دهنده موفقیت نیست و ممکن است در این بین فالوور فیک نیز وجود داشته باشد همان طور که اینستاگرام چندین وقت پیش اقدام به حذف این فالوور های فیک کرد و بسیاری از افراد که پیج های بزرگ اعم از برند ، فروشگاهی ، بلاگری و... دارند با کاهش و افت فالوور مواجه شدند چرا که همه فالوور های آنها واقعی نبوده است ؛ در ادامه به صورت کامل با فالوور ها و تفاوت آنها با یکدیگر پی خواهید برد .

فالوور فیک چیست ؟

فالوور های فیک (Fake) همان گونه که از نام آنها مشخص است به معنی غیرواقعی می باشد یعنی اصلا وجود حقیقی ندارند ، غیر واقعی هستند ، جعلی هستند ، این فالوور ها جزو دسته بندی فالوور ها محسوب میشود ؛ در واقع فالوور های فیک اکانت هایی هستند که وجود خارجی دارند و می توانند سبب افزایش تعداد فالوور های شما شوند اما در حقیقت پشت آنها هیچ شخص زنده و واقعی وجود ندارد .

فالوور های فیک توسط ربات ها و یا توسط ایمیل های جعلی ساخته می‌شوند و برای همین اکانت ساخته میشود اما با کمی توجه می توان به فیک بودن آنها پی برد ، این فالوور ها به این علت که هیچ فردی صاحب و مالکیت آنها را ندارد هیچ گونه فعالیتی نیز در پیج شما نخواهد داشت و شما نباید انتظار آن را داشته باشید که تعداد لایک ، کامنت ، ویو و... پیج شما افزایش پیدا کند چون اصلا آنها توانایی تماشای محتوای شما را ندارند که بخواهند به آن واکنش نیز نشان بدهند .

امروزه برخی از پیج های بزرگ برای نشان دادن تعادل فالوور بالا از فالوور های فیک و غیرواقعی استفاده میکنند تا به سرعت رشد خود را افزایش دهند اما این فالوور ها فقط به صورت بصری تعداد دنبال کنندگان شما را افزایش می دهند در نتیجه هیچ نقشی در آمار تعامل پیج شما نخواهند داشت .

فالوور واقعی چیست ؟

فالوور واقعی

افرادی که به دنبال یافتن این سوال هستند که فالوور واقعی چیست و به ما چه سودی می رساند ؟! باید بدانید که فالوور های واقعی در واقع همان حساب های حقیقی هستند که افراد واقعی پشت آنها وجود دارد و آنها را اداره می کنند و این حساب ها توسط افراد زنده و واقعی با ایمیل های کاملا درست و شماره تلفن ها ساخته شده اند .

فالوور های واقعی نکته مقابل فالوور فیک هستند این فالوور ها همانند کاربران دیگر در اینستاگرام فعالیت می کنند و حوزه های مورد علاقه خود را دنبال کرده و از آنها حمایت می کنند ، محتواهای آنان را لایک و فالوو می کنند حتی ممکن است کامنتی که پیج شما می گذارند یک کامنت انتقادی باشد و اصلا طرف شما نباید با وجود همه اینها وجود فالوور واقعی همان رشد اینستاگرام می باشد چه این کامنت ها به نفع شما باشد و چه خلاف عقاید شما کامنت بگذارند چون آمار تعامل شما را بسیار بالا می برند ؛ همچنین استوری های شما را دیده و نسبت به آن ریکشن نشان می دهند این فالوور ها همان کاربران واقعی اینستاگرام هستند که روزانه در اکانت خود فعالیت می کنند ، با دوستان و آشنایان خود ارتباط برقرار می کنند و کلیپ ها و تصاویر مورد علاقه خود را دیده و دنبال می کنند.

تفاوت اصلی فالوور فیک با فالوور واقعی چیست ؟

با توضیح فالوور فیک و واقعی آشنا شدید و دانستید که هر دو آنها چه چیزی هستند ، امروزه در فضای اینستاگرام نزدیک یه ۵۰ میلیون اکانت فیک وجود دارد که اینستاگرام برای آنها محدودیت ایجاد میکند و به دنبال پیدا کردن آنها و بستن آنها می باشد تا تنها اشخاص حقیقی در اینستاگرام فعالیت کنند .

افرادی زیادی وجود دارد که فالوور های خود را از طریق خرید فالوور فیک افزایش می دهند چون می دانند تعداد فالوور بالا برای اینستاگرام اهمیت زیادی دارد و عملا هر فردی که دنبال کننده بیشتری دارد محبوبیت بیشتری نیز خواهد داشت ، اما خرید فالوور فیک برای بدست آوردن این محبوبیت کار درستی نیست چون شما باید در واقعیت نظر اشخاص واقعی را جذب کنید تا هم سود خود را بالا ببرید و هم به معروفیت خاص خود برسید .

تفاوت اصلی فالوور فیک با فالوور واقعی

تشخیص فالوور فیک هم برای پیج های بزرگ   ؟

یک سری راه هایی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها متوجه شد که پیجی فالوور فیک خریداری کرده است یا خیر ، پس به ادامه متن توجه کنید تا این راه کار ها را شناسی کنید :


تعامل یکسان و هم اندازه 

برای مثال یک شخص معروف و یا پیج بزرگ که وجود دارد همواره تعامل بالایی از طرف مخاطبان خود دریافت کند ، برای مثال اگر شما به پست ها و محتواهای اخیر این فرد توجه کنید شاید متوجه شوید که مثال تعداد لایک ها و کامنت ها در محدوده یکسان قرار دارد و اکثر کامنت های گذاشته شده بیشتر مثبت هستند این شک برانگیز است و می تواند نشان دهنده این باشد که فرد مورد نظر از فالوور های فیک استفاده کرده است ، برای مثال کاملا واضح و مبرهن است که اگر فرد مورد نظر پستی از خود یا محصول با کیفیت بگذارد لایک و کامنت بالایی دریافت می کند به نسبت پست یا استوری که فقط برای تبلیغات گذاشته است ، اما اگر هر دو این موضوع ها به همان میزان لایک و کامنت داشته باشند می تواند نشان دهنده فیک بودن فالوور ها باشد .


کامنت های اسپم از طرف فالوور های فیک

برای تشخیص این گونه کامنت ها از طرف فالوور های فیک باید بدانید که امروزه به علت افزایش قدرت افراد در ساخت اکانت های فیک تشخیص این کامنت ها نیز سخت تر شده است چرا که افراد خود مثلا از طریق ربات ها تنظیم می کنند که درباره یک موضوع خاص کامنت گذاشته شود برای مثال فردی یک عکس از محصول خود گذاشته است این ربات را به گونه ای تنظیم می‌کنند که فقط درباره کیفیت محصول و... کامنت بگذارد در این زمان می توانید بر روی پروفایل آنها ضربه بزنید و وارد صفحه آنها شوید ممکن است تعداد زیادی پست داشته باشد در این صورت تشخیص کمی سخت تر میشود اما زمانی که به موضوع پست ها و کپشن آنها دقت کنید اگر این پیج فیک باشد پست ها همانند یکدیگر هستند و کپشن و محتوای خاصی ندارند در این صورت می توان فهمید این پیج و کامنت گذاشته شده فیک می باشد .

همچنین کامنت های گذاشته شده توسط اکانت های فیک با کمی تأمل قابل شناسایی هستند مثلا فقط از استیکر ها استفاده می کنند و یا فقط نکات مثبت را بیان می کنند همه اینها نشان دهنده فیک بودن اکانت می باشد .

هماهنگ نبودن تعداد لایک و فالوور ها 

در ابتدای متن درباره این موضوع خواندید که یکسان بودن لایک و کامنت برای اکثرا پست های یک پیج نشان دهنده فیک بودن فالوور ها می باشد اما از طرف دیگر هماهنگ نبودن و عدم هم خوانی تعداد لایک و فالوور ها نیز نشانی از فیک بودن فالوور ها می باشد .

زمانی یک پیج فالوور فیک خریداری می کند و به پیج خود اضافه می کند همان طور که در ابتدا دانستید این فالوور ها هیچ ریکشنی نمی توانند به پست های شما نشان دهند در این صورت تعداد لایک و کامنت از تعداد فالوور ها بسیار متفاوت خواهد بود و این نشانه ای برای وجود فالوور فیک می باشد اما یادتان باشد که همیشه هم این روند صادق نیست چون ممکن است فالوور های پیج به حالت روح دربیایند .


افزایش ناگهانی تعداد فالوور به صورت زیاد 

یکی از موارد نشان دهنده اضافه شدن فالوور فیک این است که یک پیج به صورت غیر منتظره تعداد فالوورش بالا برود ، به صورت اصولی یک پیج نمی تواند در عرض یک روز هزاران فالوور بگیرد و این جای شک دارد مگر اینکه فالوور فیک خریداری کرده باشد  .

تشخیص فالوور های فیک پیج خودمان 

علاوه بر سایر پیج ها ، اکانت خود ما نیز می تواند دارای فالوور فیکباشد و این ممکن است آمار تعامل ما را کاهش دهد روند رشد پیج ما نزولی شود اما راه کارهایی وجود دارد که به واسطه آنها می توان فالوور های فیک را شناسایی کرد در ادامه با ما همراه باشید :

 نام کاربری نامشخص و ناخوانا 

یکی از روش های شناسایی فالوور فیک برای اکانت ما این است که به نام کاربری افراد دقت کنیم ، افرادی که اکانت فیک دارند نام کاربری درستی ندارند و معمولا نام کاربری آنها قبل درک و خواندن نیست و حتی پیچیده و بی معنی هستند .

 نداشتن پروفایل 

یکی از بارز ترین نشانه های فیک بودن اکانت این است که پروفایل وجود نداشته باشد ، البته این احتمال نیز وجود دارد که اکانت فیک باشد اما تصاویری از اینترنت دانلود کرده و بر پروفایل خود گذاشته است .

نداشتن پست و یا پست های کم و تکراری 

اگر اکانتی فیک باشد در بیشتر مواقع هیچ پستی در صفحه خود ندارد و اگر هم داشته باشد این پست ها تعداد محدودی دارند و اگر هم تعداد زیادی پست بگذارند این پست ها محتوای تکراری و بی معنی دارند همه اینها نشانه فیک بودن اکانت می باشد .


فالوور های کم یا زیاد 

اکثر اکانت های فیک افراد زیادی را دنبال می کنند و تعداد دنبال کنندگان کمی را دارند ، و افرادی که به آنها ریکوئیست می دهند و بک می دهند تعدادشان کم است .

 مشارکت کم فالوور ها 

اگر شما جزو افرادی هستید که دنبال کنندگان به نسبت بالایی دارید اما مشارکت کمی در پست ها و استوری ها دارید می تواند نشان دهنده فیک بودن فالوور ها باشد ، چون این فالوور ها هیچ مشارکتی در پست شما و محتوای تولیدی شما نخواهند داشت .

نتیجه گیری 

فالوور فیک و واقعی هر دو جزوی از فالوور های اینستاگرام هستند اما اگر شما به دنبال رشد اساسی هستید و می خواهید همانند افراد موفق که در حوزه اینستاگرام به سود زیادی رسیده اند برسید باید فالوور های واقعی جذب کنید امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده را بکنید .

منبع :

دیجی فالوورو متا فالوور

رپورتاژ آگهی

ديدگاه های ارسال شده است